Kako plivati?

Gradjevinac88

Početnik
Poruka
3
Bio bih zahvalan da ako bi mi neko pomogao.vec neko vreme idem na pilvanje,jedno 3 meseca i 3,4 puta nedeljno,u stvari trudim se da idem 4 puta ali ne uspevam svaki put.Imam kondicije da mogu da isplivam 1000m bez odmaranja za 20ak minuta odnosno mogu i vise ali se smorim.E sad me zanima da mi neko kaze,da bih se sto bolje i brze razvio kako mi je bolje da plivam,sto duze bez obzira na brzinu ili sto brze bez obzira na duzinu? ili neka kombinacija ta dva?Ako bi neko sa iskustvom mogao da mi kaze nesto tipa plivaj 50m brzo pa 100 sporije sa odmaranjem ili bez ili kako je vec najbolje.hvala unapred
 
Ono sto sam imao prilike da vidim niko ne pliva brzo vec neki laganiji tempo koji traje dugo i bas imaju snage ko da bi po ceo dan mogli plivati tako..licno bih tako pa mozda na kraju zapeo jednu dve duzine do maximuma
 
Kao sto je slucaj sa svim drugim aktivnostima,svaka aktivnost koju mozes vrsiti dugo vremena spada u aerobnu aktivnost odnosto aktivnost topljenja masti.Sta znaci dugo dugo jekada imas tempo kojim mozes da plivas satima kako ti kazes.Znaci da je intenzitet jako mali .Sve to ne znaci da se tvoja muskulatura nece razvijati naravno da hoce ali minimalno,svi plivaci imaju trening pod opterecenjem pored treninga plivanja tako da njivoj velicini mogu da zhvale na kombinovanom treningu.
Za deonice koje treba da se preplivavaju nisam strucnjak ,ovo je uopsteno.
 

Back
Top