Susret Čovjeka I Fikcija, Pravnih I Fizičkih Osoba

loken

Zainteresovan član
Poruka
119
Da li se rodni list smatra za ugovor između pojedinca i države?
Da li je suglasnost postignuta pod prisilom ili bez vašeg znanja?
Možete li vratiti taj certifikat isto onako kao što ste to učinili s vozačkom dozovolom?

Da bi promjenili državu i ono što nazivaju vlast, ljudi prvo moraju promijeniti način na koji razmišljaju kad misle o državi i vlasti.
Ako je ideja o državi zasnovana na dobrovoljnom ujedinjenju svakog čovjeka u ovakav oblik zajednice, onda svakako i svaki čovjek kao član te zajednice mora biti slobodan istupiti iz zajednice kad za to izrazi volju.
Zašto bi netko uopće prije svega izrazio volju za istupanjem iz ove zajednice?

Pravo na posjedovanje samog sebe je apsolutno pravo svakog čovjeka temeljeno na njegovom postojanju kao živog bića, posjedovati i kontrolirati svoje vlastito
tijelo bez prisilnih vanjskih interferencija je osnovni smisao ljudskog postojanja.
Nitko ne može tvrditi da ima pravo nasrnuti na tijelo ili imovinu druge osobe, jasno i jednostavno.

Što se dešava kad se na sudu živo biće od krvi i mesa sretne s pravnim fikcijama?
Treba li slobodan čovjek imati vozačku dozvolu i osiguranje za automobil?
Kakva je situacija u odnosu na banke i kredite?

Evo sasvim neočekivanih odgovora, ljudi su na probleme počeli gledati iz sasvim drugog ugla i kako se čini, uspješno ih rješavati...

Banka, Čovjek, Fizička Osoba, Pravna Osoba, Država, Sud I Zakon


covjek_fizicka_osoba.jpg
 
.. bravo za uvodnih par rečenica ..
.. mnogo si me obradovao ..
Da li se rodni list smatra za ugovor između pojedinca i države?
Da li je suglasnost postignuta pod prisilom ili bez vašeg znanja?
Možete li vratiti taj certifikat isto onako kao što ste to učinili s vozačkom dozovolom?
.. dakle ..
.. ne .. to nije ugovor .. jer nema dvaju ugovornih strana ..
.. to je .. list o vlasništvu .. kojim država polaže pravo na to da te .. poseduje .. od rođenja ..
Da bi promjenili državu i ono što nazivaju vlast, ljudi prvo moraju promijeniti način na koji razmišljaju kad misle o državi i vlasti.
.. odlično ..
.. možeš li razmišljati u pravcu .. bez države i bez vlasti ..?

Zašto bi netko uopće prije svega izrazio volju za istupanjem iz ove zajednice?

Pravo na posjedovanje samog sebe je apsolutno pravo svakog čovjeka temeljeno na njegovom postojanju kao živog bića, posjedovati i kontrolirati svoje vlastito
tijelo bez prisilnih vanjskih interferencija je osnovni smisao ljudskog postojanja.
.. e sad .. ovde imamo problem ..
.. zašto si to vezao isključivo za .. ljudsko postojanje ..?
Nitko ne može tvrditi da ima pravo nasrnuti na tijelo ili imovinu druge osobe, jasno i jednostavno.
.. ne .. ovo ti nije ni jasno ni jednostavno ..
.. pravo .. je upravo termin koji te nužno vezuje za državu ..
.. samo u okviru države i njenog pravnog sistema ti imaš ili nemaš neko pravo ..
.. van nje prava ne postoje ..

.. dakle .. čovek koji bi hteo van sistema .. je čovek koji bi .. prava .. zamenio mogućnostima ..
.. to je čovek kome bi razne stvari bile moguće .. ali koji ne bi imao nikakva prava ..
Što se dešava kad se na sudu živo biće od krvi i mesa sretne s pravnim fikcijama?
.. zašto na sudu ..?
.. zašto ograničavaš pravne fikcije samo na sud ..?
.. sam pojam .. prirodno pravo .. je .. recimo .. fikcija ..
 
