Analiza odnosa - sinteza

sbojana

Aktivan član
Poruka
1.900
Da bi smo analizirali odnose izmedju dvoje ljudi moramo u obzir uzeti sve. Cesto ljudi pitaju za samo jedan ili par aspekata ali to nije ni izbliza dovoljno za analizu.
Ovde cemo analizirati sve. Odnose natala, davison i sinastriju.





SINASTRIJA:



DAVISON:

 
Poslednja izmena:
Evo krećemo ... :) Prvo od onoga što se vidi u natalu ove dve osobe u pogledu ljubavnog života, od uopštenog ka konkretnijem.

Ona:
Prvo gledamo ko je ona ... Ascendent je u Ovnu - može biti energična i temperamentna osoba, impulsivnih reakcija ali je vladar, Mars u Raku pa je to većim delom ublaženo. Osoba je uglavnom preosetljiva tako da iz tih razloga može reagovati impulsivno. Mars u Raku je potencijalno znak emotivnih povreda i problema (ali to potvrđujemo ili opovrgavamo kasnije). Dispozitor Marsa je Mesec u Strelcu u konjunkciji sa Jupiterom - u svakom slučaju lepa pozicija za Mesec jer je ovo jedan od najbenefičnijih aspekata, iako je to ovde u 8. kući gde je Mesec slab. U vezi s ovom temom Mesec u 8. kući (Mesec kao ona - dispozitor vladara Asc-a i Mesec kao opšti pokazatelj emocija) može opet govoriti o preosetljivosti, emotivnim strahovima, možda i ljubomori i posesivnosti. Mesec je u trigonu sa Merkurom koji vlada 2. i 3. kućom - osobi je bitna sigurnost (2. kuća) kao i komunikacija (3. kuća) preko kojih najčešće ostvaruje bliskost. Emocije, ljubav i ono što ona generalno voli je usko vezano za te stvari pošto je Merkur u 5. kući (koja govori o ljubavi, onome što volimo itd), a i vladar 5. kuće je Sunce u Raku što opet naglašava vezu ljubavi i bliskosti. Mesec dispozicijom gotovo da ostaje tu gde jeste (s dispozitorom, Jupiterom je u konjunkciji i udaljen svega 1 stepen) pa aspekti ostaju skoro isti.

Venera - opšti signifikator za ljubav - ovde je u Devici i u 6. kući, gde je (i u znaku i u kući) Venera slaba pošto je to znak njenog pada. Ovde je takođe i vladar 7. kuće koja već sama po sebi govori o odnosima i partnerskim vezama pa direktno opisuje ljubavni život. Ovde može postojati problem sa opuštanjem, prepuštanjem, na neki način i verom u ljubav pa zato može delovati proračunato i racionalno u ljubavi. Venera takođe ima kvadrate sa Mesecom i Jupiterom što ukazuje na problem da se osobi ostvare želje i da dobije ono što hoće i bude zadovoljna, a kvadrat sa Uranom (ovde je egzaktan pa mislim da velikim delom opisuje ljubavni život) govori o nestabilnosti u vezama, čestim raskidima, prekidima, pomirenjima i uopšteno stresnim i neočekivanim obrtima.
Dispozitor Venere je Merkur u 5. kući što je u principu lepo mesto za Veneru (i u kući a uslovno i u znaku) pogotovo što Merkur gradi trigone sa planetama sa kojima je Venera u kvadratu, što bi značilo da se problemi koji su prethodno opisani pozicijom Venere rešavaju i da situacija u ljubavi postaje lepša i stabilnija, a osoba zadovoljnija.

Potencijalni problemi su malefici u konjunkciji sa Dsc-om - Saturn i Pluton, pri čemu još i kvadriraju vladara 5. kuće, Sunce i to često označava neke prepreke (sa Saturnom su najčešće konkretne, u vidu životnih okolnosti) da se ljubav ostvari, da se na nju dugo čeka, da postoji (velika) razlika u godinama, statusu, poreklu, vaspitanju, nečemu što je na neki način forma.

