Nemeček na Pinku

Latinatz

Zainteresovan član
Poruka
141
v163510p0.jpg


Od jeseni Pink počinje sa emitovanjem popularnih Američkih serija kao što su Heroes, FlashForward, Modern Family, 24, According to Jim, Scrubs te nove sezone Two And Half Men, Cops i The Simpsons. Svakodnevno 3 termina za filmski program (1 popodnevni i 2 večernja). Očekuje se i smanjenje latinoameričkih telenovela.

Već je krenula serija "The Beast" (Zver) iz 2009-te sa Patrik Svejzijem svake subote u 20h. Takođe u ponedeljak startuje i novi Jutarnji Program koji vode voditelji koju su do pre mesec-dva bili na jutarnjem programu RTS-a (Srđan i Jovana).

Željko Mitrović sa Robertom Nemečekom i sadašnjim urednikom Pinkovog filmskog programa Draganom Jeličićem uveliko radi na kreiranju bugarskog i slovenačkog ogranka "ružičaste televizije", koji bi trebalo da startuje u septembru. Robert Nemeček je angažovan od strane Mitrovića za čelnika Avale.
 
valjda je skapirao da španske serije se veiiše ne gledaju pa te tarmine da popuni kvalitetnim serijama i filmovima bogu hvala... još kad bi smanjio koncentraciju ovih rijalitija i granda možda i napravi pravu televiziju...
 
v163510p0.jpg


Od jeseni Pink počinje sa emitovanjem popularnih Američkih serija kao što su Heroes, FlashForward, Modern Family, 24, According to Jim, Scrubs te nove sezone Two And Half Men, Cops i The Simpsons. Svakodnevno 3 termina za filmski program (1 popodnevni i 2 večernja). Očekuje se i smanjenje latinoameričkih telenovela.

Već je krenula serija "The Beast" (Zver) iz 2009-te sa Patrik Svejzijem svake subote u 20h. Takođe u ponedeljak startuje i novi Jutarnji Program koji vode voditelji koju su do pre mesec-dva bili na jutarnjem programu RTS-a (Srđan i Jovana).

Željko Mitrović sa Robertom Nemečekom i sadašnjim urednikom Pinkovog filmskog programa Draganom Jeličićem uveliko radi na kreiranju bugarskog i slovenačkog ogranka "ružičaste televizije", koji bi trebalo da startuje u septembru. Robert Nemeček je angažovan od strane Mitrovića za čelnika Avale.

Gde si nasao ovo? Ja sam cuo da prelazi na Avalu...
 
Ovo nije tačno...Od kraja aprila (ja mislim 23.04.) kreće nova programska šema TV Avale čiji je glavni i odgovorni urednik Robert Nemeček...I od tog datuma kreće 8 novih serija radnim danima i 9 novih serija vikendom,dakle 17 novih serija već od kraja aprila na TV Avala.
Kažu da će tu biti svega (The Simpsons,Friends,Veronica Mars,Heroes,Scrubs itd).

Uglavnom očekujemo odlične filmove i serije a Nemeček, Mitrović i ekipa očekuju da će Avala postati jedna od 3 najgledanije televizije u Srbiji vrlo brzo.

Inače evo vam članak koji je izašao danas u Blicu na ovu temu:

Nedavno je kao bomba odjeknula vest da je Željko Mitrović u funkciji programskog savetnika Upravnog odbora TV „Avala” predložio Roberta Nemečeka za glavnog urednika te televizije. Nemeček će uskoro uvesti novine u programu koje otkriva za „Blic”.

- Novine će biti uočljive od prvog dana emitovanja nove TV „Avala”, što ne znači da ćemo mi ugušiti originalni imidž „Avale”, koji se, priznajem, meni uvek vrlo dopadao, bez obzira na to što nije mogao da dođe do izražaja, jer nije bilo takozvanih jakih programa koji generišu veliku koncentraciju gledalaca. Ovo se pre svega odnosi na atraktivne formate, filmove i serije kojih nije bilo, mada su neke emisije držale vrlo pristojnu gledanost svih ovih godina - kaže Nemeček, a na pitanje da li će biti više prostora za rok i pop muziku, odgovara:
- Jedina muzika koja će biti zastupljena u programu „Avale” biće upravo domaća i strana pop i rok muzika, uz nekoliko vrlo ambicioznih muzičkih projekata kakvih kod nas nije bilo. Na drugoj strani, muzički spotovi će biti skoro u potpunosti izostavljeni, jer je provereno da gledaoci beže od toga.


