Surikeni u Leskovcu

illidan92

Početnik
Poruka
23
Jel zna neko gde mogu kupiti surikene u Leskovcu ili okolini? Cetvorokrake, nesto kao na slici... Unapred hvala!!!
10222.jpg
 
Jel zna neko gde mogu kupiti surikene u Leskovcu ili okolini?

Druže, sve i da si hteo ne bi izabrao bolje mesto za ovo pitanje!

Leskovac, a naročito okolina praktično su postojbina šurikena. Verujem da ne znaš, što ti niko ne zamera ovde naravno, ali Marko Polo kada je krenuo u Kinu, nije išao morskim putem kao što se to sugeriše u romansiranim TV biografijama dotičnog. Ne, ne. On je krenuo zapravo u Kinu kroz Pomoravlje. I usput, negde nadomak Leskovca, dakle u okolini kupio je kilo i po mešanog šurikena.Kad je stigao tamo gde je krenuo prodao je tovar a Kinezi su razume se ovladali tehnologijom i odma krenuli da valjaju okolo. Japanci su u nekoj kompenzaciji za Macaque majmune dobili par komada i tako se legenda zakotrljala kroz epohe do današnjih dana.

E sad, kad već pitaš zavisi koja ti sorta treba? Ako si kolekcionar onda treba da skokneš do Drkinih vrba a ako si u fazonu akcije čujem da su Podvrčani izbacili neke nove modele. Nisam lično video ali priča se da imaju i fluorescentne. Kažu i to da kada ih baciš po pomrčini izgledaju kao laserski zraci.

Mislim vidi prvo šta ti tačno treba, Ne radi se samo o broju oštrica već i o balansu, težini, aerodinamici, obradi hvatnog dela, stilu gravure, zaoštrenosti i obliku sečiva, konačno i samom materijalu od koga je napravljen.

Razmisli polako, ima fore. Fala bogu, nije nestašica... :lol:
 
Poslednja izmena:
Druže, sve i da si hteo ne bi izabrao bolje mesto za ovo pitanje!

Leskovac, a naročito okolina praktično su postojbina šurikena. Verujem da ne znaš, što ti niko ne zamera ovde naravno, ali Marko Polo kada je krenuo u Kinu, nije išao morskim putem kao što se to sugeriše u romansiranim TV biografijama dotičnog. Ne, ne. On je krenuo zapravo u Kinu kroz Pomoravlje. I usput, negde nadomak Leskovca, dakle u okolini kupio je kilo i po mešanog šurikena.Kad je stigao tamo gde je krenuo prodao je tovar a Kinezi su razume se ovladali tehnologijom i odma krenuli da valjaju okolo. Japanci su u nekoj kompenzaciji za Macaque majmune dobili par komada i tako se legenda zakotrljala kroz epohe do današnjih dana.

E sad, kad već pitaš zavisi koja ti sorta treba? Ako si kolekcionar onda treba da skokneš do Drkinih vrba a ako si u fazonu akcije čujem da su Podvrčani izbacili neke nove modele. Nisam lično video ali priča se da imaju i fluorescentne. Kažu i to da kada ih baciš po pomrčini izgledaju kao laserski zraci.

Mislim vidi prvo šta ti tačno treba, Ne radi se samo o broju oštrica već i o balansu, težini, aerodinamici, obradi hvatnog dela, stilu gravure, zaoštrenosti i obliku sečiva, konačno i samom materijalu od koga je napravljen.

Razmisli polako, ima fore. Fala bogu, nije nestašica... :lol:

jel' stvarno to ... il' zaj.....š čoveka ?
 
Druže, sve i da si hteo ne bi izabrao bolje mesto za ovo pitanje!

Leskovac, a naročito okolina praktično su postojbina šurikena. Verujem da ne znaš, što ti niko ne zamera ovde naravno, ali Marko Polo kada je krenuo u Kinu, nije išao morskim putem kao što se to sugeriše u romansiranim TV biografijama dotičnog. Ne, ne. On je krenuo zapravo u Kinu kroz Pomoravlje. I usput, negde nadomak Leskovca, dakle u okolini kupio je kilo i po mešanog šurikena.Kad je stigao tamo gde je krenuo prodao je tovar a Kinezi su razume se ovladali tehnologijom i odma krenuli da valjaju okolo. Japanci su u nekoj kompenzaciji za Macaque majmune dobili par komada i tako se legenda zakotrljala kroz epohe do današnjih dana.

E sad, kad već pitaš zavisi koja ti sorta treba? Ako si kolekcionar onda treba da skokneš do Drkinih vrba a ako si u fazonu akcije čujem da su Podvrčani izbacili neke nove modele. Nisam lično video ali priča se da imaju i fluorescentne. Kažu i to da kada ih baciš po pomrčini izgledaju kao laserski zraci.

