Avganistan: Talibani kontrolisu 90% zemlje, EuropeNews

migel59

Poznat
Poruka
8.319
EuropeNews, objavljuje:

http://europenews.dk/en/node/31214

13 April 2010

Afghanistan: Taliban 'controls 90% of country'

Taliban militants control 90 percent of Afghanistan and are cooperating with Arab Al-Qaeda fighters on the ground, according to Pakistani warlord Sirajuddin Haqqani.

"We Taliban currently control 90 percent of Afghan territory, and the mujahadeen ('holy warriors') control the rest of the country," said 30-year-old Haqqani.

"The occupying forces and apostates are confined to just a few places," he added.

Haqqani claimed US troops in Afghanistan were so weak that Washington was obliged to send spies from Arab countries to the country.

He dismissed NATO's recent claims of victory in anti-Taliban offensives in southern Afghanistan as "propaganda", and said Taliban insurgents were close to victory (...)


Talibanski borci kontrolisu 90 procenata Avganistana i saradjuju sa ljudima Al Kaide na terenu, prema pakistanskom ratniku S. Hakaniju.

"Mi Talibani sada kontrolisemo 90 procenata teritorije Avganistana, i mudzahedini ('Sveti ratnici') kontrolisu ostatak zemlje,", rekao je 30 godina star Hakani.

"Okupacione trupe i izdajnici su svedeni na samo nekoliko mesta", on je obrazlozio.

Hakani je istakao da su USA trupe u Avganistanu bile tako slabe da je Vasington bio prinudjen da salje njegove spijune iz arapskih zemalja u Avganistan.

On je odbacio NATO skorasnje tvrdnje o pobedi u antitalibanskoj ofanzivi u juznom Avganistanu kao "propagandu", i rekao da Talibanski jurisnici su blizu pobede (...)
 
Амери ипак контролишу оно што их занима, главне градове, аеродроме и плантаже мака.

To je logicno.

Ipak, za mene je ova informacija EuropeNews iznenadjenje, jer sam ocekivao da NATO kontrolise znatno siru teritoriju, s obzirom na broj vojnika, naoruzanje, ukljucene zemlje, duzinu prisustva i ono sto su objavljivali u mejnstrim medijima.
 
To je logicno.

Ipak, za mene je ova informacija EuropeNews iznenadjenje, jer sam ocekivao da NATO kontrolise znatno siru teritoriju, s obzirom na broj vojnika, naoruzanje, ukljucene zemlje, duzinu prisustva i ono sto su objavljivali u mejnstrim medijima.

Не секирај се, нису они Совјети, уколико пожеле талибани ће нестати.
 
Не секирај се, нису они Совјети, уколико пожеле талибани ће нестати.

Obicno najvise brinem o narodu tako da se ne sekiram. Jedino nisam pretpostavljao da Talibani drze bas toliku teritoriju, cak 90 posto, na osnovu zapadnih izvora i mejnstri medija se ova informacija EuropeNews nije dala zakljucitui.

znachi vijetnamski scenario
ima zapadjnaci da nayebu ko zuti lol

Na zalost obicno najvise nadrlja narod, ako gledas apsolutne iznose.

Danas su pripadnici inostrane soldateske pucali na autobus pun avganistanskih civila i ubili cetvoro ljudi.

RTS javlja da se greskom to desilo.

www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/Свет/626911/Грешком+убили+четворо+у+Авганистану.html#comments
 
Obicno najvise brinem o narodu tako da se ne sekiram. Jedino nisam pretpostavljao da Talibani drze bas toliku teritoriju, cak 90 posto, na osnovu zapadnih izvora i mejnstri medija se ova informacija EuropeNews nije dala zakljucitui.



Na zalost obicno najvise nadrlja narod, ako gledas apsolutne iznose.

Danas su pripadnici inostrane soldateske pucali na autobus pun avganistanskih civila i ubili cetvoro ljudi.

RTS javlja da se greskom to desilo.

www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/Свет/626911/Грешком+убили+четворо+у+Авганистану.html#comments

Znaci opet neka kolateralna steta? Strah je cudo...
 

Back
Top