Jugosloveni odbijeni kao manjina

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Jugosloveni ne mogu postojati kao manjina sa individualnim kulturnim i tradicionalnim nasledjem zato sto:
NEMAJU SVOJ JEZIK i
NEMAJU SVOJU KNJIZEVNOST.

Politicka podobnost i diskriminacija koja uvek i stalno prolazi na teritoriji srbije je i ovde prisutna i demagoski pokrivena...

Bar 20 generacija filoloskog fakulteta u beogradu je izaslo sa odseka srpskohrvatski jezik i jugoslovenska knjizevnost...
Cak i kad se uzme da je tu gradjenica jugoslovenska = srpska+hrvatska+makedonska+slovenacka itd...opet ostaje identitet koji je vise nego uocljiv i na posebnoj kulturnoj , moralnoj i ideoloskoj osnovi...

Pri tome ideolosko ne izjednacavam sa socijalistickim vec sa rodoljubivim i bratstvo jedinstvo jugoslovenstvom izmedju naroda bivse SFRJ...
To je po meni dovoljno jasno razlicito od svakog identiteta republika pojedinacno i sada.

Nisam siguran da li ova tema treba biti na politici, gde sam je stavio , jer bi trebalo od ucesnika ocekivati argumente za definisanje identiteta jugoslovenske knjizevnosti i kulture.

Da li vi , kao srbin sada ili bilo koji drugi narod i nacija, poznajete jugoslovensku knjizevnost, kulturu jugoslovenstva i da li je to po vama dovoljno razlicito od srpske kulture da bi imalo svoj sopstveni identitet?

Mozda je i za temu knjizevnost, mozda za kulturu , mozda za kultno , a ne okultno...
 
Jugosloveni ne mogu postojati kao manjina sa individualnim kulturnim i tradicionalnim nasledjem zato sto:
NEMAJU SVOJ JEZIK i
NEMAJU SVOJU KNJIZEVNOST.

Politicka podobnost i diskriminacija koja uvek i stalno prolazi na teritoriji srbije je i ovde prisutna i demagoski pokrivena...

Bar 20 generacija filoloskog fakulteta u beogradu je izaslo sa odseka srpskohrvatski jezik i jugoslovenska knjizevnost...
Cak i kad se uzme da je tu gradjenica jugoslovenska = srpska+hrvatska+makedonska+slovenacka itd...opet ostaje identitet koji je vise nego uocljiv i na posebnoj kulturnoj , moralnoj i ideoloskoj osnovi...

Pri tome ideolosko ne izjednacavam sa socijalistickim vec sa rodoljubivim i bratstvo jedinstvo jugoslovenstvom izmedju naroda bivse SFRJ...
To je po meni dovoljno jasno razlicito od svakog identiteta republika pojedinacno i sada.

Nisam siguran da li ova tema treba biti na politici, gde sam je stavio , jer bi trebalo od ucesnika ocekivati argumente za definisanje identiteta jugoslovenske knjizevnosti i kulture.

Da li vi , kao srbin sada ili bilo koji drugi narod i nacija, poznajete jugoslovensku knjizevnost, kulturu jugoslovenstva i da li je to po vama dovoljno razlicito od srpske kulture da bi imalo svoj sopstveni identitet?

Mozda je i za temu knjizevnost, mozda za kulturu , mozda za kultno , a ne okultno...

Коначно....:super:

Једини прави потез ове власти.
Само још да укину поједине националне мањине....
:ok: :ok: :ok:
 
Da li vi , kao srbin sada ili bilo koji drugi narod i nacija, poznajete jugoslovensku knjizevnost, kulturu jugoslovenstva i da li je to po vama dovoljno razlicito od srpske kulture da bi imalo svoj sopstveni identitet?
..

I ne znam za nikakvu jugoslovensku knjizevnost....ako je knjizevnik Srbin bio onda to spada u srpsku knjizevnost,ako je hrvat u hrvatsku,slovenac u slovenacku......
 
Kulturno se razlikuju i od srpske kulture i od hrvatske i od makedonske i od crnogorske i od bosanske...i od slovenacke...
Ja po kulturi gledam..
A gledam i po sastavu te knjizevnosti....

To sto ne postoji drzava , jeste argument u srbiji , ali u ovom postu to i nije glavna tema...
Obrazlozenje da ne postoji jugoslovenska kultura niti jugoslovenska knjizevnost je nesto sto se ne odredjuje politickim dogovorom niti demokratskim konsenzusom medju glasacima....
 
Kulturno se razlikuju i od srpske kulture i od hrvatske i od makedonske i od crnogorske i od bosanske...i od slovenacke...
Ja po kulturi gledam..
A gledam i po sastavu te knjizevnosti....

To sto ne postoji drzava , jeste argument u srbiji , ali u ovom postu to i nije glavna tema...
Obrazlozenje da ne postoji jugoslovenska kultura niti jugoslovenska knjizevnost je nesto sto se ne odredjuje politickim dogovorom niti demokratskim konsenzusom medju glasacima....

Jugoslovensku kulturu , cinele su kulture vise nacija, i nekulura dve nacije .
\onog momene , kad se Jugoslavija razbucala , svaka nerod je povukao svoj deo kulure , a ova dva su ostavila svoje nekulture u Srbiji . \
Daklem , nest tako , ako \\jugosloveni moze postojati samo u glavama nostalgicnih supljoglavaca, kojima tara gradiska nikad nije bila u glavi i koji nekad nisu osecali sazaljenje prema zaklanoj srpskoj deci.
 
E yebi mi oca ako iko normalan sad zna šta si ovim htjela da poručiš!!!:eek:

Јужни Словени јел ти не знаш да припадаш твој групи словена?
Када су се словени селили,група која је дошла а јужно Балкаскко полуострво ,добила је назив Јужни Словени,они који су се настанили у пољима ,добили су назив Пољаци.итд..Значи пре доласка религија и подела народа ,ми смо били ЈУЖНИ СЛОВЕНИ!

ПРЕ НЕГО СМО БИЛИ БИЛО ШТА ДРУГО!
 
И није то ствар носталгије него исконског права Јужних Словена да се називају Југословени!

Пре него нас је религија покорила били смо Јужни Словени ,не разумем шта ва није јасно?
 
Исправна одлука.


такође сматрам да би због свог зла које су нам донели требало забранити и комунисте!!!


П.С.
За нашу колегиницу Комунисткињу то не важи због више него конструктивне расправе коју с'времена на време на овом форуму водимо по питању еротског доњег рубља код комуниста (вунене гаће) комунистичке голотиње (еротика у служби партије и свеЦке револуције).
 

Back
Top