Хлеб и ружа!

Да ли жене у данашњем друштву имају равноправности

  • да

  • не

  • не нити ће икада имати

  • то им не треба


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
1917 године руске раднице су изашле на улице Лењинграда ,носећи са собом хлеб и руже.То је био знак да совјетска жена жели равноправност и једнакост са мушкарцем.

200803111427440.webphotos.jpg


Овај штрајк је био познат и као фебруарска револуција и ако се водио у марту од 8 до 12 марта.Протест је предводила Алекса́ндра Миха́йловна Коллонта́й руска комунисткиња.
Простест Хлеб и Ружа је победио и жене су се избориле за осми март ,дан жена радника,мајки и сестир!


Постављам питање да ли је револуција сувише сањала јер и данас живимо у свету мушкарца.Колико су по вама равноправне жене и мушкарци.
 
Poslednja izmena:
Zavisi sta se podrazumeva pod ravnopravnoscu. Imate ista zakonski regulisana prava i obaveze kao mi, ali praksa je nesto trece.

Ebiga, tu vas je priroda zayebala. Dzaba sto ste prosecno inteligentnije od nas kad mi imamo agresivnost izazvanu testosteronom, koja itekako pomaze kada treba da se, na primer, izboris za zaposlenje.

Kako ono kazu, um caruje dok snaga ne popizdi.
 
Zavisi sta se podrazumeva pod ravnopravnoscu. Imate ista zakonski regulisana prava i obaveze kao mi, ali praksa je nesto trece.

Ebiga, tu vas je priroda zayebala. Dzaba sto ste prosecno inteligentnije od nas kad mi imamo agresivnost izazvanu testosteronom, koja itekako pomaze kada treba da se, na primer, izboris za zaposlenje.

Kako ono kazu, um caruje dok snaga ne popizdi.

Не бих баш рекла да је то истина,ипак жена није председник државе ,нити ће бити
скоро.У овом свету који је мушкарац направио и створио влада снага и сила а не снага ума.
И овај један дан желите да нам одузмете,осми март ,за који су се храбро бориле жене
хапшене ,убијане и протериване.
 
Не бих баш рекла да је то истина,ипак жена није председник државе ,нити ће бити
скоро.У овом свету који је мушкарац направио и створио влада снага и сила а не снага ума.
Cisto da te podsetim, vecina zena na celu raznih drzava je imala pokoji rat za pasom. Tako da su se zene sasvim fino uklopile u svet u kome vlada sila.

A sto se tice zene kao predsednika drzave, sumnjam da bi u Srbiji iko imao ista protiv.

И овај један дан желите да нам одузмете,осми март ,за који су се храбро бориле жене
хапшене ,убијане и протериване.
Ko hoce da oduzme, ja se od jutros mislim sta da kupim devojci, 'ladan znoj me oblio.

Kad smo vec kod toga, ima neko predlog a da ne bude cvece?
 
Cisto da te podsetim, vecina zena na celu raznih drzava je imala pokoji rat za pasom. Tako da su se zene sasvim fino uklopile u svet u kome vlada sila.

A sto se tice zene kao predsednika drzave, sumnjam da bi u Srbiji iko imao ista protiv.


Ko hoce da oduzme, ja se od jutros mislim sta da kupim devojci, 'ladan znoj me oblio.

Kad smo vec kod toga, ima neko predlog a da ne bude cvece?

Кажеш нико не би имао против,грешиш већ неколико година желе да нам одузму празник за који су се другарице комунисткиње јуначки бориле.Давале своје животе да би жена била поштована.

пс
Купи својој девојци хлеб и ружу
 

Како ко друже,па хиљаде радница које су се избориле за осми март.Биле су затваране ,мучене,пребијане али нису одустале .Хтеле су слободу и равноправност,хтеле су права за себе које до тада нису имале.И данас у овој квази демократиј жена нема право које јој следује,ипак живимо у мушком свету!

Док је био комунизам и социјализам жене су имале солидна права али данас су постале поновно робови овог система.Толики да им се и забрањује осми март,дан за које су многе комунисткиње умирале,храбро без суза јер су се бориле за боље сутра.

Као што рекох ,поново су нас ставили на дно социјалоног табора,жена данас нема права која јој следују.:(
 
И они који узмају опцију да су жене равоноправне у друштву ,нека наведу разлоге ...али их немају
јер жена данас није РАВНОПРАВНО ЉУДСКО БИЋЕ!
 
У СССР је била друга прича,жене су биле цењене и поштоване ,имале су веча права него у неким западним земљама,Пад СССР је доста тога променио,жена је постала објект без права на реч.

8marta.jpg


Док је у СССР жена имала право на глас у западним земљама као што је Швајцарска она је била последња земља у Европи која је увела право гласа женама (1972.)
8. март је прихваћен као међународни дан жена 1917. године. Уједињене нације су од 1975. године, која је проглашена за Међународну годину жена и службено почеле обележавати Међународни дан жена.

У међувремену уведене су институције као што су трудничко боловање, ограничење рада жена у трећој (ноћној) смени, иста плата за исти рад, право гласа...

Жене и данас у многим земљама за исти рад имају мању плату.

Борба за женска права није завршена...

