Povezivanje tv i racunar

Jowwa90

Zainteresovan član
Poruka
349
Dobio sam novi racunar, u njemu je graficka radeon 4850. Hteo bih da je povezem sa tv-om, tv je obicni CRT. Imam kabal sa cincovima. Gde da ubodem cinc za sliku, kad graficka ima tri uticnice, jedna je plava za monitor, druga je bela, a treca uska izduzena, jel tu postoji neki adapter?
 
mislim da ne može uopšte , nove kartice uglavnom imaju samo HDMI - nekakav konektor , ne idu na ove naše stare tv :(

(ali opet ako ima nešto u uputstvu nikad se nezna)

EDIT
razvoj hdmi i DRM technologija je krvavo plaćen našim novcima radi zaštite holivudskih filmova
ali eto ne može da se gleda na običnom COAX analog tv-u ;)

takođe pri kupovini na naglašavaju features

ako nemaš ovaj u sredini mislim da neće da može na običan TV :D
http://www.techspot.com/articles-info/103/images/Image_08T.jpg

da li ima neki raspored kao na slikama jer ova kartica ipak ima tu mogućnost nego
nema konektor :dash:
http://ixbtlabs.com/articles3/video/asus-10-p1.html

ti imaš VGA(plava) - DVI(bela) - HDMI(uska) kombinaciju
 
Poslednja izmena:
Сигурно има овакву комбинацију:



Ко што рече @dujkenujkeme... врло тешко, скоро никако.
Да си бар узео исту такву али која има и S-VHS прикључак, ондак би било лакше, овако....


Ебига, тако је то кад купиш нову хд графичку, а оставиш стари тв. :)
 
Сигурно има овакву комбинацију:



Ко што рече @dujkenujkeme... врло тешко, скоро никако.
Да си бар узео исту такву али која има и S-VHS прикључак, ондак би било лакше, овако....


Ебига, тако је то кад купиш нову хд графичку, а оставиш стари тв. :)

Да имам исти овакав распоред на картици. Не постоји никакав адаптер?
 
Не може адаптер, морао би да користиш неки конвертер сигнала са дигиталног на аналогни.

А које прикључке имаш на тв-у? Скарт....?
 
Pa postoji vga u s/vhs ali je oko 200 i više ojra. To je bila neka profi telekomunikaciona oprema (sa puno elektronike)
za konverziju.

šta ti piše u samom priručniku , da li ima neki niz kontakata
kao heder , na samoj kartici? (neki put se desi da ostave tako priključak, ponekad ostave u kutiji od kartice i kabl koji ide uz taj priključak)
 

Back
Top