Flash - 2 pitanja

Error404

Početnik
Poruka
6
Imam dva pitanje vezana za Macromedia Flash:
1) Uradio sam web stranicu u flashu dimenzija 700x400. Kada uradim publis za html ne mogu nikako da je namestim da stoji u centru ekrana. Podesio sam align na center (middle) ali mi stranica i dalje pocinje sa leve strane u gornjem uglu. Kako da je postavim na centar?
2) Imam stranicu na kojoj mi se sa leve strane nalaze linkovi za slike koje bi trebalo da se otvore u istom prozoru samo u desnoj strani gde sam ostavio jedan deo za njih. Kako da odradim ovaj link, a da ne mora da mi se ucitava svaki put cela stranica (samo tako znam da uradim) vec da mi se kad kliknem na neki od linkova menja samo slika sa desne strane stranice.
Mnogo hvala!!!!!!!!
 
2)Koristi iframe.Napravi posebnu stranicu sa linkovima.
Onda na glavnoj:
<html>
.............
.............
<iframe src="stranasalinkovima.html"></iframe>

A mozes koristiti i obican frame.
 
SluX:
2)Koristi iframe.Napravi posebnu stranicu sa linkovima.
Onda na glavnoj:
<html>
.............
.............
<iframe src="stranasalinkovima.html"></iframe>

A mozes koristiti i obican frame.

Covek te pitao kako to da uradis u flashu a ne u html-u.
Prvo pitanje: Uvezi flash stranicu u dreamweaver ili slican program i pomocu tabela ili layera namesti stranicu na centar.
Drugo pitanje: Probaj da nadjes na googlu neki tutorijal za to, treba dosta da znas actionscript da bi to uradio. Ide otprilike ovako:

this.createEmptyMovieClip("mcDrzac", this.getNextHighestDepth());
var oObjekat:Object = new Object();
oLoader.onLoadInit = function(mcContent:MovieClip) {
};
var mclLoader:MovieClipLoader = new MovieClipLoader();
mclLoader.loadClip("index.swf", mcDrzac);
mclLoader.addListener(oObjekat);

Srecno!
 
Error404:
Imam dva pitanje vezana za Macromedia Flash:
1) Uradio sam web stranicu u flashu dimenzija 700x400. Kada uradim publis za html ne mogu nikako da je namestim da stoji u centru ekrana. Podesio sam align na center (middle) ali mi stranica i dalje pocinje sa leve strane u gornjem uglu. Kako da je postavim na centar?
2) Imam stranicu na kojoj mi se sa leve strane nalaze linkovi za slike koje bi trebalo da se otvore u istom prozoru samo u desnoj strani gde sam ostavio jedan deo za njih. Kako da odradim ovaj link, a da ne mora da mi se ucitava svaki put cela stranica (samo tako znam da uradim) vec da mi se kad kliknem na neki od linkova menja samo slika sa desne strane stranice.
Mnogo hvala!!!!!!!!

Evo ti kod :!:

<html>
<head>
<title>Ovde ime tvoje stranice</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">
</head>

<body>
<table width="700" height="400" border="0" align="center">
<tr>
<td><object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,29,0" width="700" height="400">
<param name="movie" value="file:///D|/Files%20of%20HF/tvoj%20sajt.swf">
<param name="quality" value="high">
<embed src="ovde url tvog flash sajta" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="700" height="400"></embed>
</object></td>
</tr>
</table>
</body>
</html>
 

Back
Top