K U V A N I DJ E V R E K

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

stonehenge

Početnik
Poruka
48
Kako je jesen vec pocela ja mislim da je ovo idealan recept za prohladno popodne.......

Potrebno je:
1 kvasac (cetvrtasti)
1/2 mlake vode (nikako prevruca)
1kg brasna
3 kasicice soli
2 kasike bas tako kasike secera

Priprema zamutiti sve i pustiti da malo odstoji,
15-20 min.

Od testa kidati komadice i praviri djevreke, ili oblik po zelji debljine prst-i-po.

Za kuvanje djevreka koristiti veliku plitku serpu i prokljucalu vodu. Djevreke spustati u vodu i kad isplivaju na povrsini djevrek je kuvan.

Redjati ih u podmazan pleh i posuti susamom, peci na JAKOJ vatri oko 300C ako rerna dopusta (bilo bi pozeljno) dok ne porumene.


Prijatno
Stonehenge
 
stonehenge:
Kako je jesen vec pocela ja mislim da je ovo idealan recept za prohladno popodne.......

Potrebno je:
1 kvasac (cetvrtasti)
1/2 mlake vode (nikako prevruca)
1kg brasna
3 kasicice soli
2 kasike bas tako kasike secera

Priprema zamutiti sve i pustiti da malo odstoji,
15-20 min.

Od testa kidati komadice i praviri djevreke, ili oblik po zelji debljine prst-i-po.

Za kuvanje djevreka koristiti veliku plitku serpu i prokljucalu vodu. Djevreke spustati u vodu i kad isplivaju na povrsini djevrek je kuvan.

Redjati ih u podmazan pleh i posuti susamom, peci na JAKOJ vatri oko 300C ako rerna dopusta (bilo bi pozeljno) dok ne porumene.


Prijatno
Stonehenge
:twisted: Recept je divota. Ali zašta sam otvarao post HLEB i sl. Samo se rasplinjavamo, pa posle juri na šest strana ono što ti treba. :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top