Happily never after...

ma dzaba i taj time out...

cim krene jedan,doce i drugi i treci...i to samo prica o tome da to dvoje nemaju muda da raskinu iz ovog ili onog razloga...

problemi se rijeshavaju u hodu...pricanjem...a ne pauziranjem....

ne valja stvari gurati pod tepih,sapletesh se kasnije zbog minorne stvari..

bolje skupiti hrabosti i raskinuti nego produzavati agoniju s par time out-ova pa onda kraj....

Ne mislim na taj time out u smislu pauziranja i distanciranja. Pod tim time outom sam mislila upravo na razgovor.
 
Ne govorim ja o vezama u kojima niko nikada ni sa kim nije usao u konflikt.
Po meni bajkovita veza nije ona u kojoj je sve perfektno, bas naprotiv.
Da bi se videlo kakva je veza treba je suociti sa svim njenim nesavrsenostima i, ako ih prezivi, onda je ljubav prava.

Procam o bajkovitoj vezi u smislu da su to dvoje koji se nenormalno ludo vole i nema sta ne bi ucinili jedno za drugo, koji su prosli sito i reseto i uspesno prkosili svemu. Ne pricam ni slucajno o paru koji izgleda kao da je sav na note, vec o paru koji je sve samo ne savrsen, ali se savrseno voli. :heart:

Taj par koji se savrseno voli, traje.
Ljubav bliska toj definiciji nece puci iz banalnog razloga
Nece se ugasiti odjednom
Nece pasti na proj prepreci ni na sto prvoj i nece iza prve krivine ostaviti onog drugog
Ljudi koji nisu savrseni, ali se skoro pa savrseno vole, uglavnom traju i uglavnom se ne rastaju bez nekog velikog razloga
Sve ostalo, sve ono sto propadne jednako brzo kako je i nastalo, sve ono sto odnesu prolecni vetrovi ili zatrpaju prvi snegovi, bila je samo nasa idealna slika, plod nase zelje da nesto izgleda veliko i neponovljivo.
Mnogi iz te zelje potrose godine i godine pateci za osobom koja ih se ne bi setila ni sudnjeg dana
 
pa dobro...shta ja znam.....shvatila sam te kao ne treba biti kraj vec samo mali tajm aut...shvatila sam kao pauzu...shto je neshto sve popularnija u vezama ovih dana...

nije ni cudo kad su im bolesne veze...:mrgreen:

Takvi time outovi (koji su shvaceni kao taster za pause) su zapravo samo poceci kraja.
Nije zdravo smeskati se i klimati glavom ceo zivot, konflikt moze da udalji, ali i da zblizi :heart:

Medjutiiim, mene niko ovde nije skontao, mada sam ja kriva jer sam bila lenja pa se nisam potrudila oko uvodnog posta. Pod vezom iz bajke sam mislila na dvoje koji su borci za ono sto imaju, a kojima je pogresno vreme, pogresno mesto ili neki drugi faktor sve pokvario...
 
Taj par koji se savrseno voli, traje.
Ljubav bliska toj definiciji nece puci iz banalnog razloga
Nece se ugasiti odjednom
Nece pasti na proj prepreci ni na sto prvoj i nece iza prve krivine ostaviti onog drugog
Ljudi koji nisu savrseni, ali se skoro pa savrseno vole, uglavnom traju i uglavnom se ne rastaju bez nekog velikog razloga
Sve ostalo, sve ono sto propadne jednako brzo kako je i nastalo, sve ono sto odnesu prolecni vetrovi ili zatrpaju prvi snegovi, bila je samo nasa idealna slika, plod nase zelje da nesto izgleda veliko i neponovljivo.
Mnogi iz te zelje potrose godine i godine pateci za osobom koja ih se ne bi setila ni sudnjeg dana

Evo ti cela moja korpica reputacija!!! :manikir:
 
Da li znate neki par kao iz bajke, a da njihova prica nije imala srecan kraj?

Znam samo za jedan bajkovit par, a da se srecno zavrsilo.

Ostalo se sve raspalo, sto je i ocekivano... kada kazu ljubav iz bajke, mnogi ce pomisliti odmah na kraj, zivjeli srecno do kraja zivota. Takav kraj postoji samo da se klinci ne bi suvise deprimirali.
Bajkovita ljubav je kada se dvoje vole, a njegova majka je otruje... to je bajka... jasno je kao dan, da je nikakav princ nece probuditi... kakvi magicni poljubci, kakvi bakraci... jedini koji je tu srecan je nesudjena svekrva..

