У Суботици Католици и Православци на истој ферквенцији

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Два верска радија на једној фреквенцији
У свету јединствен случај да се радио-програми православне и католичке цркве емитују на истом радио-таласу

У блоковима од по четири часа радио-програм емитују „Радио Марија” и „Славословље” (Фото: Никола Тумбас)

Суботица – Од октобра прошле године на истој фреквенцији, 90,7 МХЗ у блоковима од по четири часа емитује се радио-програм Католичке бискупије „Радио Марија” и Православне црквене општине у Суботици „Славословље”. Ово је у свету јединствен случај да се радио-програми две хришћанске цркве емитују на истој фреквенцији по принципу „поделе времена” (timesharing). Осим у Суботици, иста ситуација је и у Сомбору.

Чаба Ковач, задужен за промоцију и ширење мреже програма „Радио Марије”, објашњава за „Политику” да се на идеју о подели фреквенције дошло када су схватили да ће по плану РРА бити мање фреквенција за овај регион. Због тога су се две цркве договориле о заједничком наступу, предале документацију и сада деле радио-таласе на најбољи начин, сведочећи о религијском дијалогу, толеранцији и идеји екуменизма на практичном нивоу.

– Трећина програма „Радио Марије” односи се на молитву и црквену науку, трећина је оно што се назива промоција животних вредности, односно свих тема и знања који доприносе квалитету живота појединца и заједнице, а трећина је, наравно, музика. „Радио Марија” је присутна на овом региону од раније, и битно је да су наши слушаоци прихватили поделу времена са „Славословљем”, да је скала радија на овој фреквенцији, без обзира која хришћанска црква има програм. Тако су нам се догађале и симпатичне ситуације да се у програму, који се води на мађарском језику, јави слушалац да пријатељу честита славу. У тим моментима знамо да су нас слушаоци прихватили, па због тога и планирамо да правимо и неке заједничке емисије – каже Ковач.

Радио „Славословље” у јулу прошле године почео је да емитује експериментални програм, а од октобра су и званично у етру. Главни и одговорни уредник програма је презвитер Ђорђе Димић, а дневни уредник је Боро Остојић. Редакција „Славословља” увек истиче како су им сарадници „Радио Марије” пружили руку помоћи на почетку њиховог рада, а да се добра сарадња наставља. Тако је за католичко Бадње вече и Божић, „Славословље” уступило своје термине емитовања „Радио Марији”, док је за православни Божић, ситуација била обрнута.

– Радио „Славословље” настоји на модеран начин да прикаже учење и културу која се негује у окриљу Српске православне цркве, а радио је отворен и за друга достигнућа у циљу откривања истине о свету, човеку и природи – рекао је презвитер Димић.
 
Нисам религиозан па немам коментара.Што се мене тиче сва свештана лица диљем планете могу да пандркну и неће ми бити жао.Религија уништава људе а цркве их кваре да би црквени великодостојници лепо живели.
 
Dva radija su na istoj ferkvenciji.
Raduje me da je običan svet normalan.

Nisi čitao.

Читао сам, и знам за то удруживање одавно. Директор РРА је унијата.

Е кад би знао да је највећи јад и беда тамо где су Латини главни. Не би ти било драго тако да живиш. Са злима се коалиција не исплати.

Погледај само Јужну Америку и све ће ти се само касти. У Европи једина папска земља је Италија (ресто су протестанти или буђкуриш), а они су ти највећи дужници у Европи (дуг око 2000 милијарди - 7 пута више од Грка дугују).

Са Латинима долази и беда, јер духовну прати и материјална и обратно.
 
Читао сам, и знам за то удруживање одавно. Директор РРА је унијата.

Е кад би знао да је највећи јад и беда тамо где су Латини главни. Не би ти било драго тако да живиш. Са злима се коалиција не исплати.

Погледај само Јужну Америку и све ће ти се само касти. У Европи једина папска земља је Италија (ресто су протестанти или буђкуриш), а они су ти највећи дужници у Европи (дуг око 2000 милијарди - 7 пута више од Грка дугују).

Са Латинима долази и беда, јер духовну прати и материјална и обратно.

Ma naravno"!
kako sam mogao i sumnjati!
Ma odmah se vidi da je direktor RRA unijata!
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Imaš ti dečko veeeelikih problema.
 
Ma naravno"!
kako sam mogao i sumnjati!
Ma odmah se vidi da je direktor RRA unijata!
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Imaš ti dečko veeeelikih problema.
Ево види се овде:

6369_1076863055675_1649214625_188256_6043905_n.jpg


Први с'десна, после розе-позе кардинала. Ово је био церемонијални увод у заједничку сурадњу и рекламирање на медијима широм јевропе.

Прелило се на Суботицу, са назнакама ширења заразе по целој Србији.

А плодови ће бити беда, јад и чемер, то би тебе као претендента на парице и власт, требало да брине.

Са папежима многа зла као пратња долазе. Тако било од вајкада.
 
Нисам религиозан па немам коментара.Што се мене тиче сва свештана лица диљем планете могу да пандркну и неће ми бити жао.Религија уништава људе а цркве их кваре да би црквени великодостојници лепо живели.

О Боже, опрости му :confused:
 
Nema komentara?

Пошто је РКЦ изгубила своје вернике на Западу - ЈУРИША НА ИСТОК...стара прича, исто раде још од 1054. и у свим кризним периодима НАЛАЗИЛИ СУ МЕЂУ ПРАВОСЛАВНИМА ПРОДАНЕ ДУШЕ.
 

Back
Top