Ljudi nisu isti - diskriminacija je neophodna

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema vise "jaki potiskuju slabe", sada je diskriminacija zabranjena. Jedino sto niko od vas ne pita o posledicama zabrane diskriminacije, kao svi hocete u "raj". Po mojoj pretpostavci, sto manje diskriminacije ovde i sada, to vise u buducnosti. Jer ko zanemari prirodne mehanizme, njemu se to obije o glavu.


Ali s obzirom da ni ja vas ne poznajem, ni vi mene, neka ostane sva ova prepiska kao nesto besmisleno. Ja sam probao i nije upalilo. Dovoljno mi je nakon 1000 postova da zakljucim o smislu forumskog piskaranja.
 
Moj presek ovde izrecenog izgleda ovako...
Vecina ne primecuje diskriminaciju i kad je ima...
Deo ne primecuje uopste nacin razmisljanja i svoje stereotipe i predrasude.
Deo se pod maskom uvodjenja diskriminacije i evolucije krije od zelje da ustvari zele da uvedu svoju poziciju kao dominantnu.Da poboljsaju svoj polozaj i drustveno vrednovanje njega...

I vecina izgleda zaboravlja da i danas vaze evolucione metode...
Samo sto vise ne prezivljava onaj koji je najpametniji ili najzdraviji vec onaj koji ima dovoljno novca i pametnih reakcija...
Jer virusa ce biti , sitnih bolesti ce biti , a cak i od jednog pokvarenog zuba ako ga ne odradi dobar zubar vec lujka mozete izgubiti i zub i zdravlje,bilo vilice, bilo zlezde ,bilo pritisak, bilo bubrezi......
I uvek ce postojati nivelisana cena za kvalitet i privremeno niske cene nekog kvalitetnog ,ali privremeno...

Evolucija je danas u meri vrednosti, a to je novac, pa je evoluciono vredniji onaj koji ima vise novca....
Nacin sticanja novca je uspesno sklonjen kao vrednost pa je i nebitan....
Ova sitna patetika sto se pominje kao etika, je smesna stvar....
Zato dozvoljavam da pojedinci i ubistva gledaju kao normalno , da se sve sagledava kao normalno i put do evolucionog prestiza...koji naravno nije luksuz vec mudrost ....
 
Mlogo su jači od nas,viši,imaju veće mišiće,biju nas na svakom polju još od olimpijade 1936.-e:cool:

Da vidim te olimpijske sampione u dizanju tegova iz Afrike.
Ne govorimo samo o sposobnosti da nam donesu vode.
A sta je sa bacacima koplja, diska i sl?

Nice kaze da su Azijati "odgojili Konfucija tek pod uticajem Indije", a za druge filozofe ne znam. Priznajem da ne znam dovoljno o najstarijoj Kineskoj tradiciji, a moguce je da je njena podloga bijela, jer kazu da je u Kini nadjeno dosta skeleta bijelaca, pa cak mi se cini da su najstariji skeleti kineskih dinastija identifikovani kao bijeli.
 
Ovo "nas" je totalni poraz teme...


Jer te vase demagoske fore bi sve pale u vodu kad bi se stvarno dozvolila diskriminacija, posto je ona u agresivnom obliku ipak specijalitet belog coveka...
To je tradicija otvorenog sukoba uz potencijal moci, a to nemaju ni crnci ni azijati...

Mislim, svi vi znate da je plan da do 2014 amerika ima 80% robotizovanog napadackog arsenala...
Oni i sad imaju po jednog robota na svakom terenu, i za razliku od vas koji verovatno mislite da je problem u novcu, ne, jednostavno se ceka i ulaze novac u zavrsavanje celokupne slike, a kasnije ce lako u sukobu biti dozvoljena ratna privreda....Sto se te transformacije tice, amerika nije odmakla od 33 i bukvalno se moze za par dana pretvoriti u vojnu privredu...

Zaboravio sam da su srbi pre svega prakticni i da im etika kad tad zavrsi na poslednjem mestu, vec je izuzetno bitno realna opcija neke pretnje...
A posto realno potencijal postoji , to mi se cini da bez obzira na pricu , narod moze lako proceniti da se ratovanje isplati i neminovno je...
 
Mlogo su jači od nas,viši,imaju veće mišiće,biju nas na svakom polju još od olimpijade 1936.-e:cool:

A i sjajni su muzičari.

Da li je ovo tzv. "pozitivna diskriminacija"? :think:

@ Tema: ljudi, naravno, nisu isti, ali imaju jednaka prava. Diskriminacija podrazumeva osporavanje prava i pravljenje neopravdane rasne, nacionalne, polne itd. razlike među ljudima.
Osnovno etičko načelo je poštovati drugo ljudsko biće, ma kojoj rasi, polu, veroispovesti itd. pripadalo.

(Uzgred, Plutarh, azijska kultura je iznedrila mnoštvo filozofa.)

Pustila sam temu koja je u startu imala problematičan naslov, ne bih li videla kako će se razvijati, u iluziji da postavljač ipak nije mislio ono što je nagovestio u uvodnom postu.

A kako po Pravilniku Krstarice nije dozvoljena diskriminacija, a pogotivu hvalospev istoj, tema će biti zakatančena.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top