Najomiljenije pice nocobdija - Kafa :)

  • Začetnik teme iluzionista
  • Datum pokretanja
I

iluzionista

Gost
Jedan od mojih omiljenjih recepata za kafu... Ovo je bila neka vrsta uspelog eksperimenta. Mada predlazem da je ne pijete pred voznju ili pred neki vazan posao. To je uspavljujuca kafa. :)

Bar tako deluje na mene... :roll: :D

Stavite vodu da prokuva Kad provri dodajte 1/3 kasicice cimeta (ili grancicu, po mogucnostima) i nastavite da kuvate jos neko vreme...Kad voda malo zatamni dodati kafu i mesati da ne bi kafa prokipela... Skloniti sa peci i sipati 2 kasicice kakaa i promesati. A nakon toga staviti ponovo na pec uz stalno mesanje dok se kakao ne otopi...
 
Volim je naročito ujutru sa mlekom, samo za mene je uvek bila zagonetka:
Dok sam studirala naročito pred ispite učila sam po celu noć i nalivala se kafom ali ne vredi kapci se sami spuštaju duša mi bre zaspi a sada kada kasno popijem kafu oči mi ko krofne ne mogu oka da sklopim E pa u čemu je tu stvar :?:
 
www mira:
Volim je naročito ujutru sa mlekom, samo za mene je uvek bila zagonetka:
Dok sam studirala naročito pred ispite učila sam po celu noć i nalivala se kafom ali ne vredi kapci se sami spuštaju duša mi bre zaspi a sada kada kasno popijem kafu oči mi ko krofne ne mogu oka da sklopim E pa u čemu je tu stvar :?:
Psi`ološki faktor ba! A verovatno ubija i godina proizvodnje. Ostarila ti "saobraćajna" (mislim krštenica). :lol:
 
Espanol:
www mira:
Volim je naročito ujutru sa mlekom, samo za mene je uvek bila zagonetka:
Dok sam studirala naročito pred ispite učila sam po celu noć i nalivala se kafom ali ne vredi kapci se sami spuštaju duša mi bre zaspi a sada kada kasno popijem kafu oči mi ko krofne ne mogu oka da sklopim E pa u čemu je tu stvar :?:
Psi`ološki faktor ba! A verovatno ubija i godina proizvodnje. Ostarila ti "saobraćajna" (mislim krštenica). :lol:

Teška srca priznajem ali biće da si u pravu :D
 
Espanol:
apotekarka:
Pola kašičice neskafe
Pola kašičice šutog šećera
Pola kašičice mleka u prahu od soje
Puna kašičica "inka" kafe od žitarica
Dodajte o.5 dl vrele vode i izmutite miksalicom za neskafu pa javite kako vam se sviđa :D
Ubiće me nepismenost! Šta je to MLEKO U PRAHU OD SOJE? A i kafa od žitarica? :lol:

Stalno si surov prema meni..... :(



E baš me briga....... :lol:
 
apotekarka:
Espanol:
apotekarka:
Pola kašičice neskafe
Pola kašičice šutog šećera
Pola kašičice mleka u prahu od soje
Puna kašičica "inka" kafe od žitarica
Dodajte o.5 dl vrele vode i izmutite miksalicom za neskafu pa javite kako vam se sviđa :D
Ubiće me nepismenost! Šta je to MLEKO U PRAHU OD SOJE? A i kafa od žitarica? :lol:

Stalno si surov prema meni..... :(



E baš me briga....... :lol:
Ma daleko bilo (pu, pu...). Samo bih da se mlađan edukujem! :lol:
 
apotekarka:
Pola kašičice neskafe
Pola kašičice žutog šećera
Pola kašičice mleka u prahu od soje
Puna kašičica "inka" kafe od žitarica
Dodajte o.5 dl vrele vode i izmutite miksalicom za neskafu pa javite kako vam se sviđa :D
joj,sto mrzim te "integralne" ili kakve vec...satro zdrave kafe,ili jos gore,bez kofeina...pa sto je dzaba pijem,ako necu da se trujem?! :?
 
miss:
apotekarka:
Pola kašičice neskafe
Pola kašičice žutog šećera
Pola kašičice mleka u prahu od soje
Puna kašičica "inka" kafe od žitarica
Dodajte o.5 dl vrele vode i izmutite miksalicom za neskafu pa javite kako vam se sviđa :D
joj,sto mrzim te "integralne" ili kakve vec...satro zdrave kafe,ili jos gore,bez kofeina...pa sto je dzaba pijem,ako necu da se trujem?! :?
100 % ispravno. Pa kafom se valjda i nalivamo zbog KOFEINA! :lol:
 

Back
Top