Amerika na koljena pada

RSmusliman

Domaćin
Poruka
3.743
Turska, članica NATO-a, odbila je danas poziv SAD da podrži uvođenje novih sankcija protiv Irana zbog njegovog nuklearnog programa, ističući da još treba dati šansu diplomatiji.


Prošle sedmice, pomoćnik državnog sekretara Filip Gordon, prvi operativac Stejt departmenta za Evropu, apelovao je na Tursku da podrži nove sankcije protiv Irana, upozoravajući Ankaru da bi mogla da se suoči sa posljedicama, ako ne podrži zalaganje međunarodne zajednice.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Katar protiv sankcija Iranu

Sankcije Iranu ne treba uvoditi, izjavio je danas katarski premijer i ministar spoljnih poslova Hamad ben Džasem al-Tani, dodajući da samo pregovori mogu da dovedu do rješenja iranskog nuklearnog pitanja.

"Mislimo da sankcije neće biti uvedene. Iran je važna zemlja i veoma važan igrač u regionu. Očekujemo da će biti postignuto razumijevanje u dostizanju pravednog rješenja tog problema, kako bi bilo ispoštovano pravo Irana na korištenje atomske energije u miroljubive ciljeve", rekao je Al-Tani u Moskvi.

Obraćajući se studentima moskovskog Fakulteta za međunarodne odnose (MGIMO), katarski premijer je kazao da njegova zemlja ima dobre odnose i sa Iranom i sa Zapadom, prenijela je ruska agencija RIA Novosti. Al-Tani se od sinoć nalazi u dvodnevnoj posjeti Rusiji a MGIMO mu je dodijelio počasno zvanje doktora, za doprinos jačanju međunarodne bezbjednosti i razvoju bilateralnih odnosa.
 
Bravo za Turke u ovoj akciji. :super:

applau10.gif


A za amerikance ovo : :mrgreen:

29wjnz10.gif
 
mogu, ali nikada ne mogu biti strateški saveznici, jer su oni prvi koji to ne žele.

ne treba se sa svakom šušom ortačiti samo zarad ''zlog zapada''

vodi u propast
...a ko bi da se ortachi?..
Turci izgleda žele da sami pokušaju rešiti iransko pitanje.

Bez sumnje bi im to donelo ogroman ugled u svetu.

..nije dobro po nikoga ako se uortache muje na tom prostoru..
 
Ne razumem zasto ljudi misle lose o irancima? Za vreme SFRJ nasi radnici su bas najvise radili u zemljama dalekog istoka poput Irana, Iraka, itd... Sa njima smo u Ok odnosima(cak sta vise dobrim)...
(A i Iranci cak nisu ni Arapi... oni su Persijanci...)

Drago mi je sto je Turska odbila da bude izmanipulisana... To je samo znak da uticaj NATO pakta slabi... Jedino sto me brine je cinjenica da cemo mi uci u EU/NATO bas tada kada budu bili najslabiji...
 
Ne razumem zasto ljudi misle lose o irancima? Za vreme SFRJ nasi radnici su bas najvise radili u zemljama dalekog istoka poput Irana, Iraka, itd... Sa njima smo u Ok odnosima(cak sta vise dobrim)...
(A i Iranci cak nisu ni Arapi... oni su Persijanci...)

Drago mi je sto je Turska odbila da bude izmanipulisana... To je samo znak da uticaj NATO pakta slabi... Jedino sto me brine je cinjenica da cemo mi uci u EU/NATO bas tada kada budu bili najslabiji...

Tačno, samo što je zapadna propaganda satanizovala bliski istok, pa mnogi imaju viziju da je tamo još uvek 15-ti vek, dovoljno je pro google ati i videti gde smo mi "evropljani, a gde Persijanci.
 
Tačno, samo što je zapadna propaganda satanizovala bliski istok, pa mnogi imaju viziju da je tamo još uvek 15-ti vek, dovoljno je pro google ati i videti gde smo mi "evropljani, a gde Persijanci.

Samo glup covek moze da zakljuci da su u kamenom dobu oni koji imaju para za nuklearni program(i to jos u ratne svrhe sto je visestruko skuplje...)
Pre bi ispalo da smo mi oni koji su u kamenom dobu...
 

Back
Top