Šta ona voli i kakvog partnera traži je već jednim delom opisano kroz 5. kuću, Veneru, Mesec ali se partner pre svega gleda (u ženskom horoskopu) kroz Marsa (mladić), Sunce (muž) i 7. kuću (svi partneri uopšteno).
I Mars i Sunce su u Raku - to je slika mladića i muškaraca koji su okrenuti domu, porodici, uglavnom mirnijih i privrženijih. Dispozitor je Mesec konj. Jupiter u Strelcu - vremenom postaju "veseliji" :lol: Sunce je u kvadratu sa Saturnom i to preko 4,5 i 7 kuće (Saturn je u 7 a Sunce vladar 5. u 4) pa se taj aspekt svakako najviše odnosi na ljubavni život - može govoriti o muškarcu (mužu) koji je u problemima (zdravstvenim ili nekim drugim) ili teškog karaktera jer ovo svakako nije lagan aspekat, ili to može biti (i najčešće i jeste) osoba koja je prilično škrta na emocijama (Sunce je u Raku ali loše aspektovano).
Saturn i Pluton na Dsc-u - partneri su ozbiljni, zreli, hladni, uglavnom ne mnogo emotivni (barem na prvi pogled); Saturn je u znaku svoje egzaltacije i vlada 10. kućom a kako je i vladar 7. kuće u Devici i 6. kući, najčešće su profesionalno ostvareni, vredni, posvećeni poslu, formalisti, moguće vrlo uspešni - s obzirom na kvadrat sa Suncem i poziciju Venere, verovatno na uštrb emotivnog života i veza.


Evo ja sam započela, sad bi bilo dobro da neko nastavi s analizom njegovog natala uzimajući u obzir sve ovo što sam i ja gledala (a gledala sam, kao što vidite, da sve što ima veze s ljubavnim životom obuhvatim) s tim da ćemo u njegovom natalu umesto Marsa i Sunca gledati Veneru i Mesec (tj. ovde bi to svakako bilo analizirano jer i inače opisuju emotivni život osobe). Jeste da je "malo" detaljno ali vežbajte se :mrgreen:
 
Evo ja sam započela, sad bi bilo dobro da neko nastavi s analizom njegovog natala uzimajući u obzir sve ovo što sam i ja gledala (a gledala sam, kao što vidite, da sve što ima veze s ljubavnim životom obuhvatim) s tim da ćemo u njegovom natalu umesto Marsa i Sunca gledati Veneru i Mesec (tj. ovde bi to svakako bilo analizirano jer i inače opisuju emotivni život osobe). Jeste da je "malo" detaljno ali vežbajte se :mrgreen:
On ... Ascendent RAK… Mesec u Ribama, to pokazuje gde on skuplja energiju I uticaje ostalih planeta bilo da su povoljni ili ne. Na stepenu 1` Marsa .
Ovo je osoba koja stalno menja svoje poglede, nestabilna je ali enargicna. Voli putovanja, ucenje stranih jezika, odnose sa strancima. Najveći ideal joj je porodica, koja joj je svetinja.
Tu je I najveci boljitak, a do promena I preobrazaja dolazi kada je daleko od svog doma, pa i preko voda, udaljenih krajeva. Inače voli sve ono što je daleko i tamo, a ne da se suoči sa onim što je ovde. Naklonost strankinjama. Odgovara im zemlja Znaka na vrhu Kuće. Ima naklonost zena, protekciju. E sad nisam sigurna da bi imao uspeha I zbog iste te protekcije na nekom javnom poslu, zbog toga sto sa vladarem MC ima 90`. Sa svojim dispozitorom. Koji je bas u polju posla ili svakodnevice.
-Neko iz porodice će ziveti u inostranstvu ili je neko stranog porekla. Pa bi mozda mogao svoje horizonte prosiriti odlaskom iz meste rodjenja.


