Lični primer i kvadrati

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Lični primer i kvadrati

Od bivšeg predsednika Skupštine Srbije Predraga Markovića, znate onog čudnog čoveka sa bradom, naučio sam jednu, držim, važnu stvar. Kada sam ga 2005. u intervjuu pitao zašto parlament hoće da poništi baš zakon o lustraciji, koji je doneo DOS i koji nikako nije mogao da proradi, Predrag mi je rekao: „Znate, u životu poštujem samo lični primer, to je jedini način da idemo napred"!


Tada nisam razumeo šta je hteo da kaže. Ali, umesto Peđe, priču o ličnom primeru objasnili su mi drugi političari. Prvi, Radovan Jelašić, koji je kao guverner za 360.000 evra kupio vilu na Dedinju koja realno vredi milion evra. I isti taj Jelašić je pre neki dan podneo ostavku iz „ličnih razloga".

Važnost ličnog primera objasnio mi je i Čedomir Jovanović koji je u sred priče kako u Srbiji treba da se uvede novi sistem vrednosti da bismo bili bliže EU, prešao u iznajmljenu kuću na Dedinju. Zbog bezbednosti! Šta je Peđa hteo da kaže lepo mi je objasnio, a, ko drugi, nego ministar prosvete Žarko Obradović, koga plaćamo da nas prosvećuje. Taj Obradović, potpredsednik SPS čiji je predsednik dobio titulu „najevropljanin", otvorio mi je oči kad je za oko pola miliona evra kupio stan od 217 kvadrata u epicentru Beograda. A učitelji nam uče decu za platu od 300 evra.

Ima još političara koji su kupovinom ogromnih stanova dali „lični primer", kao što je i Vuk Jeremić, ali tačku na „i" stavio je predsednik SNS Tomislav Nikolić, večiti kandidat za predsednika Srbije. Nikolić se pokazao primerom kad je kupio stan od 156 kvadrata za 390.000 evra! A kupio ga je iz čistog hira, zato što neće da mu u ličnoj karti piše adresa Bulevar Zorana Đinđića, taj i taj broj.

Čovek koji je sakupio milion evra za vanredne izbore zato što je ova vlast loša, zato što ljudi žive sve gore i gore, zato što imamo 700.000 siromašnih, zato što... E, isti taj čovek sad kupuje stan od 390.000 evra. Da prevedemo, to je 130 kredita od po 3.000 evra za koje obični građani danima obijaju banke.

Ne kažem da bi političari trebalo da budu slepci, da idu odrpani, žive u barakama, ili da budu kao predsednik Boris Tadić koji do sada ništa u životu nije stekao, sem ušteđevine koju su mu ostavili roditelji. Samo od njih tražim da ličnim primerom pokažu ono što pričaju!

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/komentar_dana/story/113273/Lični+primer+i+kvadrati.html
 

Back
Top