Ja bih pre rekao da je rodni list ipak ugovor...jer jednostavno covek upisom drzavljanstva dobija rodni list...
To sto je to tapija drzave na pojedinca, ne menja stvar....Nista u zivotu nije praceno upareno , prava i obaveze...cak i sam covek bira prava, a ne bira obaveze...

A ostalo su floskule...suvise anarhicne i cak i manicne...
Pravo je drustveni kreativ, nije pojedinacni....sam pojedinac nema prava ni na sta, ni na lecenje ni na pomoc ni na kazne ni na slobodu...
On ostvaruje neka dejstva i od svog utiska o tim dejstvima ce biti u ocima slobodan, pravedan,zdrav ili normalan...
Zato postoji bol, inace covek ne bi znao kad je presao umerenost....
Danasnje drustvo je dozvolilo sebi da izbegava bol i onda vise nema umerenosti....

Zabludu da se covek kontrolise preko straha je generisao onaj ko zeli da porobi...
Jer u strahu nemate razmisljanje, imate strah, dok kod bola imate izuzetnu zelju da bol prodje, sto ne vazi za strah...strah nema potrebu da prodje....ne kreira tu akciju....on kreira akciju na kojoj je kreiran strah....neki od bioloskih ili psiholoskih refleksa koji vec postoje...

I tako dolazimo do granice gde ne treba ici dalje...jer ljudi ce se izgubiti....
Oni lepo prate situaciju dok povezujes bol i strah od bola i od posledica bola, gde bol gledaju kao informaciju i senzaciju , senzor...

---------------------------------------------
A ove pojedinosti o nasrtanju su totalno neprirodne....jer ne postoji privatna imovina....vlasnistvo..
Vlasnistvo se javlja samo kad ima drustva,ne van toga...
Tako da se moze reci da je prirodna teznja coveka koji ne tezi drustvu , da ukida tudju privatnu svojinu i vlasnistvo i pretvara ga u svoje trenutne potrebe....sto nekako nalici na kradju eufemisticki opisanu...
Tako da mi je smesno sve ovo citati kao nesto sto nije anarhicno ali i nepovezano demagogisanje...
 
..cak i sam covek bira prava, a ne bira obaveze...
.. možeš izabrati pravo da ubiješ šefa policije ako znaš da taj nije vredan življenja ..?


On ostvaruje neka dejstva i od svog utiska o tim dejstvima ce biti u ocima slobodan, pravedan,zdrav ili normalan...
.. ovo je potpuno besmislena .. ili barem meni potpuno nejasna rečenica ..
.. on nešto radi . i onda od njegovog utiska o tom radu zavisi nekakva sloboda u nekakvim nedefinisanim očima ..?

.. daj pojasni ..

Zabludu da se covek kontrolise preko straha je generisao onaj ko zeli da porobi...
.. čovek se i kontroliše preko straha .. jedino preko straha ..
.. ako tvrdiš da je to zabluda .. onda tvrdnju moraš dokazati ..
.. ja ti dam deset primera gde se ljudi kontrolišu preko straha ..
.. a ti mi probaj navesti jedan primer slične kontrole .. tamo gde straha nema ..
 
Poslednja izmena:
Mozda mi nije jasno sta ti nije jasno , ali evo....

Pojedinac, covek , nema potrebu za pojmom prava, a plus pravo kao drzavni pisani dokument o zakonima....
On ima aktivnosti i na osnovu tih aktivnosti pravi sliku u sebi o sebi....

A u vezi straha, strah nije konstruktivni deo ljudskih mehanizama za kontrolu svog ponasanja.
To ne znaci da ne utice na ponasanje...Ali tada covek nema kontrolu tog svog ponasanja.
Ili uprosteno kad pomenem strah, tu vise mera ne postoji za coveka....strah iskljucuje interaktivno i iterativno unapredjenje covekovog poimanja i shvatanja mere...

I uopste nisam siguran da ti ovo mogu pojasniti.
Vrlo sam ubedjen da je ovo sto sam rekao istinito, mada moram da priznam da nema 100% metafizicku potvrdu...znaci nisam radio eksperiment ili vise njih da vidim do kog nivoa razlicitosti ovo moze da se potvrdi ili ponisti...
Ovako ad hoc, zadovoljava dve tri jake dokazne teze...