Koliko god ljubav da je jaka, kruni se i trosi vremenom kada je sibaju sa svake strane. A bilo bi lijepo da nije tako.
 
Da li znate neki par kao iz bajke, a da njihova prica nije imala srecan kraj?

...znam sebe...ja sam bila deo tog para...
...zavrsilo se najtragicnije moguce...prezivi se, cak i bez posledica...
...uhvatis tugu u ruke, izmeris joj tezinu i kazes sebi "dobro znam kolika si". Najpre zivis puna nje, kasnije sa njom i na kraju pored nje sve dok ne prodje...kada prodje kazes sebi - nista nisam mogla, nisam uspela svet da promenim i ucinim nemoguce...
 
ma dzaba i taj time out...

cim krene jedan,doce i drugi i treci...i to samo prica o tome da to dvoje nemaju muda da raskinu iz ovog ili onog razloga...

problemi se rijeshavaju u hodu...pricanjem...a ne pauziranjem....

ne valja stvari gurati pod tepih,sapletesh se kasnije zbog minorne stvari..

bolje skupiti hrabosti i raskinuti nego produzavati agoniju s par time out-ova pa onda kraj....

i meni su te pauze u vezama uvek nekako zvucale sumnjivo, ko korak od raskida, ko da nemaju petlje da raskinu, ko da ne znaju ni sami sta hoce

cekaj jel se volimo jel imamo problem jel mozemo da ga resimo ajde da ga resimo, kakve bre pauze ....bezveze...sta sad treba pauziram da bih razmislila sta cu i kako il boga pitaj sto....bem mu misa kad god sam cula da je neko pauzirao brzo se i rastao ....

il imas mooda da resisi problem il nemas....
 
Da li znate neki par kao iz bajke, a da njihova prica nije imala srecan kraj?

A meni u stvari nije jasno sta je kraj? Da umru zajedno kao starci koji su proziveli srecan zivot ispunjen ljubavlju? To mi jedino zvuci logicno kad se kaze kraj..ili je srecan kraj da su se voleli puno, vencali i dobili decicu. Ok, to je moguce ali to nije kraj..
U bajkama je kraj ono sto je u realnosti tek pocetak...znaci voleli su se a nisu bili zajedno iz sto jednog razloga i na kraju se konacno spoje i to je srecan kraj. Ali to nije kraj nego pocetak..al sam sad zapetljala :lol:
 
Da li znate neki par kao iz bajke, a da njihova prica nije imala srecan kraj?

Milion takvih slucajeva,evo jedan poznanik,zabavljao se s djevojkom kroz srednju skolu,luda ljubav,nenormalno zajedno,onda dok su studirali 8 godina,vjerili se,kupili stan,nekih 15 godina zajedno,znaci od 14 godine su skupa bili,da bi na kraju prekinuli..... Sada prodaju stan i tako to.......

I milion drugih slucajeva,zabavljaju se 10 godina,ona njega ostavi i nakon 2 mjeseca uda se za drugog,e to je shock :)

Ili on se zabavljao sa mojom rodicom 5 godina,prekine,upozna neku nakon mjesec dana je ozeni......

itd....itd.....a sve neke ljubavi lude :)
 
Moj stric je sluzio kasnih 80-ih vojsku na Kosovu,i tamo uopznao siptarku.
Njih dvoje su se jako zaljubili,i on je htio da se ozeni njom,a to nisu dopustili ni moji baba i djed ,niti njena braca.Tako se i zaratilo,i ona je dosla ovde u BiH i udala se za nekog policajca koji poznaje mog tatu.

Kada mu je moj otac saopstio (prije nekih 6,7 godina) gdje je ona i da je udata,moj stric samo sto se nije rasplakao,zgrabio je kljuceve i izasao iz kuce.
Inace,nikada nije doveo nijednu svoju curu da je baba i djed upoznaju,i svi su ga kinjili sto se nije ozenio(a sada ima 38 godina),i uvjek vladalo u porodici misljenje da je zbog toga.

Sada ima curu vec 2,3 godine,ali to nije bitno :manikir:
 
Poslednja izmena:

Back
Top