Nokia 6303c problem sa certifikatom

serpentina

Početnik
Poruka
13
cao svima molio bix za savet,

imam nokiu 6303c sa vodafona,kupio sam je otkljucanu u njoj je bio software koji nije bio vodafone brendiran,posle software apdejta preko nokijinog sajta mi se vratilo sve brendirano mob sve radi normalno,i internet podesavanja ali imam problem sa gmail java aplikacijom trazi mi sertifikat da bi komunicirao sa google serverima?ja znam za sertifikate sto se tice symbian telefona al za s40?molim za savet napravio sam sve potrebne acess pointe za tu gmail aplikaciju koja izlazi na net i pojavi se ono zaokruzeno E(edge) sto znaci da su net podesavanja dobra al na kraju aplikacija izbacuje ovu poruku

" sorry gmail for mobile will not work on your phone,your phone doesent have
the appropriate certificate to communicate with the server.

jako mi je bitna ta aplikacija zbog emaila pa bih molio brz odgovor
hvala
 
Takodje imam N 6303 od nedavno. Kupljen je u Srbiji. Za sad jedino nisam uspeo da surfujem netom preko opera mini browsera, ali bez problema surfujem preko nokiinog integrisanog browsera. Kad krenem surf preko opera mini prikazuje mi slicna obavestenja kao tebi.

Na tvom mestu bih uradio sledece. Posto si korisnik MTS-a idi u njihov korisnicki centar obavezno LICNO . Buduci da imas njihovu karticu, duzni su da ti pomognu bez obzira sto telefon nije kupljen kod njih (sto i nije tvoja obaveza da kupis telefon od njih). Objasni im stvar i zamoli ih da ti pomognu, moguce je da ce da ti ubaci neko njihovo setovanje rucno (manual) vezano za acess pointe ili autorizaciju sertifikata. Ako neko moze to da resi to su onda oni . Izaberi neku od ovih poslovnica ako si iz Bg i molim te LICNO ne preko telefona:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/poslovnicestandard.html
 
neces verovati ali vreme i datum su mi se isporemetili tokom apdejta softvera to nisam ni primetio i kad sam video citajuci na nekom forumu za to stavio sam vreme i datum jucerasnji (pravi) i sve je proradilo banalno al ne verovatno,druga stvar na telefonu je bilo 13-14 sati price i posle apdejta softwera sve sve resetovalo znaci sad kad se ukuca onaj warranty code *#9270... tajmeri su svi nula to mi tek nije jasno kako se desilo al ajde hvala na pomoci
 

Back
Top