Nemeček najavljuje i promene u filmskom i serijskom programu.
- Pošto u tome imam najviše iskustva, siguran sam da će nova ponuda TV „Avale” popuniti sve nedostatke koje ostale televizije pokazuju poslednjih godina. Svako ko filmsku i serijsku ponudu drugih televizija doživljava kao uvredljivu, ovde će nesumnjivo naći ono što mu je godinama bilo uskraćivano. Sa holivudskim velikim distributerima sam u stalnom kontaktu. Ja sam sa svima održavao redovne odnose i ovih nekoliko godina kada sam se držao po stani. Od prvog dana nove šeme krenuće osam novih serija dnevno i još drugih devet za vikend. U ovom trenutku u pripremi je ukupno 38 serija, skoro sve najnovije proizvodnje - kaže Nemeček, a na pitanje sa kojim rejtingom bi bio zadovoljan za godinu dana, odgovara:
- Projekcija nove TV „Avala” je da uđe u „veliki trougao” - prve tri televizije u Srbiji, i to nije naročito složen zadatak imajući u vidu ponudu drugih televizija, kao i potencijal onih sa tih televizija koji bi trebalo da smisle odgovor na ono što će TV „Avala” izneti pred gledaoce.

Posao u Sloveniji
Nemeček će učestvovati i u formiranju nove programske šeme TV „Pink” u Sloveniji.
- Biće to stopostotno urbani koncept, spoj nove TV „Avala” i redovne „Pinkove” produkcije na način koji u Sloveniji ne postoji u televizijskoj ponudi. Imponuje što su na moje uveravanje i neke holivudske kompanije odlučile da podrže ovaj projekat.


:worth::worth::worth:
 
Jedva cekam..nadam se da ce biti Simpsonovih i Prijatelja.:klap:

Nego, evo sta Nemecek kaze za "Javni servis":

CIVILIZACIJSKI NIVO

“Po meni, nešto što pretenduje da bude nacionalna televizija i javni servis mora pre svega da služi podizanju civilizacijskog nivoa svakog gledaoca, a ne spuštanju, guranju u prošlost. Pravimo nove serije koje su primitivnije replike starih! Kada je napravljena neka moderna domaća serija? Poslednji pokušaj su, valjda, bile `Lisice`. Šta imamo sad: `Pozorište u kući`, `Bela lađa`, `Selo gori, a baba se češlja`... Da li je to civilizovana Srbija koju nacionalni servis treba da podupire? Šta je dobijeno time što je RTS postao javni servis? Šta je pretplatnik dobio? Dobio je to što je na ekranu sve malo bolje ušminkano, i to je to. Ali, u suštini gledaoci pretplatom plaćaju svojevrsni privatni rat Saše Tijanića sa Željkom Mitrovićem, u kojem je jedino merilo vrednosti rejting.”
 
Jedva cekam..nadam se da ce biti Simpsonovih i Prijatelja.:klap:

Nego, evo sta Nemecek kaze za "Javni servis":

CIVILIZACIJSKI NIVO

“Po meni, nešto što pretenduje da bude nacionalna televizija i javni servis mora pre svega da služi podizanju civilizacijskog nivoa svakog gledaoca, a ne spuštanju, guranju u prošlost. Pravimo nove serije koje su primitivnije replike starih! Kada je napravljena neka moderna domaća serija? Poslednji pokušaj su, valjda, bile `Lisice`. Šta imamo sad: `Pozorište u kući`, `Bela lađa`, `Selo gori, a baba se češlja`... Da li je to civilizovana Srbija koju nacionalni servis treba da podupire? Šta je dobijeno time što je RTS postao javni servis? Šta je pretplatnik dobio? Dobio je to što je na ekranu sve malo bolje ušminkano, i to je to. Ali, u suštini gledaoci pretplatom plaćaju svojevrsni privatni rat Saše Tijanića sa Željkom Mitrovićem, u kojem je jedino merilo vrednosti rejting.”

Covek je sve objasnio :worth:
 
“Po meni, nešto što pretenduje da bude nacionalna televizija i javni servis mora pre svega da služi podizanju civilizacijskog nivoa svakog gledaoca, a ne spuštanju, guranju u prošlost.

