Nakon nekog vremena XP se blokira

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Na jednoj masini imam neobican problem.
Nakon otprilike 2 sata rada, masina se blokira, bez obzira sta u tom momentu radio. Mise ne reaguje, tastatura takodje, jedino hardverski reset...

Sve masine koje imam, nemaju taj problem, isti OS.
Jedino sto je kod ove masine drugacije, je sto sam nedavno nabavio CD rezac sa DVD rezacem u kompletu. To sve radi normalno (rezem CD ili DVD, cita pise itd...)
Da li je moguce da je taj novi uredjaj nesto poremetio? I na koju foru mi radi oko 2 sata, pa se blokira ako je taj novi uredjaj uopste problem?

Skenirao sam na viruse i trojance, nista nije nadjeno. Sistem se dize normalno, ne prijavljuje nista...

Sumnjam na IDE uredjaje. Na toj masini imam 2 MAxtora 80GB, CD rezac posebno i DVD CD rezac posebno, znaci sve su linije zauzete.
DOk se ne blokira sve radi bez prijave bilo kakvih problema.

Proverio sam i "power" opcije, nigde nisam setovao nista da se za neko vreme nesto desi (hibernacija, screensaver itd..)
Takodje nemam setovane nikakve "scheduled tasks" ..

Jednostavno se sve blokira a lampica diska neprekidno svetli, ali ne trepce

Ima li neko ideju sta da proverim, vec sam obnevideo pokusavajuci da ustanovim sta je problem
 
codemaker:
Na jednoj masini imam neobican problem.
Nakon otprilike 2 sata rada, masina se blokira, bez obzira sta u tom momentu radio. Mise ne reaguje, tastatura takodje, jedino hardverski reset...

Sve masine koje imam, nemaju taj problem, isti OS.
Jedino sto je kod ove masine drugacije, je sto sam nedavno nabavio CD rezac sa DVD rezacem u kompletu. To sve radi normalno (rezem CD ili DVD, cita pise itd...)
Da li je moguce da je taj novi uredjaj nesto poremetio? I na koju foru mi radi oko 2 sata, pa se blokira ako je taj novi uredjaj uopste problem?

Skenirao sam na viruse i trojance, nista nije nadjeno. Sistem se dize normalno, ne prijavljuje nista...

Sumnjam na IDE uredjaje. Na toj masini imam 2 MAxtora 80GB, CD rezac posebno i DVD CD rezac posebno, znaci sve su linije zauzete.
DOk se ne blokira sve radi bez prijave bilo kakvih problema.

Proverio sam i "power" opcije, nigde nisam setovao nista da se za neko vreme nesto desi (hibernacija, screensaver itd..)
Takodje nemam setovane nikakve "scheduled tasks" ..

Jednostavno se sve blokira a lampica diska neprekidno svetli, ali ne trepce

Ima li neko ideju sta da proverim, vec sam obnevideo pokusavajuci da ustanovim sta je problem
jel se ti hvalis ili zalis?
 
Imao sam isti problem... Pretpostavljam da koristis piratsku kopiju xp-a!? Ako je tako, onda probaj da nadjes neku kopiju sa drugim serijskim brojem i zameni postojeci s' novim.
Ja sam posle 2 meseca pokusavanja da resim problem na razne nacine,... uspeo bas tako!
 
