Kirgistan:bakijev traži da un pošalju trupe, vlast želi da mu sudi

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
bakijev traži da un pošalju trupe, vlast želi da mu sudi
Politika - Pre 2 sata i 33 minuta
PREDSEDNICA PRELAZNE VLADE KIRGIZIJE ROZA OTUNBAJEVA IZJAVILA JE DANAS DA SVRGNUTI PREDSEDNIK KURMABNEK BAKIJEV TREBA DA BUDE IZVEDEN PRED SUD I TIME POVUKLA RANIJU PONUDU DA MU SE IZDAJU BEZBEDNOSNE GARANCIJE. BAKIJEV, SVRGNUT SA VLASTI GRAĐANSKIM PROTESTIMA SREDINOM PROŠLE SEDMICE, UPOZORIO JE DA ĆE SVAKI POKUŠAJ NJEGOVOG HAPŠENJA IZAZVATI KRVOPROLIĆE I ZATRAZIO DA UN POŠALJU MIROVNE SNAGE U KIRGIZIJU. ON JE IZJAVU DAO IZ SVOJE KUĆE ZA ODMOR, NA JUGU ZEMLJE, GDE SE NALAZI OD SVRGAVANJA. IZJAVA ROZE OTUNBAJEVE ODRAŽAVA OŠTRIJI STAV NOVIH VLASTI PREMA BAKIJEVU KOJI ODBIJA DA SE POVUČE. ZAJEDNO SA DRUGIM ZVANIČNICIMA, ONA JE RANIJE BILA PONUDILA BAKIJEVU BEZBEDAN IZLAZAK IZ ZEMLJE AKO PRISTANE DA DOBROVOLJNO PREDA VLAST. "LJUDI ME KRITIKUJU ZATO ŠTO SAM ISUVIŠE MEKA I KAŽU DA ZA NJEGA NE TREBA DA POSTOJE BEZBEDNOSNE GARANCIJE. ONI TRAŽE DA SE BAKIJEVU SUDI", IZJAVILA JE OTUNBAJEVA ZA LOKALNU TELEVIZIJU. BAKIJEV JE U SREDU POBEGAO IZ PRESTONICE BIŠKEKA, NAKON PROTESTA ZBOG KORUPCIJE, RASTA CENA I KRŠENJA LJUDSKIH PRAVA KOJI SU PRERASLI U SKOBE SA POLICIJOM U KOJIMA JE POGINULO VIŠE OD 80 LJUDI. ON JE DANAS, IZ SVOG DOMA U DŽALALABADU NA JUGU ZEMLJE, U IZJAVI ZA RUSKU AGENCIJU RIA NOVOSTI POZVAO UJEDINJENE NACIJE DA U KRIGIZIJU POŠALJU MIROVNE SNAGE DA BI SE SPREČILO ŠIRENJE POBUNE. SVRGNUTI PREDSEDNIK REKAO JE I DA ŽELI DA MEĐUNARODNA KOMISIJA ISPITA OKOLNOSTI NASILJA U BIŠKEKU I OBEĆAO DA ĆE POŠTOVATI NJENE NALAZE. ODBACIO JE ISTRAGU KOJU PROTIV NJEGA VODE DOMAĆE VLASTI, KAO PRISTRASNU. "JA NE VERUJEM ISTRAZI, ONA ĆE ZA SVE OKRIVITI MENE", REKAO JE BAKIJEV, ALI JE DODAO DA SE, "NARAVNO, OSEĆA ODGOVORNIM ZA ONO ŠTO SE DOGODILO" I DA NE MOŽE DA KAŽE DA GA "NE TREBA KRIVITI". BAKIJEV JE REKAO I DA ĆE NJEGOVE PRISTALICE REAGOVATI AKO PRELAZNE VLASTI POKUŠAJU DA GA UHAPSE: "AKO POKUŠAJU, MI ĆEMO SE ODUPRETI". LIDERI PRELAZNE VLADE IZJAVILI SU U ČETVRTAK, KADA SU PREUZELI VLAST, DA KONTROLISU ČETIRI OD SEDAM REGIONA U ZEMLJI. U SUBOTU SU NAVELI DA KONTROLIŠU CELU ZEMLJU. BETA - AP 16:32FRANCUZ PRVI PRELETEO ARKTIK U BALONU
 
Kirgistan je pretezno muslimanska drzava koja je bila u nekdasnjem Sovjetskom Savezu kao republika i nakon raspada Sovjetskog Saveza Kirgistan je sa ostalim republikama bivseg Sovjetskog Saveza dobio nezavisnost.Moje misljenje je da se stavri ne rjesavaju nasilnim putem i da prisustvo Ruske armije u kirgistanu i drugim republikama bivseg sovjetskog saveza nepotrebnei smtrama da je to jedan kamen spoticanja potpunoj nezavisnosti tih drzava koje i dalje imaju specijalne odnose sa Rusijom.Nije mi poznato u svemu za koga rade sukobljene strane ali evidentno je da Bakijev trazi da UN preuzme djelovanje u Kirgistanu i da je to nesto sto prvi put proizilazi iz tih dijelova srednje azije da jedna drzava dobrovoljno trazi UNovu intervenciju i zato smtrama da se Bakijev ne moze na ovaj nacin svrgavati sa vasti.
 