Moreee, zna to i Tijanić nego se pravi blesav i gleda da zaradi što više:rumenko:
 
Malopre sam uhvatio promo za novi serijski program na Avali i izgleda super.
Ono što sam prepoznao od serija su Doktor Haus, Monk i Simsonovi, bilo je i mnogih drugih.
Pink je glup kada to sve odbacuje. Sada su ukinuli i američku seriju The beast koja je išla subotom.
Mislim da sa radom prestaje i projekat Nacionalna. Na programu mnogih lokalnih televizija više nema serija u 21h i 18:30h već stari program, tako je i na mojoj gradskoj.
 
E pa znate sta!

Filmski i serijski program na PINKU je shit OGROMNI!!!!

Ne pamtim kad sam gledala neku seriju (osim sva ta ravnica) na pinku da sam onako pomno pratila

ili neki film!!!

NE MOGU DA VERUJEM da neko ko je kao Mitrovic dozvoljava da ima
shitove da ne kazem sra.nja od filmova i da pusta partizanske filmove iz
doba mladosti moje babe!


I one glupave spanske serije tipa Sponzoruse ili slicno? :eek:

ALOOO BREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
 
Malopre sam uhvatio promo za novi serijski program na Avali i izgleda super.
Ono što sam prepoznao od serija su Doktor Haus, Monk i Simsonovi, bilo je i mnogih drugih.

A vidim emitovace i seriju Terminator TSCC:)
Simpsonovi:worth: nadam se da ce pustati ispocetka i svakog radnog dana..
Ostale serije su mi nepoznate ali deluju super..
 
Nemcek i Mitrovic su uvek bili dobitna kombinacija...al samo se nadam da nece opteretiti program kao sto je Pink uradio prosle ili pocetkom ove sezone...neke kvalitetne serije su isle u ludackim terminima oko 1 posle ponoci zahvaljujuci prenatrpanom programu...
 
Dobro, da sumiram, ako sam dobro shvatio Pink ce i dalje ostati isto selacko* njesra koje mnogi sa telenovelama i emisijama tipa "Narod pita" vole i konzumiraju. A Avala ce biti ruka pomirenja mladjoj i civilizovanijoj publici koja se zgrazava nad istim, koju nam Z. Mitrovic nesebicno pruza u pokusaju da pokaze kako je on ipak za modernu civilizovanu Tv, dokle god ne smeta u zgrtanju profita, naravno.
Tako ce sa jednim dupetom sesti na dve stolica, uspesno ce se zgrtati profit od SMS glasanja za vasu omiljenu zvezdu Granda, sirice se prostakluk i kvaziurbanost, darujuci nam nove generacije mladih svezih i bezobraznih dzibera uz povladjivanje najgorim porivima najbezlicnijih mediokriteta, pod parolom "To narod trazi! Ne upirite prstom u nas! Mi mu samo dajemo sta zeli!" Na drugj strani bice jedna relativno kvalitetna TV cisto da pruzi alibi, niko nece moci da kaze Mitrovic siri losu kulturu, zaboga, ako vam se ne svidja Pink-gledajte Avalu! To je polovicno resenje, mada je bolje nego nikakvo. Sumnjam da bi Dr House ako bi se emitovao u istom terminu sa Grandom imao iole pribliznu gledanost, i sumnjam da ce u ovoj zemlji takva sema imati uspeh, kakav joj oni predvidjaju. Dokle god postoji Pink, u ovom obliku kakav jeste, lupacemo glavu od zid, svaki put kad nam nestane internet, pa nemozemo da odgledamo nesto kasvetno kad nam se prohte. Ne postoji los ukus u ovoj zemlji zbog Pinka, Pink postoji zbog loseg ukusa, da bi mu povladjivao i zgrtao zaradu na tome.
Ipak bi pojava jedne takve seme na bezbojnoj Avali, nesumjivo bila korak unapred, ma kako skroman.
* namerno sam upotrebio izraz Selac umesto Seljak, mora se praviti jasna razlika izmedju Seljaka-poljorivrednika, ljudi koji su mozda grubi ali posteno rade, i gradskih Selaca/Dzibera koji prodaju sve na selu, dodju u veliki grad i kukaju da nemaju posla, a ni za sta nisu kvalifikovani, njih treba stocnim vagonima liferovati nazad na selo.
 
Poslednja izmena:

Back
Top