Da probam onako kako objasnjavam detetu.....kad si uplasen, ti biras onu reakciju koju vec znas, koja je refleksna i to onu koja je vezana za neku senzaciju koju je pobudila situacija i strah je asociran sa tim.
 
On ima aktivnosti i na osnovu tih aktivnosti pravi sliku u sebi o sebi....
.. samo si ponovio rečenicu .. a nisi je pojasnio ..
.. zamolila sam da pojasniš ..

A u vezi straha, strah nije konstruktivni deo ljudskih mehanizama za kontrolu svog ponasanja.
.. pa .. izgleda da si malo pobrkao lončiće ..
.. niko nije rekao da čovek strahom sam sebe kontroliše ..
.. naprotiv .. strah je sredstvo kontrole .. jednog čoveka nad drugim čovekom ..
.. ili .. države nad čovekom ..
.. država te kontroliše tako što te drži u konstantnom stanju straha ..
(.. pogledaj malo miroslavljev topic .. da li je moguć bolji svet .. pa da vidiš koje su to neizmerne količine straha ..)

To ne znaci da ne utice na ponasanje...Ali tada covek nema kontrolu tog svog ponasanja.
Ili uprosteno kad pomenem strah, tu vise mera ne postoji za coveka....strah iskljucuje interaktivno i iterativno unapredjenje covekovog poimanja i shvatanja mere...
.. trudiš se da se razbacuješ učenim frazama .. ali kao da im ne znaš značenje .. i kao da ne znaš kad ih treba primeniti ..
.. to što si rekao ne znači ama baš ništa .. u kontekstu ove priče ..


Da probam onako kako objasnjavam detetu.....kad si uplasen, ti biras onu reakciju koju vec znas, koja je refleksna i to onu koja je vezana za neku senzaciju koju je pobudila situacija i strah je asociran sa tim.
.. psihologija za treću godinu srednjih škola .. nikola rot ..
.. tebi je prepričavanje dela srednjoškolske knjige koja nema veze sa temom .. pojašnjenje kao detetu ..?
.. majkumu .. ti stvarno ne znaš pojašnjavati ..
 
Poslednja izmena:
Ja sam prvi pomenuo strah i tacno znam zasto sam rekao "Zabludu da se covek (samo)kontrolise preko straha je generisao onaj ko zeli da porobi.."
Ti to nisi razumela, tj trazis razlog , nit zasto je to upotrebljeno....

Ta recenica ide posle ovih:
"On ostvaruje neka dejstva i od svog utiska o tim dejstvima ce biti u (svojim) ocima slobodan, pravedan,zdrav ili normalan...///sto je isto sto si i ti rekla da pravo(sloboda izbora ili ispoljenja) , pravda, i sve ostale drustvene kategorije ne postoje van drustvene zajednice....///
Zato postoji bol, inace covek ne bi znao kad je presao umerenost....
Danasnje drustvo je dozvolilo sebi da izbegava bol i onda vise nema umerenosti...."//teza povezivanja i svesnosti o drustvenoj meri preko osecanja fizicke mere, edukacija frustracijom,a ne strahom//

Zato da dodam reci svojim i samo da bi mozda bilo jasnije...

Nije izreceno ali se uvek kaze, rebni ga po dzepu pa ce da razume i da se ponasa...
Iliti u prevodu ljudi smatraju da strah od kazne izaziva vaspitno unapredjenje, a ne vide pritajenje...eskivaciju...izbegavanje...
Ja to ne smatram i odmah sam naglasio da floskula da strah uci coveka pameti i meri ( a znao sam odmah po tvojim recima da ces zastupati taj stav) po meni nije tacna...i da je servirana kao deo masine za mentalno pranje....mozga...

Uglavnom se to desava sto ljudi zamene A i B pa frustraciju zamene sa strahom, sto nije isto...
Po meni sve ovo oko svesnosti (ili da dodam samo ispred) ima veze sa anarhistickim tendencijama koje se prikazuju kod ljudi .....i ovde je to tema...

Ljudima je lakse da se izopste iz drustva nego da ga koriguju .
Ljudima je lakse da gledaju samo svoju korist a ako moze da ne misle uopste....
Medjutim ne istupaju iz zajednice, jer je drzava jos od feudalizma zadrzala pravo da neda roblju van....
TJ definise se na teritorijalnom principu...

