Vegan kuvar

16121953

Zainteresovan član
Poruka
184
Zbog bolesti resila sam da jedem iskljucivo biljnu hranu i procitala da postoji vegan kuvar koji mi moze olaksati spremanje obroka sa pravilnim dnevnim potrebama.
U mom gradu, koji i nije bas mali, nigde ga nema, tj niko nije ni cuo za vegan kuvar osim jednog ulicnog prodavca knjiga.
Na netu sam trazila i dobijam samo strane naslove a ja bih molila, da, ako neko zna neki link, to bude samo na srpskom.
Hvala.
 
Zbog bolesti resila sam da jedem iskljucivo biljnu hranu i procitala da postoji vegan kuvar koji mi moze olaksati spremanje obroka sa pravilnim dnevnim potrebama.
U mom gradu, koji i nije bas mali, nigde ga nema, tj niko nije ni cuo za vegan kuvar osim jednog ulicnog prodavca knjiga.
Na netu sam trazila i dobijam samo strane naslove a ja bih molila, da, ako neko zna neki link, to bude samo na srpskom.
Hvala.

Na HR sajtu http://www.vegetarijanstvo.net imas i deo s receptima. Nadam se da ce ti to biti dovoljno za prvu pomoc.
 
Zbog bolesti resila sam da jedem iskljucivo biljnu hranu i procitala da postoji vegan kuvar koji mi moze olaksati spremanje obroka sa pravilnim dnevnim potrebama.
U mom gradu, koji i nije bas mali, nigde ga nema, tj niko nije ni cuo za vegan kuvar osim jednog ulicnog prodavca knjiga.
Na netu sam trazila i dobijam samo strane naslove a ja bih molila, da, ako neko zna neki link, to bude samo na srpskom.
Hvala.

Pa mislim da ni u Beogradu ne može da se nađe nešto sa nazivom "Veganski kuvar". Sa nama je svojevremeno studirao jedan vegan i on je uglavnom jeo jabuke, smoki i domaćica keks* (dobro, studentske potrebe za materijama su različite od ne-studentskih).

*navodno je keks domaćica veganski. On je znao napamet koji su od onih E brojeva životinjskog porekla i kada smo jednom otišli u samoposlugu on je proučio sastav svakog keksa i slatkiša dok nije našao ono što sme da jede

Mislim da imaš dva cilja:
-naći koje su ti dnevne potrebe i u kojim namirnicama čega ima
-naći recepte samo sa tim namirnicama

Za ovo prvo ipak mislim da treba konsultovati nutricionistu jer smo svi različito građeni i trošimo različitu količinu energije na svakodnevne aktivnosti, pa su nam i dnevne potrebe različite.

Ovo drugo možeš da postigneš kombinacijama vegetarijanskih i makrobiotičkih kuvara (pa i "posnih kuvara"). Njih ima po knjižarama zdrave hrane ili uopšte po knjižarama, ili na sajmu knjiga. Meni se čini da su najveći problem mleko, sir i jaja, i kako ih u receptima zameniti veganskim namirnicama (npr. piše "dodaj jedno jaje"; šta sad?). Meso u receptima uglavnom nije problem jer uvek već postoji posna verzija svakog jela (sarme, punjene paprike itd.) gde se dodaju sojine ljuspice ili jednostavno mešavina raznog povrća.
 

Back
Top