Navali,narode!!!

lav8

Poznat
Poruka
8.133
Marioneta

78663.jpg
 
ja nemam nijedan kredit ali cu ovaj kredit kes od dinkica da uzmem

i to cu da uradim sledecu stvar

uzmem 300.000 dinara i kupuim 3000 evra

necu da trosim nego da stedim

i ne stidim u banci i rizikujem da mi dinkic zapleni lovu nego u slamarici z:D

i onda kad se oslobodim dinara a kupim evre onda dinar jos malo sklizne dole pogotov ozato sto ce to da urade i jos mnogi drugi z:D
 
Poslednja izmena:
ja nemam nijedan kredit ali cu ovaj kredit kes od dinkica da uzmem

i to cu da uradim sledecu stvar

uzmem 300.000 dinara i kupuim 3000 evra

necu da trosim nego da stedim

i onda kad se oslobodim dinara a kupim evre onda dinar jos malo sklizne dole pogotov ozato sto ce to da urade i jos mnogi drugi z:D

lepo...mozda zato i pripremaju ukidanje menjacnica---priprema se 1993 godina...samo u drugoj reziji...
 
pa to davanje 300.000 dinara bez pokrica bez provere kreditne sposobnosti me podseca na ameriku sa pocetka kreditne krize gde jee svako zivi mogao da uzme kredit kakav hoce.

i to je dovelo do cega je dovelo

a u srbiji ce dovesti do toga da dinar sklizne jos vise jer ce vecina tih kredita otici mesto u potrosnju - u evro stednju i samim tim ce se povecati kolicina dinara enormno na trzistu sto ce reflektovati daljim padom valute.

ja bih licno pristao da zaduzi se u moje ime 10 ljudi da mi daju tih 3000 dinara a ja posle da im vracam kredit jer sam 100% siguran da ce makar 40% tog kredita da pojede depresijacija dinara.
 
pa to davanje 300.000 dinara bez pokrica bez provere kreditne sposobnosti me podseca na ameriku sa pocetka kreditne krize gde jee svako zivi mogao da uzme kredit kakav hoce.

i to je dovelo do cega je dovelo

a u srbiji ce dovesti do toga da dinar sklizne jos vise jer ce vecina tih kredita otici mesto u potrosnju - u evro stednju i samim tim ce se povecati kolicina dinara enormno na trzistu sto ce reflektovati daljim padom valute.

ja bih licno pristao da zaduzi se u moje ime 10 ljudi da mi daju tih 3000 dinara a ja posle da im vracam kredit jer sam 100% siguran da ce makar 40% tog kredita da pojede depresijacija dinara.

pale eksperti vatru u barutani...
 
cak i da ode u potrosnju sobzirom da nemamo domace robe na trzistu jer su nasi "experti" unistili svu domacu privredu vecina tog novca ce otici na kupovinu uvozne robe sto ce povecati deficit jer ce prodavci robe jelte kad robu prodaju za dinare opet kupiti evre koji ce jelte opet izaci iz zemlje na uvoz nove robe

ovo su im zadnji trzaji
 
pa to davanje 300.000 dinara bez pokrica bez provere kreditne sposobnosti me podseca na ameriku sa pocetka kreditne krize gde jee svako zivi mogao da uzme kredit kakav hoce.

i to je dovelo do cega je dovelo

a u srbiji ce dovesti do toga da dinar sklizne jos vise jer ce vecina tih kredita otici mesto u potrosnju - u evro stednju i samim tim ce se povecati kolicina dinara enormno na trzistu sto ce reflektovati daljim padom valute.

ja bih licno pristao da zaduzi se u moje ime 10 ljudi da mi daju tih 3000 dinara a ja posle da im vracam kredit jer sam 100% siguran da ce makar 40% tog kredita da pojede depresijacija dinara.

:super::super:

Ali cuveni ''mag'' ekonomije Mladja je mislio i na to!:mrgreen:

Ima bre da obori evro,nakon ovoga,kako mu se nece!

I onako ''legalno'' omasti brke!:whistling:

Mladja je cudo!:mrgreen::lol::lol:
 
a najjace je sto ce se kamate za kredite finansirati prve godine iz budzeta koji je i onako prso zbog prevelike potrosnje..

uloga drzave nigde nije finansiranje tudjih kredita vec izgradnja infrastrukture i stvaranje pozitivne investicione klime sa niskim porezima i jeftinom i jednostavnom birokratijom .

to je uloga drzave i vlasti al kod nas je ko sto vidite sve naopako.
 
pa to davanje 300.000 dinara bez pokrica bez provere kreditne sposobnosti me podseca na ameriku sa pocetka kreditne krize gde jee svako zivi mogao da uzme kredit kakav hoce.

i to je dovelo do cega je dovelo

a u srbiji ce dovesti do toga da dinar sklizne jos vise jer ce vecina tih kredita otici mesto u potrosnju - u evro stednju i samim tim ce se povecati kolicina dinara enormno na trzistu sto ce reflektovati daljim padom valute.

ja bih licno pristao da zaduzi se u moje ime 10 ljudi da mi daju tih 3000 dinara a ja posle da im vracam kredit jer sam 100% siguran da ce makar 40% tog kredita da pojede depresijacija dinara.