Medjutim, ne postoji nacin da se to zaobidje dok ljudi uzivaju u nacinu razmisljanja koji postoji...a nema sanse da se prekine krug na taj nacin...
Zato i kazem da osnova svega je ideja da strah donosi samokontrolu , kulturno ponasanje , obzirnost , kad nista drugo ne pomaze....
--------------------------------
U svetu medjutim od 70tih na dalje , jaca koriscenje drzave ne kao servisa i vrha drustva, vec kao poligona za vlast i ubiranje resursa....zetvu...

U tom smislu je prestala mogucnost da se pojedincu dozvoli da ako ne zeli da koristi drustvene servise, ne mora da bude deo drustvenih obaveza....
To cak drzava smatra teroristickom delatnoscu i u nasem ustavu takodje...

A to je zbog toga sto pametni ljudi shvataju da bi se eksploatacija drasticno smanjila i nestala cak, ako bi se dozvolilo cirkulisanje pojedinca u drustvene podceline...
Drustvene podceline znace podelu vlasti , ne bukvalno ali otimanje vlasti i kolaca od trenutne vlasti i to se naravno ne sme dozvoliti...

Medjutim dokle god osnova jeste da strah od kazne izaziva prihvatanje odgovornosti i obaveza, dotle ljudi nece mrdnuti sa ove tacke...
Jer to je direktno receno da ne postoji obaveza i interaktivnost servisa i gradjana......
 
Poslednja izmena:
Ta recenica ide posle ovih:
"On ostvaruje neka dejstva i od svog utiska o tim dejstvima ce biti u (svojim) ocima slobodan, pravedan,zdrav ili normalan...///
.. ovo sam zamolila da pojasniš .. a ti mi ga treći put ponavljaš ..
.. ponoviti nejasnoću ne znači objasniti ..

sto je isto sto si i ti rekla da pravo(sloboda izbora ili ispoljenja) , pravda, i sve ostale drustvene kategorije ne postoje van drustvene zajednice....///
.. ne vidim kako je to isto ..
(.. ne vidim čak ni kako je slično ..)

Zato postoji bol, inace covek ne bi znao kad je presao umerenost....
.. niti vidim kako je ovo povezano s ovim prethodnim ..


odmah sam naglasio da floskula da strah uci coveka pameti i meri ( a znao sam odmah po tvojim recima da ces zastupati taj stav)
:eek:
.. a ..? :eek:
.. odakle ti da zastupam taj stav ..?
.. po kojim mojim rečima si to zaključio ..? :eek:

Ljudima je lakse da se izopste iz drustva nego da ga koriguju .
.. po čemu to zaključuješ ..?
.. znaš nekoga ko je sam sebe izopštio iz društva ..?
.. ako znaš .. koliko je takvih ..?
.. s druge strane .. znaš li one koji razmatraju mogućnost korekcije ..?
.. te sigurno znaš .. koliko je takvih ..?

.. ljudi jedino i pričaju o korekciji ..
.. napuštanje komšiluka im .. slabo do nikako .. pada na pamet ..
.. prema tome .. ovo što si rekao gore ne stoji ..

Ljudima je lakse da gledaju samo svoju korist a ako moze da ne misle uopste....
Medjutim ne istupaju iz zajednice, jer je drzava jos od feudalizma zadrzala pravo da neda roblju van.....
.. ne ..
.. roblje samo ne želi van .. jer se drži u stanju straha ..
(.. kao što rekoh .. pogledaj miroslavljev topic o .. boljem društvu .. i njegove preplašene postove ..
.. ili .. pogledaj samog sebe .. ni ti ne možeš zamisliti čoveka samog ..)
 
Ja sam prvi pomenuo strah i tacno znam zasto sam rekao "Zabludu da se covek (samo)kontrolise preko straha je generisao onaj ko zeli da porobi.."
Ti to nisi razumela, tj trazis razlog , nit zasto je to upotrebljeno....