Madov:
Imao sam isti problem... Pretpostavljam da koristis piratsku kopiju xp-a!? Ako je tako, onda probaj da nadjes neku kopiju sa drugim serijskim brojem i zameni postojeci s' novim.
Ja sam posle 2 meseca pokusavanja da resim problem na razne nacine,... uspeo bas tako!
Nije piratska kopija :(
Mozda da nabavim neku :)
Ipak mislim da je nesto u vezi novog uredjaja koji sam skoro dodao. Pre toga nisam imao tih problema. Ono sto me buni je da oko 2 sata radi normalno, nisam bas mogao izmeriti u minut, ali tako nekako.
Kontrolisao sam i da se mozda procesor ne pregreva, nije ni to...
U "zlatno doba" DOS 6.22, o takvim problemima nisam ni razmisljao :) Valda zato sto i nije imalo sta da se zakoci :)
 
Madov:
Imao sam isti problem... Pretpostavljam da koristis piratsku kopiju xp-a!? Ako je tako, onda probaj da nadjes neku kopiju sa drugim serijskim brojem i zameni postojeci s' novim.
Ja sam posle 2 meseca pokusavanja da resim problem na razne nacine,... uspeo bas tako!
..Hm..Zanimljivo...Nikad nisam cuo da je neko imao ovakav problem zbog SN piratskog XP-a....Hm...
Ali, ja bih prvo izvadio taj novokupljeni CDDVD, i ostavio komp da radi.Ako ti se ne blokira komp nakon par sati/ citav dan onda je ocito problem do njega.Mozda bih ga stavio na drugi komp ( da ne kupi prashinu tih par sati) pa video kako reaguje.DOduse, mozda ti kompovi nemaju isti hardware ali cisto exerimentalno.
Ako se ustanovi da taj CDDVD zeza, moze biti do hardwarske nekompatibilnosti nekih komponenti...Ili mozda raspored ide uredjaja..
E,dalje umesh i sam....
 
d1:
baci oko na event viewer (administrative tools) pa javi ako se tamo konstantno ponavlja neka greska ili slicno :roll:
Oops, slagao sam, nisam proverio bas Event viewer :( Ok pljuj me ali je tako, trebao sam to prvo proveriti..

Prijavljuje ucestale greske u vezi "TrueVEctor" error, sto koristi ZoneAlarm.
Neke od poruka nakon uvida u error proerties:

1. TrueVector engine: File "C:\WINDOWS\Internet Logs\BORIS.ldb" was corrupt and has been copied to "C:\WINDOWS\Internet Logs\xDB2A.tmp". File "C:\WINDOWS\Internet Logs\BORIS.ldb" was corrupt and has been deleted.

odmah iza:
2. TrueVector engine: File "C:\WINDOWS\Internet Logs\IAMDB.RDB" was corrupt, restoring from backup "C:\WINDOWS\Internet Logs\BACKUP.RDB".

pa sledeca:
3. TrueVector engine: File "C:\WINDOWS\Internet Logs\IAMDB.RDB" was corrupt and has been copied to "C:\WINDOWS\Internet Logs\xDB29.tmp". File "C:\WINDOWS\Internet Logs\IAMDB.RDB" was corrupt and has been deleted.

Lici na to da ZoneAlarm ima nekih problema sa sistemom?

Inace, problem imam tada sa AVG kada skeniram na viruse disk od 80MB. Pre nego sto zavrsi, kompjuter se blokira, pa nikako ne mogu da zavrsim.

Zanimljivo je da ako sam stalno prisutan kraj racunara i nesto radim, nema blokiranja satima...
Kao da u nekom "idle" vremenu, nesto pokusava, pa se saplete?
 
Agent Orange:
Madov:
Imao sam isti problem... Pretpostavljam da koristis piratsku kopiju xp-a!? Ako je tako, onda probaj da nadjes neku kopiju sa drugim serijskim brojem i zameni postojeci s' novim.
Ja sam posle 2 meseca pokusavanja da resim problem na razne nacine,... uspeo bas tako!
..Hm..Zanimljivo...Nikad nisam cuo da je neko imao ovakav problem zbog SN piratskog XP-a....Hm...
Ali, ja bih prvo izvadio taj novokupljeni CDDVD, i ostavio komp da radi.Ako ti se ne blokira komp nakon par sati/ citav dan onda je ocito problem do njega.Mozda bih ga stavio na drugi komp ( da ne kupi prashinu tih par sati) pa video kako reaguje.DOduse, mozda ti kompovi nemaju isti hardware ali cisto exerimentalno.
Ako se ustanovi da taj CDDVD zeza, moze biti do hardwarske nekompatibilnosti nekih komponenti...Ili mozda raspored ide uredjaja..
E,dalje umesh i sam....
Da, danas cu da iscupam taj CDDVD pa da vidim. I ja mislim da nije u pitanju verzija XP, jer nije piratska, ai da jeste piratska, nikada nisam cuo da je to moguc razlog problemu koji imam...
Pre ce biti ili novi hardver, ili se ZA nesto saplice iz nekog razloga.
 
