Pomoc za PHP

andjela_04

Početnik
Poruka
11
Potrebna mi je pomoc koja bi se sastojala u sledecem: treba mi primer kako da se svi linkovi vezuju preko jedne php stranice npr index.php?vest=1200. Poceo sam da ucim PHP, ali nisam nasao objasnjenje napred navedenog. Napravio sam jedan sajt, malo sam koristio PHP (najvise include f-ju) ali su mi svi linkovi vezani za posebne stranice. Vidim da se to tako ne radi u PHP-u, zato mi treba inicijalna pomoc (najbolje bi mi bio primer php fajla koji nigde ne mogu naci). Valjda sam bio jasan
 
andjela_04:
Potrebna mi je pomoc koja bi se sastojala u sledecem: treba mi primer kako da se svi linkovi vezuju preko jedne php stranice npr index.php?vest=1200. Poceo sam da ucim PHP, ali nisam nasao objasnjenje napred navedenog. Napravio sam jedan sajt, malo sam koristio PHP (najvise include f-ju) ali su mi svi linkovi vezani za posebne stranice. Vidim da se to tako ne radi u PHP-u, zato mi treba inicijalna pomoc (najbolje bi mi bio primer php fajla koji nigde ne mogu naci). Valjda sam bio jasan

:arrow: Prvo da napomenem da ja nisam PHP programer. Ovo sto sledi su opsti principi programiranja za web.


Ako iza naziva stranice imas upitnik, iza njega slede argumenti koji joj se prenose u formatu:

Kod:
<param1>=<vrednost1> & <param2>=<vrednost2> ...

Sustina je da ti iz svoje 'index.php' stranice ocitas vrednosti ovih parametara, tj. tvog parametra 'vest' pa na osnovu njene vrednosti (obicno koristeci u pozadini, na strani servera, bazu podataka sa vestima) izgenerises odgovarajuci sadrzaj rezultujuce HTML stranice.
 

Back
Top