Ta recenica ide posle ovih:
"On ostvaruje neka dejstva i od svog utiska o tim dejstvima ce biti u (svojim) ocima slobodan, pravedan,zdrav ili normalan...///sto je isto sto si i ti rekla da pravo(sloboda izbora ili ispoljenja) , pravda, i sve ostale drustvene kategorije ne postoje van drustvene zajednice....///
Zato postoji bol, inace covek ne bi znao kad je presao umerenost....
Danasnje drustvo je dozvolilo sebi da izbegava bol i onda vise nema umerenosti...."//teza povezivanja i svesnosti o drustvenoj meri preko osecanja fizicke mere, edukacija frustracijom,a ne strahom//

Zato da dodam reci svojim i samo da bi mozda bilo jasnije...

Nije izreceno ali se uvek kaze, rebni ga po dzepu pa ce da razume i da se ponasa...
Iliti u prevodu ljudi smatraju da strah od kazne izaziva vaspitno unapredjenje, a ne vide pritajenje...eskivaciju...izbegavanje...
Ja to ne smatram i odmah sam naglasio da floskula da strah uci coveka pameti i meri ( a znao sam odmah po tvojim recima da ces zastupati taj stav) po meni nije tacna...i da je servirana kao deo masine za mentalno pranje....mozga...

Uglavnom se to desava sto ljudi zamene A i B pa frustraciju zamene sa strahom, sto nije isto...
Po meni sve ovo oko svesnosti (ili da dodam samo ispred) ima veze sa anarhistickim tendencijama koje se prikazuju kod ljudi .....i ovde je to tema...

Ljudima je lakse da se izopste iz drustva nego da ga koriguju .
Ljudima je lakse da gledaju samo svoju korist a ako moze da ne misle uopste....
Medjutim ne istupaju iz zajednice, jer je drzava jos od feudalizma zadrzala pravo da neda roblju van....
TJ definise se na teritorijalnom principu...

Medjutim, ne postoji nacin da se to zaobidje dok ljudi uzivaju u nacinu razmisljanja koji postoji...a nema sanse da se prekine krug na taj nacin...
Zato i kazem da osnova svega je ideja da strah donosi samokontrolu , kulturno ponasanje , obzirnost , kad nista drugo ne pomaze....
--------------------------------
U svetu medjutim od 70tih na dalje , jaca koriscenje drzave ne kao servisa i vrha drustva, vec kao poligona za vlast i ubiranje resursa....zetvu...

U tom smislu je prestala mogucnost da se pojedincu dozvoli da ako ne zeli da koristi drustvene servise, ne mora da bude deo drustvenih obaveza....
To cak drzava smatra teroristickom delatnoscu i u nasem ustavu takodje...

A to je zbog toga sto pametni ljudi shvataju da bi se eksploatacija drasticno smanjila i nestala cak, ako bi se dozvolilo cirkulisanje pojedinca u drustvene podceline...
Drustvene podceline znace podelu vlasti , ne bukvalno ali otimanje vlasti i kolaca od trenutne vlasti i to se naravno ne sme dozvoliti...

Medjutim dokle god osnova jeste da strah od kazne izaziva prihvatanje odgovornosti i obaveza, dotle ljudi nece mrdnuti sa ove tacke...
Jer to je direktno receno da ne postoji obaveza i interaktivnost servisa i gradjana......

Kako samo velicas "paklenu masinu" koja nam dusu jede TP.Kuda ti gledas TP pozitivnosti te nije mi jasno.Ako ovo nazivas pravilom prirodne selekcije,onda si brate mili u velikoj zabludi.Udaljili smo se mi od svoje majke odavno,nazivajuce sebe SUPERIORNA BICA...

Strah je produkt sistema koji ti tako jako velicas.A produkti istoga su:
-totalna alienacija coveka kao socijalno bice
-nedostatak samopuzdanja
-teske psihoze i depresije
-homoseksualnost u ekspanziji kao sigurno skrivaliste
....a ima ih jos milijardu.

Jos samo da nam ubace kamere u kupatila....pa da vicemo ZIVEO VELIKI BRAT
 
Kako samo velicas "paklenu masinu" koja nam dusu jede TP.Kuda ti gledas TP pozitivnosti te nije mi jasno.Ako ovo nazivas pravilom prirodne selekcije,onda si brate mili u velikoj zabludi.Udaljili smo se mi od svoje majke odavno,nazivajuce sebe SUPERIORNA BICA...

