sta bi bilo kad meseca ne bi bilo

@Stevee: Ako je dovoljno velika da ukrade Mesec, dovoljno je velika da pošteno razdrma i Zemlju. Kako god okreneš, gde god da je staviš, jednostavno nema načina da se Mesec otme bez uticaja i na Zemlju.

Eehhh ku ku nama :)

Bas bi bilo fansy da mogu da vidim sta se desava tamo gore ...
Ja mislim da kad bih imao pare i kad bi postojalo to Putovanje po svemiru da bih prvo tamo otisao ^^
Ako nam planeta x otme mesec,nastaje picvajz na zemlji.Ja sam vise za varijantu da Zemlja
otme,od planete x ,njen mesec i sa dva meseca da zivimo kao bubreg u loju.

Pokrece se novo pitanje, kako bi se dva meseca manifestovala na zemlji, recimo da je taj drugi iste velicine kao i nas mesec :think:


Mada govorimo o nemogucim stvarima, taj novi mesec bi onda morao da bude opet zakacen za neku veliku planetu, pa ako nam se njen mesec priblizi znaci tu je i gromada od planete i opet imamo uticaj planete tako da .... ali zaboravicemo na kratko na sve to :mrgreen:
 
Mada govorimo o nemogucim stvarima, taj novi mesec bi onda morao da bude opet zakacen za neku veliku planetu, pa ako nam se njen mesec priblizi znaci tu je i gromada od planete i opet imamo uticaj planete tako da .... ali zaboravicemo na kratko na sve to :mrgreen:

Ne mora da znaci. Ne mora to biti satelit neke planete. Moze bilo koje nebesko telo koje je eto "slucajno" doslo. Asteroid ili ko zna sta...
 
Vidi prijatelju ovako. Ta prica sa jedne strane od dinamike sistema. dakle koliko bi to nebesko telo bilo, kolika bi mu bila masa itd. Sa druge strane za samo jednan slucaj imas beskonacno mnogo mogucnosti jer mozes zadati prakticno beskonacno mnogo pocetnih stanja.

Dakle, sve opcije su otvorene.
 
tema nije mastarija, postavi sam je i na pdf Nauka i obrazovanje, postoji mozgucnos da bi ljudi ziveli 600 god.
pored pfd-a Nauka i obrazovanje stoji i ovde zato sto bi se mozda dogodilo nesto slicno natprirodnim pojavama i misterijama, a i mnogi ovde imaju drrugacija misljenj koja bi mozda bilo tacnija nego neka naucna ima nejasnoca u nauci ....
sta ako npr mesec ima uticaj da ubrza slobodne radikale koji polako unistavaju nase telo i ubrzavaju nam starost, ako ima uticaj da proizvede plimu i oseku mozda ima i na ovo, eto ja sam se i toga setio, mozda to danasnja nauka nezna, kao sto se nesto drugo nije znalo pa se vremenom otkriva, i kad sve te na pogled komplikovane proceses razlozis vidis da su jednostavni i realni, a uklanjanje nekog predmeta je jednostavno, mozda meseca nije al ja bi da se pokusa
......
 
Poslednja izmena:

Back
Top