Karantin

Joshua_Tree

Primećen član
Poruka
539
Primer 1#::Zamislite sebi coveka koji je ceo zivot prosao u karantinu,uz klasicno pranje mozga tipa...'OVO STO VIDIS NIJE CRNO,JESTE BELO"...(fundamentalisti svih religija to cine)

Primer 2#:Zamislite sebi simpanzu kojega su naucili da puca.Oce li on na sebe ili na drugoga?

E sad,pitam sebe.kakav je ovo karantin u kome mi zivimo?
Zivimo li mi u "sterilnom" svetu,bez nijedne "boje"?
Ili smo do tog stupnja razmazeni da vec ne znamo sta je dobro a sta lose?

Moj sublimat bi bio:
KADA POHLEPA POSTANE NAS CILJ,ONDA NE MOZEMO NI U ZIVOTINJE!
 
1#: Uglavnom, ne varaju religije, nego neko drugi iza njih. Da, implantiraju nam pogresne ideje.

2#: Da puca cime? Pistoljem, puskom? Verovatno bi pucala napred nekog. (cemu ovo pitanje?)

Sta znaci rec: "karantin"?

Definisi pohlepu.

Hvala. :)
 
Pohlepa=nasa strast za svim odjednom

Pitanje simpanze je bilo da vidim dokle smo to mi stigli,unistavajuci jedno drugog u zelji da se dokazemo

Karantin=Izolacija od spoljasnih drazbi...cesto vidjena u modernom veku...(internet)
 
Primer 1#::Zamislite sebi coveka koji je ceo zivot prosao u karantinu,uz klasicno pranje mozga tipa...'OVO STO VIDIS NIJE CRNO,JESTE BELO"...(fundamentalisti svih religija to cine)

Primer 2#:Zamislite sebi simpanzu kojega su naucili da puca.Oce li on na sebe ili na drugoga?

E sad,pitam sebe.kakav je ovo karantin u kome mi zivimo?
Zivimo li mi u "sterilnom" svetu,bez nijedne "boje"?
Ili smo do tog stupnja razmazeni da vec ne znamo sta je dobro a sta lose?

Moj sublimat bi bio:
KADA POHLEPA POSTANE NAS CILJ,ONDA NE MOZEMO NI U ZIVOTINJE!

Jesmo zhivotinje , od toga nema bezhanja .

A ne zavaravaj se , i zhivotinje su pohlepne ( mozha ne ko ljudi , ali jesu ) .
 
Hm, s' tim što čovek ima nešto drugačije i bolesnije potrebe.
Nigde nećeš naići na pijanu i nadrogiranu životinju (dobro, priznajem da mu ovo dođe možda usled nemogućnosti, a i ovo "pravilo" ima svoje izuzetke :mrgreen:)
Ali nećeš naći životinju koja muči neku drugu životinju iste vrste bez ikakvog razloga, nego eto, iz zadovoljstva.
Verovatno si čitao negde o Fromu i beningnoj i malignoj agresiji.

"Čovek je kralj životinja, jer njegova surovost prevazilazi surovost životinja" :cool:
 
Jesmo zhivotinje , od toga nema bezhanja .

A ne zavaravaj se , i zhivotinje su pohlepne ( mozha ne ko ljudi , ali jesu ) .

Ajd' da se složim, da ne bude da sam neko ko mistifikuje životinje :D
Neki naučnici su davali nekim gladnim životinjama 2 vrste hrane (ne mogu se setiti koje su).
Jedna vrsta je bila ukusnija, a manje hranljiva, druga manje ukusna, ali hranljivija.
Životinje bi skoro uvek izabrale ono što im se učinilo kao ukusnije, bez obzira na nagon za samoodržanjem i ostalo. :cool:

Dobro (evo, odmah da se ogradim :D), i ovom ovde eksperimentu koji sam naveo može se prigovoriti mnogo toga, ali je interesantan u svakom slučaju.
 
E sad,pitam sebe.kakav je ovo karantin u kome mi zivimo?
Zivimo li mi u "sterilnom" svetu,bez nijedne "boje"?
Ili smo do tog stupnja razmazeni da vec ne znamo sta je dobro a sta lose?

Moj sublimat bi bio:
KADA POHLEPA POSTANE NAS CILJ,ONDA NE MOZEMO NI U ZIVOTINJE!

Bravo, ovo boldovano i podvuceno treba uramiti, nazalost covecanstvo je nize od zivotinje. Kao individua i da imam resenje za sve vase probleme to ne bih mogao da implementiram jer sami srljate u bol i to nesvesno omamljeni potpuno bezvrednim stvarima kao sto je moc a moc je sve "dobro" danas ovde ako dobro zapazite.
Moc je novac, lepota, mada to izvorno nije ali se zloupotrebljava, cak i ljubav u nekom drugacijem smislu....pokazivanje i iskazivanje drugima kako bi u njihovim ocima bili visoko....ostalo podrazumevano nema potrebe da nabrajam..
 
Poslednja izmena:
Nigde nećeš naići na pijanu i nadrogiranu životinju (dobro, priznajem da mu ovo dođe možda usled nemogućnosti, a i ovo "pravilo" ima svoje izuzetke )
Vecina ljudi pije i drogira se iz nedstatka smisla. Kad bi ti samo znao koliko ces medju narkomanima pronaci sustinski dobrih ljudi koje je nesavrsenost ovoga sveta, ljudska pohlepa i ostalo zlo koje nepsrestano proizvodimo tako da u svakoj sekundi zraci neverovatnom snagom a vidi ga svako ko je svestan, oteralo da preonadje utehu u tom virtuelnom svetu koji omogucuje ta psihoaktivna supstanca. Pogledaj onda koliko zlih i odvratnih ljudi se nikada nije drogiralo a javno iskazuje da je uzivalo u bolu koji je zrtva emitovala. Odmah posle toga baci pogled na one narodnjake sa stomacinama ili bez nije ni bitno, koji bi samo da se najedu, napiju, opale po koju cicu...koji bi samo da budu vidjeni i sto glasniji. Znate kad zivotinje ricu, e one to rade kako bi privukle paznju. Zatim pogledaj one mocnike koji se opijaju svojim polozajem, moci koje poseduju. Na posletku pogledaj u sebe i zapitaj se da li uzivas u tome sto nisi na dnu piramide, sto nisi bedan, jadan i siromasan? Ti isto uzivas u moci jer da ne postoje gladni i zedni, bolesni i pateticni, da si ti takav kakav si najgori stalez, ti bi bio nesrecan.

Moje pitanje glasi da li bi se lepota vrednovala da nema ruznih?
Da li bi bili zadovoljni da svi imamo koliko i Bil Gejts?
 
Poslednja izmena:

Back
Top