Maja: Neću potpisati Nikolićevu peticiju

Enchanted

Veoma poznat
Poruka
11.094
Маја Гојковић, председница Народне партије
Нећу потписати Николићеву петицију

То је класична политичка кампања, а пошто функционери СНС-а нису долазили на наше политичке кампање, нећемо ни ми потписивати њихове петиције

Маја Гојковић, председница Народне партије и бивша градоначелница Новог Сада, сматра да ове године не би требало да се расписују избори јер би то, према њеном суду, било чисто губљење времена.

– Мислим да је изборе требало расписати кад је почела економска криза. Пошто то није урађено тада, сматрам да ове године Србији не требају избори. Нисам сигурна да бисмо добили нешто ново. Само би била легализована Српска напредна странка.

Кад се онда могу очекивати републички избори и како ће се поставити Народна партија?

Тек кад се донесу нови изборни закони може се размишљати о изборима. То је први услов. Други је да добијемо кандидатуру за чланство у ЕУ. Ако та два услова нису испуњена, нема ни републичких избора. Сматрам да Народна партија има велики коалициони капацитет, јер можемо да разговарамо са свима.

Да ли се полако ствара двопартијска држава у којој ће главне улоге на наредним изборима играти ДС и СНС?

Прогамски гледано, тренутно није јасна позиција СНС-а. Зато не могу да се одредим према њима. За Србију није добро ако остану само ДС и СНС. Шта ће се догодити ако се 60 одсто грађана не слаже ни с једним од два програма?

Нисам сигурна да постоје два политичка пола. СНС покушава да прича исто што и Демократска странка, или се такмичи са ЛДП-ом, па Чедомир Јовановић мора да се бори за свој идентитет.

Хоћете ли потписати петицију СНС-а за расписивање ванредних републичких избора?

Нећу да потписујем нешто што је, у ствари, пропаганда друге партије. То је класична политичка кампања, а пошто функционери СНС-а нису долазили на наше политичке кампање, нећемо ни ми потписивати њихове петиције. Уосталом, да ли ће скупити милион потписа и није много важно, јер је за расписивање избора потребна већина у парламенту.

На изборима у Оџацима нисте постигли очекивани успех. Како то објашњавате?

У Оџацима смо наступили самостално, као опозициона странка. Нисмо постигли успех иако смо били жестоки у критикама. Међутим, избори у Оџацима претворени су у супермаркет у коме су странке поткупљивале људе и покушавале да их учине робовима сиромаштва. Поклањани су телевизори, гласачи су добијали новац ако убаце испуњени листић и врате празан. Било је то подмићивање најнижег нивоа.

Шта мислите, како решити спор настао око питања сукоба интереса?

Закон је такав какав је. Донет је и сви морамо да га поштујемо. Не може политичар рушити закон јер му нешто лично не одговора. Само у покрајинској скупштини има 26 посланика који су у сукобу интереса. Решење је једноставно. Они који су изабрани с пропорционалних листа само треба да се замене. Они који су изабрани по већинском систему нека остану у покрајини. Ако је неко и директор, нека дâ оставку на то место.

Да ли би прелазак на већински систем био добар и за републичке изборе?

Позитивно је то што би гласачи тачно знали ко им је посланик, али нисам сигурна да је Србија зрела за то. Код нас тајкуни финансирају политичке партије, а у том случају би финансирали појединце. Суштински се ништа не би променило. Свест политичара не мења се тако. Већински систем треба вратити за избор градоначелника.

Планирате ли да се кандидујете за председничке изборе 2012. године?

Свакако ћу се кандидовати, јер и странка на томе инсистира. Јавност ме види као неког ко је спреман за политичке компромисе, ко је за смиривање ситуације и ко хоће да комуницира. То ми даје потпору да изађем и на председничке изборе

Какав је ваш став према резолуцији о Сребреници?

Ако у тексту буде провејавала колективна кривица, нећемо подржати текст резолуције, само можемо да осудимо поступке појединаца. Мислим да у Сребреници није био у питању геноцид, али је свакако тежак злочин. Треба осудити све злочине који су се дешавали над народом коме припадам.

Д. Стојановић

НАЦИОНАЛНИ ГРАЂАНСКИ ЛИСТ

Al' im je rekla, svaka joj čast. :worth: Nešto ne pominje Voju i Velju uz konstataciju da može sa svima ... šta bi sa koalicijom? :mrgreen:

http://www.narodnapartija.rs/
 
Poslednja izmena:
Al' im je rekla, svaka joj čast. :worth: Nešto ne pominje Voju i Velju uz konstataciju da može sa svima ... šta bi sa koalicijom? :mrgreen:

http://www.narodnapartija.rs/

Биће да се полако и дискретно дистанцира од Воје и Веље, а Томи је јасно рекла шта мисли о њему ...
Колико видим благо тактизира, балансира ...
Зна да избора (пре редовног термина) неће бити, а до тада се свашта може догодити ...
 
Мене занима друго :

Кога уопште (мислим на скупштинску Већину) боли уво за Томину Петицију ???

Урадио исто што и Бане Ивковић својевремено СПС-у ...
Вероватно му је иста и судбина - засветлео онолико колико му је Власт дозволила (у замену за издају) и на првим следећим изборима се угасио ....

Ко с' Ђаволом тикве сади, о главу му се лупају ...
 
Тек кад се донесу нови изборни закони може се размишљати о изборима. То је први услов. Други је да добијемо кандидатуру за чланство у ЕУ. Ако та два услова нису испуњена, нема ни републичких избора. Сматрам да Народна партија има велики коалициони капацитет, јер можемо да разговарамо са свима.
Дакле, може и са жутима :eek:
А ја се пре нешто више од годину дана, двоумио између СНС и НП. :rumenko:
Ако јој је ДС прихватљивији од СНС, онда она никако више не може да се назива опозиционом политичарком.
 
Дакле, може и са жутима :eek:
А ја се пре нешто више од годину дана, двоумио између СНС и НП. :rumenko:
Ако јој је ДС прихватљивији од СНС, онда она никако више не може да се назива опозиционом политичарком.

a kao sns nece sa ds:rotf::rotf:
 
a kao sns nece sa ds:rotf::rotf:
Па знаш како, нису сви НЕПРИНЦИПИЈЕЛНИ као ви, вама ће бити добар и ДСС, СНС, СРС, ако затреба до 126, као што вам је сада добар Палма, Дачић...ваша једина идеологија јесте ВЛАСТ ПО СВАКУ ЦЕНУ !!!
Србија се неминовно дели у две листе, једну око ДС, другу око СНС, с тим што не верујем да ће се СРС прикључити некој од ове две.
 

Back
Top