Mesec je u losem odnosu sa Suncem, koji je vladar 3-eg..osim sto moze dati osobu koja nedovoljno je bliska sa ocem, potrebno je više njegove ljubavi, isto i sa blizom okolinom. Ostatak se može nadoknaditi kroz ličnu kreativnost, kroz rad.
Sto ovaj aspekt Merkura i Meseca lepo upakovan moze dosta da pomogne - Dobar odnos daje dobro sećanje, dobro pamćenje, izvlačenje, pričanje priča o događajima koji su se nekada odigrali, treba to iskoristiti. ;)
Negativno položeni Mesec i Sunce daju nedostatak energije, osećaj nevoljenosti.


Mesec u osnovi teži Uranu, teži da ima porodicu, da pripada plemenu, naciji. I to je ovde lep aspekt 120`. Ali je ugrozen preosetljivoscu zbog kvadrata sa Neptunom. Mesec je statičan dok je Uran jako brz, dinamičan, zahteva sve moguće odnose i promene.
Dobar aspekat opisuje bliskost prema svakome, istovremeno otovrenost i pritupe na razlicite nacine ali razumevanje za različite ideje i okruženja moze i da opise nekog ko nije klasična životna priča, to su ljudi koji su svoji, samostalni ili možda razvedeni. Pozitivan aspekt koji ne daje SIGURNOST u tom smislu!


Mesec u Ribama je jos i "rame za plakanje"...stvarno treba izbegavati vredjati ovu osobu.Naglašena je emotivnost, receptivnost, nežnost, saosećajnost... Pomalo je stidljiva; prijatna je, strpljiva i romantična osoba – prava sanjalica. Ovo je položaj koji ukazuje na osobu koja teži da voli i da je neko voli. Ima veliki nedostatak: previše su saosećajne, lako praštaju greške drugima, poseduju dozu naivnosti, dosta često i kada shvati, nastavlja po starom. Lako je prevariti.

Kakve ga devojke privlace? O tome za pocetak Venera:
Izuzetno saosecajne i sentimentalne osobe. Ljubazne i odane. Privržene domu i porodici i da u njima nalaze svoje najvece zadovoljstvo. Da ne vole da se zameraju drugim ljudima i cesto im je potrebno da imaju nekog pored sebe na koga se mogu osloniti. Pitomog karaktera ali koje zbog toga mogu trpeti zloupotrebe od drugih. DA u sebi imaju duboko ukorenjen osecaj ljubavi. Verovatno ga privuku i devojke u kojima i tad postoji secanje na prvu ljubav, koje su na neki nacin zaljubljene tom prvom..hm.tesko breme, ali mi se cini ide uz nekog kome je Mesec u Ribama, i Asc u Raku.
Mogu to biti devojke kojima odgovoraju dugotrajne i stabilne veze, i koje znaju da iskazuju posesivnost.. koje maštaju o idealnoj ljubavi i lako padnu pod uticaj partnera/njega kome je neka korist na pameti. DA kada ih On povredi ljubavne rane lece u sebi. Smisao njihove ljubavi je ljubav sama po sebi, zatim porodica i dom.

Gde je problem? Pa Venera i Mars su u sukobu, sto samo govori da sve sto zeli ostaje na nivou maste, da mu ni sa jednom devojkom nije "mirna luka", jednostavano on sa devojkama ima problem. Sto je jos gore i Venera u kvadratu sa ju, moze da nosi i neku ljubav ili devojku kmoju moze smatrati svojom ili koja ce se udati ali Jupiter i kao simbol ugovora, moze znaciti da ona nikad nece prekinuti brak, zbog njega.

Dok on kao muz, postaje Sunce i tu je u kvadratu sa Mesecom simbolom zene, i njegovih licnih osecanja. Da li je moj zakljucak pogresan ali on tezi jednom ali zivi kao veciti nezenja?!
 
Poslednja izmena:
Ako mozete da mi pomognete da rastumacim ovu sinastriju. Ja cu pokusati da po uzoru na prethodno tumacenje izvucem sve sto mogu...
Ja:
astro2gw01ja4755616149.gif

On:
astro2gw02on4760317521.gif

Sinastrija:
astro61gw0102jaon485922.gif

Dejvidson:
astro64gw0102jaon399892.gif
 

Back
Top