Kirgistan je pretezno muslimanska drzava koja je bila u nekdasnjem Sovjetskom Savezu kao republika i nakon raspada Sovjetskog Saveza Kirgistan je sa ostalim republikama bivseg Sovjetskog Saveza dobio nezavisnost.Moje misljenje je da se stavri ne rjesavaju nasilnim putem i da prisustvo Ruske armije u kirgistanu i drugim republikama bivseg sovjetskog saveza nepotrebnei smtrama da je to jedan kamen spoticanja potpunoj nezavisnosti tih drzava koje i dalje imaju specijalne odnose sa Rusijom.Nije mi poznato u svemu za koga rade sukobljene strane ali evidentno je da Bakijev trazi da UN preuzme djelovanje u Kirgistanu i da je to nesto sto prvi put proizilazi iz tih dijelova srednje azije da jedna drzava dobrovoljno trazi UNovu intervenciju i zato smtrama da se Bakijev ne moze na ovaj nacin svrgavati sa vasti.

Ne traži država nego svrgnuti diktator.

Veliš da je prisustvo ruske armije nepotrebno. A, da li je potrebno prisustvo američke armije, pošto su već godinama stacionirani tamo?
 
.Nije mi poznato u svemu za koga rade sukobljene strane ali evidentno je da Bakijev trazi da UN preuzme djelovanje u Kirgistanu i da je to nesto sto prvi put proizilazi iz tih dijelova srednje azije da jedna drzava dobrovoljno trazi UNovu intervenciju i zato smtrama da se Bakijev ne moze na ovaj nacin svrgavati sa vasti.
Чуо да НАТО набија плаве шлемове кад долази да окупира.
 
Sovjetski Savez ne moze postojati vise i to je zabluda Rusa ako misle damgu drzati bivse sovjetske republike pod intersnu zonu i stacionirati svoje vojne baze tim podrucjima.UN je mirotvorna vojska koja moze da demokratizuje Kirgistan i da ga vrati onakvog kakav treba da bude a to je slobodni i nezavisni Kirgistan koji nece imati utjecaj Rusije.Muslimai srednje azije se trebaju osloboditi okova i Ruskog i Americkog utjecaja i da budu jedinstveni sa novom super silom a to je Iran.
 
Ne traži država nego svrgnuti diktator.

Veliš da je prisustvo ruske armije nepotrebno. A, da li je potrebno prisustvo američke armije, pošto su već godinama stacionirani tamo?

Haha, pa to ti je onaj problem kad leva cipela zulja desnu nogu :mrgreen:

Kad se Ruska armija negde stacionira, onda je to okupacija, a kad je to americka armija, onda se radi o doprinosu bezbednosti demokratije i stabilnosti u regioni.
 
UNova armija nema pristrasnosti i ona je mirotvorna grupacija koja zeli da svakoj drzavi pomogne i da je stavi na noge.Mislim da je narod Kirgistana pogrijesio sto Bakijeva smjenjuje jer to je nelegalno i tjera drzavu na jednu drugu stranu koja nije za svjetske integracije.

map_of_kyrgyzstan.jpg


Mapa Kirgistana


Lijepa je to drzava od ljepote joj se covjek ne moze nagledati.
 
Poslednja izmena:
UNova armija nema pristrasnosti i ona je mirotvorna grupacija koja zeli da svakoj drzavi pomogne i da je stavi na noge.Mislim da je narod Kirgistana pogrijesio sto Bakijeva smjenjuje jer to je nelegalno i tjera drzavu na jednu drugu stranu koja nije za svjetske integracije.

Јест вала баш они су тако непристрасни.....само имају обавеза према онима ко их финансира.....ништа више.....и имају мало оабвеза да тим истима који их финансирају мало обогате капитал уложен у кризно подручје.....и ништа више
Непристрасност на првом месту
 
UNova armija nema pristrasnosti i ona je mirotvorna grupacija koja zeli da svakoj drzavi pomogne i da je stavi na noge.Mislim da je narod Kirgistana pogrijesio sto Bakijeva smjenjuje jer to je nelegalno i tjera drzavu na jednu drugu stranu koja nije za svjetske integracije.

map_of_kyrgyzstan.jpg


Mapa Kirgistana


Lijepa je to drzava od ljepote joj se covjek ne moze nagledati.
Jel se ti samo pravis il si stvarno naivan?:eek::eek:
 

Back
Top