Много тога се променило од рушења комунизма ,толико не поштовање према жени
она данас у Србији нема права.
Ако жели да се запосли дужна је потписати уговор у коме јасно даје на знање да неће остати у другом стању,Да не говорим како се жене услед трудноће отпуштају са посла.итд..Много неправде а о жени као председнику могу само да сањам.
 
Овако је говорио друг Лењин,његове речи остају заувек

Другарице, врло ми је мило што могу да поздравим конференцију жена-радница.
Другарице, совјетска власт је још од самог почетка поставила питање положаја жена. Мени се чини да ће задатак сваке радничке државе која прелази ка социјализму бити двојак. И први део тога задатка релативно је прост и лак. Он се тиче оних старих закона који су жену ставили у неравноправан положај према мушкарцу.
''''''''''''''''''''''''''''''''''
Још врло давно претставници свих ослободилачких покрета у западној Европи, не само у току деценија, већ и у току столећа, истицали су захтев да се укину ти застарели закони и да се жена изједначи с мушкарцем пред законом, али ниједна европска демократска држава, ниједна од најнапреднијих република није успела да то оствари, зато што тамо где постоји капитализам, тамо где остаје приватна својина на земљу, приватна својина на фабрике и заводе, тамо где се одржава власт капитала, привилегије ће остати на страни мушкараца.
 
Cisto da te podsetim, vecina zena na celu raznih drzava je imala pokoji rat za pasom. Tako da su se zene sasvim fino uklopile u svet u kome vlada sila.

A sto se tice zene kao predsednika drzave, sumnjam da bi u Srbiji iko imao ista protiv.


Ko hoce da oduzme, ja se od jutros mislim sta da kupim devojci, 'ladan znoj me oblio.

Kad smo vec kod toga, ima neko predlog a da ne bude cvece?

Ma po meni je taj praznik obična glupost. Ako si ti pravi muškarac i ako poštuješ svoju ženu, đevojku, sestru, majku... onda će njima svaki dan s tobom da bude dan žena. Ništa ženi ne znači ako joj muškarac kupi poklon za osmi mart, a devetog je izlema. Ako baš želiš, izvedeš je neđe na večeru ili u prirodu, a tvoja ljubav koja ne može da se kupi bi trebala da bude dovoljan poklon... I naravno, tvoj odnos prema njoj.
 
Ma po meni je taj praznik obična glupost. Ako si ti pravi muškarac i ako poštuješ svoju ženu, đevojku, sestru, majku... onda će njima svaki dan s tobom da bude dan žena. Ništa ženi ne znači ako joj muškarac kupi poklon za osmi mart, a devetog je izlema. Ako baš želiš, izvedeš je neđe na večeru ili u prirodu, a tvoja ljubav koja ne može da se kupi bi trebala da bude dovoljan poklon... I naravno, tvoj odnos prema njoj.

Није питање поклона него подршка жени за њену борбу за равноправности.
Поклон је ту најмање битан!
 
Ma po meni je taj praznik obična glupost. Ako si ti pravi muškarac i ako poštuješ svoju ženu, đevojku, sestru, majku... onda će njima svaki dan s tobom da bude dan žena. Ništa ženi ne znači ako joj muškarac kupi poklon za osmi mart, a devetog je izlema. Ako baš želiš, izvedeš je neđe na večeru ili u prirodu, a tvoja ljubav koja ne može da se kupi bi trebala da bude dovoljan poklon... I naravno, tvoj odnos prema njoj.
Tacno tako , zato je po starom crnogorskom narodnom obicaju izlemas odmah osmog , da nema nikakve dileme i konfuzije .... bolje i njoj i tebi ... :mrgreen:
 
Ja mislim da je najvažnije da svako poštuje svoju ženu i da je čini ravnopravnom, pa da žena ne treba da se bori ni za što.

Борба за равноправност жене у дрштву се наставља!
Све док постоје горе наведени разлози,да се жени онемогућава да остане трудна и добије посао или након тога отказ!

То је капиталистичка диктатура!:rtfm:
 
И они који узмају опцију да су жене равоноправне у друштву ,нека наведу разлоге ...али их немају
јер жена данас није РАВНОПРАВНО ЉУДСКО БИЋЕ!

Od kada je svjeta i vjeka, uloga zene je ista !
Za vas Srbe ovo bi morao biti aksiom !
Od Eve do Mire Slobine nista se nije promjenilo !
 
Ja kao dupla škorpija čestitam svim ženama praznik..........

Neka žene žive, neka nam uljepšavaju svaki momenat u životu......., pored lijepih žena i mi ružni izgledamo ljepši.......

Bez žena ovaj svijet bi bio tako - pederaški..............

:D:D:D

SESTRE; ŽENE; MAJKE .DEVOJKE.............

Srećan vam ovaj praznik..............
 
Od kada je svjeta i vjeka, uloga zene je ista !
Za vas Srbe ovo bi morao biti aksiom !
Od Eve do Mire Slobine nista se nije promjenilo !

Променило се и те како ,жене су се избориле за нека основна права,на пример да више нису робови,Само што су у социјалистичком друштву имале велика права.

Данас је право жене равно НУЛИ!:rtfm:
 

Back
Top