Agent Orange:
Skini ZA sa kompa ( ako sa njime ne idesh na net, naravno ) pa vidi sta ce se desiti....Ili probaj samo da ga reinstalirash ( ako nisi to vec probao)
ZA ne smem da skinem ni za zivu glavu :)
Jedan je razlog sto moram biti na netu svo vreme, a drugi sto su ostali racunari poveazni u istu workgrupu i mrezu, pa mi mogu pristupiti i "nehotice" zapatiti nesto, ako im je tamo kojim slucajem neki "sniffer" aktivan...
Ako se otkacim sa mreze i deinstalisem ZA, necu imati isti environment, pa test nece pokazati pravo stanje stvari :(
Inace , probacu da reintsalisem ZA, jer sam tek malopre video da u vezi TrueVEctor ima nekih problema.
Pozdrav
 
Agent Orange:
Iskljucio ZA, i ponovio cekanje i skeniranje na viruse. Sve je proslo ok, jos uvek nema blokiranja. Ne znaci da nece biti, moram jos sacekati. Oko dva sata je limit.
Izgleda da je ZA problem. Veceras kasno cu ga reinstalisati.

Za ono "@Agent Orange", nemam pojma kako to funkcionise. Gde se to pise, na pocetku poruke? Ili u naslovu? Zgodno, da ne moram da citiram nekoga, ne bi li naglasio da bas njemu odgovaram. Ajd' objasni pa da ubuduce to koristim, osim ako bas namerno ne zelim da citiram.
Pozdrav
 
Agent Orange:
@codemaker-Mislim da je proslo sva sata...Skoro..:)
Jesto proslo, a meni se PC opet blokirao :(
Zanimljivo.
Zada sam iskljucio (disable) CDDVD uredjaj pa cu opet sacekati. Ne otvara mni se kuciste i diskonektuje kabl, pa mislim da cu isto postici ako ga stavim kao disabled.
Ajd sad da vidimo. Ako ne blokira u narednih sat, sat i po, to je to, posle moram da vidim sta je sa povezivanjem usredjaja.
Imam dva diska, oba su master.
CDRW je slave na jednoj liniji a CDDVD je do sada slave na drugoj liniji. To mi je zvucalo dovoljno logicno pa sam tako i povezao. Mozda tu lezi zeka, ali ne verujem
Videcemo...
 
Agent Orange:
Jbem li ga.Mislim da nije isto.Mozda mu smeta njegovo prisustvo.Ma sta ti je uopste tesko da odrvensh 6 shrafova i istaknesh kabl?Lakse je to nego da nagadjash i patish se...:)
Blokirano, opet :(
BEz obzira na disabled, moracu da ga odsrafim. Trenutno sam maltene neprekidno na vezi sa nekim ljudima, nemam vremena da se petljam, ali sutra vadim djubre napolje i cekam sta ce biti. Ako ne bude blokade, moram da vidim sta cu dalje. A iskreno, nemam pojma sta dalje, kad uredjaj generalno dok radi, radi. Za malo vise od 12 minuta mo nareze pun DVD, reze i CDove, prema tome, radi. Ali i zeza... :(
 
ako ti prilikom skeniranja diska od strane AVG-a komp blokira, lepo iskljuci automatsko skeniranje i svaki put kada on to radi ti nadgledaj pa vidi na kom fajlu se blokira... on ume to kod nekih fajlova (retko ali ume)... e sad, ne znam da li postoji opcija tamo da taj fajl ne dira, tj. ne skenira, sto bi u tvom slucaju bilo od verovatno ogromne pomoci...

