Koju biste mi seriju predlozili

Dakle koju biste mi seriju predlozili...da ne bude komedija...da bude misterija
Gledao sam Prison Break,a Lost zavrsavam pa koja bi trebala da bude sledeca ?
Koliko vidim, većina serija koje ljudi ovde preporučuju uopšte nisu misterije.

Pretpostavljam da si gledao Twin Peaks, a koliko sam videla od serije Veronica Mars pridružujem se preporuci. Harper's Island je zabavna, ali koliko je dobra baš i ne znam.

Moja omiljena serija koju bih definitivno preporučila je britanska Night and Day (2001-2003), pomalo liči na Twin Peaks, dosta neobična serija, ima dosta nadrealnih elemenata, flešbekova, vizija, ali i jaku priču i likove, i kroz celu seriju se provlači glavna misterija koja se na kraju razrešava na sjajan način... ali, na žalost, u pitanju je opskurna kultna serija, i nigde ne možeš da je gledaš od početka, mada na netu ima dosta epizoda ali kreću tek negde od trećine serije.

U poslednje vreme gledam Internat (El internado) - ovo je španska serija, ali bukvalno :zcepanje: znači ne telenovela - latinoamerička sapunica, nego serija proizvedena u Španiji, drama/misterija koja se događa u jednom internatu, a grupa tinejdžera iz internata počinje da istražuje čudne stvari koje se događaju u obližnjoj šumi, i otkriva dokaze o ubistvima i drugim misterioznim stvarima koja su se tu desila 30-tak godina ranije kad je internat bio sirotište. Prikazuje se na AXN, problem je samo što su sad već pri kraju 2. sezone. Mislim da ima da se skine sa torenta, ali ne znam da li ima titlova.

preporučila bih još :

Murder One (iz 90tih)
The Pretender (isto iz 90tih)
Carnivale (ali na žalost serija je ukunita pa bije dobila baš najbolji završetak)
Afterlife
La Femme Nikita
Alias (možda - nije loša serija, ali su dosta zeznuli priču)
Kyle XY
Fringe
Flashforward - nije da je mnogo dobra, ali nije ni toliko loša i meni je zanimljiva, a definitivno se zasniva na misteriji

Ako voliš Lost, možda će ti se dopasti i Battlestar Galactica - mada je pre svega u pitanju SF ratna drama u svemiru, ima i dosta elemenata misterije, ima kompleksne likove i vrlo je serijalizovana, znači priča se proteže od početka do kraja, nije ono u fazonu da se sve reši u jednoj epizodi pa jovo nanovo. Tu je onda i prequel Caprica, koji je sličan samo nije space opera.

Ako voliš krimi misterije u kojima je svaka epizoda zasebna priča, preporučujem sledeće:

Prime Suspect
Cracker
Wire in the Blood
Trial and Retribution
Messiah
 

Back
Top