ma kakva evro stednja , te kredite ce uzimati oni koji su najocajniji i kojima trebaju pare da plate neki racun , skolarinu , kupe neki kucni aparat , alat , komp , ili neke dugove, opremu za bebe ,garderobu , pa i hranu i lekove ... eventualno neko putovanje ... tesko da ce neko ko stedi pare uzimati ovo ili neko ko se bavi sitnim sibicarskim spekulacijama za 3 iljade evra .,bar ne masovnije
 
sva ova silna poskupljenja koja imaju za cilj punjenje budzeta naravno obaraju kupovnu moc gradjana kao i traznju samim tim sa obaranjem traznje padaju prihodi drzave po osnovi PDV-a i akciza i tako u krug vrzino kolo. ne kapira banda DS-ovska da jednostavno nema drugog resenja osim smanjenja njihove potrosnje.

jer ako povecaju poreze narod na to reaguje manjom potrosnjom sto opet obara prihode drzave po osnovi pdv-a :lol:

znaci kako god da se okrenu - dupe im dodje pozadi :lol:

to je ono kao kad imas pocepane pantalone pa odseces deo nogavice da zakrpis dupe al zato ti sad fali deo nogavice pa ti kad zakrpis dupe da ti ne bi noge bile gole opet sa dupeta skines parce platna pa zakrpis nogavicu :lol:

al to je tako zato sto ovu drzavu vode idioti....
 
ma kakva evro stednja , te kredite ce uzimati oni koji su najocajniji i kojima trebaju pare da plate neki racun , skolarinu , kupe neki kucni aparat , alat , komp , ili neke dugove, opremu za bebe ,garderobu , pa i hranu i lekove ... eventualno neko putovanje ... tesko da ce neko ko stedi pare uzimati ovo ili neko ko se bavi sitnim sibicarskim spekulacijama za 3 iljade evra .,bar ne masovnije

te kredite ako ih bude ce uzeti svako pametan i onda kao 80tih kupovati devize i cekati da depresijacija dinara pojede kredit.

a narocito zato sto ce mnogo ljudi to raditi ce se to desiti brze.
 
Potez kojim Vlada kupuje socijalni mir i ima nameru da ublazi revolt gradjana zbog poskuplenja. Ova populisticka mera na kraci rok dace rezultat,ali na duze staze samo ce produbiti krizu u zemlji.
Kad vec zele da stimuliraju kreditiranje,bolje bi bilo da 100 ovakvih kredita "upakuju" u jedan i pod istim uslovima ponude malim privatnim preduzetnicima.
 
ma kakva evro stednja , te kredite ce uzimati oni koji su najocajniji i kojima trebaju pare da plate neki racun , skolarinu , kupe neki kucni aparat , alat , komp , ili neke dugove, opremu za bebe ,garderobu , pa i hranu i lekove ... eventualno neko putovanje ... tesko da ce neko ko stedi pare uzimati ovo ili neko ko se bavi sitnim sibicarskim spekulacijama za 3 iljade evra .,bar ne masovnije

primer . imas 4-5 punoletnih clanova porodice svi uzmete po 300.00 0dinara to je nekih 15.000 evra u vasim dzepovima i jedno 1.5 miliona dinara na trzistu vise

puta 100.000 porodica to je povecanje dinarske novcane mase za 150 milijardi dinara ?

12.000 evra x 100.000 porodica od 4 clana = povecanje dinarske novcane mase za 1.2 milijarde evra ili za najmanje 50% z:D
 
primer . imas 4-5 punoletnih clanova porodice svi uzmete po 300.00 0dinara to je nekih 15.000 evra u vasim dzepovima i jedno 1.5 miliona dinara na trzistu vise

puta 100.000 porodica to je povecanje dinarske novcane mase za 150 milijardi dinara ?

12.000 evra x 100.000 porodica od 4 clana = povecanje dinarske novcane mase za 1.2 milijarde evra ili za najmanje 50% z:D


:ok: Да знаш да има логике у свему овоме што пишеш:think:

Сопоћанца за министра економије чим оЋерамо млађу & цомпанију :super:
 
a najjace je sto ce se kamate za kredite finansirati prve godine iz budzeta koji je i onako prso zbog prevelike potrosnje..

uloga drzave nigde nije finansiranje tudjih kredita vec izgradnja infrastrukture i stvaranje pozitivne investicione klime sa niskim porezima i jeftinom i jednostavnom birokratijom .

to je uloga drzave i vlasti al kod nas je ko sto vidite sve naopako.

ma covek doveo strane banke...pa ubedio naivne srbe da se zalete u kredite...sad malo sto su to najskuplji krediti na svetu...znaci banke zaradjuju maksimalno---jos da te kamate placa drzava iz budzeta,a cesto drzava daje i garancije----ocito da dinkic misli da pare u budzetu nisu narodne...zato se tako i ponasaju u drzavi---budzet moze da peljesi kako ko stigne...racuni se i onako nikom ne polazu...
 
Uslovi za keš kredite
- Rok otplate tri godine
- Kamata od 8 do 9 odsto na godišnjem nivou
- Prvih 12 meseci država plaća kamatu
- Maksimalan iznos kredita 300.000 dinara
- Plata klijenta maksimum 80.000 dinara
 

Back
Top