Strah je produkt sistema koji ti tako jako velicas.A produkti istoga su:
-totalna alienacija coveka kao socijalno bice
-nedostatak samopuzdanja
-teske psihoze i depresije
-homoseksualnost u ekspanziji kao sigurno skrivaliste
....a ima ih jos milijardu.

Jos samo da nam ubace kamere u kupatila....pa da vicemo ZIVEO VELIKI BRAT

Ja ne velicam,samo hladno iznosim stvari....
Mozda sposobnost nastala uz redovna sagledavanja sta ovde kod nas ne moze, a negde moze....ili nigde ne moze, ali postoji mogucnost...

Dok ne upoznas ono sto je trenutno , znaci realno , zabluda je sve sto mislis da je bolje.....jer to je samo tvoja nada i zelja....
Carobne sibice sam citao u 4 razredu osnovne i super je knjiga , ali bilo je vreme da se ostavi na polici sa decijim knjigama....
Nego ste navikli da sagledavate stvari kroz stav govornika, sto je mnogo lose i deo je ovog vremena, i nikako se ne sme preneti u neko drugo vreme, jer onda to drugo vreme nece biti drugo....
 
Evo i najnovijeg videa na temu "Čovjek, Fizička Osoba, Pravna Osoba, Sud I Zakon" u kojoj se bavimo objašnjavanjem i razlučivanjem razlike između slobodnog suverenog čovjeka i pravnih fikcija, FIZIČKA OSOBA i PRAVNA OSOBA.

U ovom videu, Sudac, korporativni agent koji administrira Trgovački sud, morao je pokleknuti pred suverenim, slobodnim, živim čovjekom od krvi i mesa koji zna svoja prava...

Na Sudu: Susret Suca, Fizičke Osobe I Suverenog Čovjeka

.
 
Navrzli se na Patka koji pokušao nešto da kaže solidno i odvukao ga jezik u stranu...U koju stranu? Nema veze...Ali sigurno je dobro počeo,kao još neki ovde...Ko sam ja da to sudim? Pa ja nisam naročito pametan,ALI JA BAR ISTINI GLEDAM U LICE I NE ZAMAZUJEM JE LAŽIMA.
Hajde Sanja,pokušaj prema sebi biti iskrena i sasvim otvorena,bez obrazaca ponašanja,govorenja,MIŠLJENJA...Izloži svoju golu egzistenciju surovosti postojanja i ne zaklanjajući je primamljivim lažima,skloni ispred nje ZABRINUTOST ZA JA (pardon TI) i RECI NAM ISKRENO!Mani psihologiju i to je društvena nauka...
A ti patak ne motaj toliko-molim te.Sigurno znaš da kažeš kratko i jasno...
Valja,zaista,umreti u sebi kao Velimirović,da bi kao dete opet ugledao istinu. Istinu o čemu ili o kome hočeš...
 
Poslednja izmena:
.. bravo za uvodnih par rečenica ..
.. mnogo si me obradovao ..

.. dakle ..
.. ne .. to nije ugovor .. jer nema dvaju ugovornih strana ..
.. to je .. list o vlasništvu .. kojim država polaže pravo na to da te .. poseduje .. od rođenja ..

.. odlično ..
.. možeš li razmišljati u pravcu .. bez države i bez vlasti ..?


.. e sad .. ovde imamo problem ..
.. zašto si to vezao isključivo za .. ljudsko postojanje ..?

.. ne .. ovo ti nije ni jasno ni jednostavno ..
.. pravo .. je upravo termin koji te nužno vezuje za državu ..
.. samo u okviru države i njenog pravnog sistema ti imaš ili nemaš neko pravo ..
.. van nje prava ne postoje ..

.. dakle .. čovek koji bi hteo van sistema .. je čovek koji bi .. prava .. zamenio mogućnostima ..
.. to je čovek kome bi razne stvari bile moguće .. ali koji ne bi imao nikakva prava ..

.. zašto na sudu ..?
.. zašto ograničavaš pravne fikcije samo na sud ..?
.. sam pojam .. prirodno pravo .. je .. recimo .. fikcija ..

Probudite me kad prodje "septembar" :(


 

Back
Top