sa druge strane, tesko da jedan uredjaj moze da napravi takav rsum u sistemu sa pauzom od dva sata a da nije neki od kljucnih :roll: ... ja sumnjam prvenstveno na taj avg problem, zatim na napajanje (oscilacije u voltazi zbog prikljucivanja jednog zahtevnog uredjaja poput rezaca, naravno kada je ukljucen)... zaglavljivanje kompa bez neke vidljive seme (pokrenut program ili neka druga akcija) u ogromnoj vecini slucajeva su vezane za pregrevanje, voltazu i slicne manje/vise nepredvidive stvari...

poz
 
d1:
ako ti prilikom skeniranja diska od strane AVG-a komp blokira, lepo iskljuci automatsko skeniranje i svaki put kada on to radi ti nadgledaj pa vidi na kom fajlu se blokira... on ume to kod nekih fajlova (retko ali ume)... e sad, ne znam da li postoji opcija tamo da taj fajl ne dira, tj. ne skenira, sto bi u tvom slucaju bilo od verovatno ogromne pomoci...

sa druge strane, tesko da jedan uredjaj moze da napravi takav rsum u sistemu sa pauzom od dva sata a da nije neki od kljucnih :roll: ... ja sumnjam prvenstveno na taj avg problem, zatim na napajanje (oscilacije u voltazi zbog prikljucivanja jednog zahtevnog uredjaja poput rezaca, naravno kada je ukljucen)... zaglavljivanje kompa bez neke vidljive seme (pokrenut program ili neka druga akcija) u ogromnoj vecini slucajeva su vezane za pregrevanje, voltazu i slicne manje/vise nepredvidive stvari...

poz
Well..
1. Automatsko skeniranje od AVG iskljuceno :(
2. Napajanje generalno je na sve PC-je u kuci isto pa drugi PCji nemaju taj problem :(
3. CDDVD je samo umetnut, i nisam ga koristio vec danima. :(
4. Da, ako samo malo ostavim PC da ne radi nista, nakon nekog vremena se zaglavi. Kad se vratim za sto, imam sta i da vidim...

Sada cu da radim nesto duze vremena, bez neke vece pauze, bas me zanima da li ce se blokirati. Imam filing da kada se nesto desava, ne blokira, samo kad je usamljen i "ostavljen" :)
Ako je to tacno, lepo ne znam dalje sta da mislim..
 
E ovo je vec van pameti, najduze do sada bez blokade racunara! Ali, svo vreme nesto na njemu radim, nije "iddle" vise od 3 minuta u cugu...
Ima li neko ideju, zasto se ne blokira kada je "zaposlen" a cim ga malo ostavim "iddle", blokira se?
Nema virusa (bar prijavljenih), uredjaji normalno rade, nista ne ukazuje na bilo kakav problem, dok radim na njemu. Cim ostavim vise minuta ili duze vreme, blokira.

Jendostavno nemam ideju. Varijanta sa reinstalacijom sistema, mi nesto ne zvuci logicno. Poput onog vica kada stanu kola u kojima je elektricar, mehanicar, pandur i programer. Svaki od prve trojice predlaze po nesto kao resenje, dok programer kaze "a da mi izadjemo, pa opet udjemo u kola, mozda prorade?"

Ajd' pomagajte, barem sa idejama sta da procackam. Sve mi lici nesto kao da je na primer setovan neki "schedule" posao, koji se eto aktivira, ako sistem primeti neaktivnost, pa "ajd' da obavim caskom i taj posao" - to jest z*bavam programera ..
 

Back
Top