Mislim vidi prvo šta ti tačno treba, Ne radi se samo o broju oštrica već i o balansu, težini, aerodinamici, obradi hvatnog dela, stilu gravure, zaoštrenosti i obliku sečiva, konačno i samom materijalu od koga je napravljen.

Razmisli polako, ima fore. Fala bogu, nije nestašica... :lol:

S brod preko Moravu...:lol:
 
jel' stvarno to ... il' zaj.....š čoveka ?

Dragi druže i cenjeni kolega Ulični, pa zar je u današnje vreme uopšte važno šta je stvarno a šta nije? Te kategorije su potpuno relativizovane sledom i karakterom zbivanja u poslednjih par decenija a fatalisti bi rekli i poslednjih par vekova.

Bitno je da čoveka motivišemo na investiciju u ovo doba krize kad su se svi stisli ko spžine kovrdže.

Prvo, nije naveo količinu šurikena koje hoće da pazari. Možda par komada a možda i par vagona... To na osnovu inicijalnog posta ne možemo znati. ali ono što možeme jeste da pozitivno razmišljamo. Bez obzira na to hoće li će drug Ili92 naručiti tonu ili niti jedan komad ovog ninđicu artefakta preduzetnici moraju imati uvek spreman odgovor na ovakva pitanja te prilagođavati se zahtevima hirovitog neoliberalnog tržišta.

Drugo, ovo je bitno: poslovni ljudi (kakvi su Leskovčani nekada bili) ne mogu se upuštati u preispitivanje motiva kupaca lii jadikovati pred njihovim ponekad krajnje neobičnim zahtevima. Njihova je sveta dužnost da imaju REŠENJE koje će zadovoljiti mušteriju.

Treće, neki posle mogu da vrše istorijske ekspertize povesnih interpretacija lokalnih preduzetnika te dovoditi u pitanje verodostojnost tvrdnji koje su izneli promovišući svoj proizvod. No sve to nije važno ako se posao sklopi.

Nebitno je kako mi interpretiramo ulogu Marka Pola u širenju šuriken kulture iz podnožja Kukavice na Daleki istok: nije važno ni to da li je illiju verenica zapalila sa preduzimačem ili je možda dizajner enterijera u Kjotu a tamo nema trenutno šurikena pa bi on skoknuo do Leskovca da dobavi neku količinu, nebitno je. Jer promet je svetinja.

Čovek je lepo pitao i red je da mu neko i ponudi ono što traži. Uglavnom šurikeni se u zakonu o oružju ne pominju.

Član 2.
Oružjem, u smislu ovog zakona, smatra se svaka naprava koja je izrađena, prilagođena ili namenjena za izbacivanje projektila, gasa, tečnosti ili druge supstance putem potiska barutnih gasova, vazdušnog pritiska, gasa pod pritiskom ili drugog potisnog sredstva, kao i drugi predmeti čija je osnovna namena vršenje napada.

Oružje, po vrstama, može biti:
1) vatreno oružje, koje izbacuje projektil potiskom barutnih ili drugih gasova nastalih kao proizvod sagorevanja pogonske materije;
2) vazdušno oružje, koje potiskom vazduha ili sabijenog gasa izbacuje projektil (dijabolu, kuglu i dr.);
3) gasno oružje, koje izbacuje ili ispušta gas ili druge supstance štetne za zdravlje;
4) rasprskavajuće oružje, koje se rasprskava pod dejstvom eksplozivnih ili zapaljivih materija;
5) posebno oružje, koje pod pritiskom eksplozivne ili gasne materije izbacuje anestetičko sredstvo ili sredstvo koje proizvodi zvučni ili svetlosni signal;
6) oružje sa tetivom, koje potiskom tetive ili druge elastične materije izbacuje strelu ili drugi projektil;7) hladno oružje, bokser, bodež, kama, sablja, bajonet i drugi predmeti kojima je osnovna namena napad.

Još ako nisu za napad utoliko bolje.

Prema tome, da se prave štancne, oštri i glanca. Tako se pokreću regionalne ekonomije.

I na kraju krajeva, čovek je temu nazvao ŠURIKENI U LESKOVCU. Nije teško naslutiti da on iz nekog razloga veruje da su isti upravo tamo. Prema tome, preduzimljivom duhu ostaje samo da ga podrži u tom uverenju i demonstrira prilagodljivost tržišnim principima poslovanja.


Kad smo već tu, postoji jedan vic ekvivalentan ovoj temi.

Elem, uđe alkos u kafanu, sedne za to i vidi iznad šanka majmuna koji pije viski. To ga beskrajno zaintirgira te dozove konobara i pita ga:
- Druže konobar, zašto majmun pije viski?
- Verujte, ne znam. Za sve reklamacije obratite se šefu sale - odgovori rezignirano ugostiteljski radnik.

Dozove onda pomenuti gost i šeafa sale i postavi mu isto pitanje.
- Verujte, ni ja ne znam. Majmun je sa ovim drugovima Romima, muzičarima. Pitajte njih, Možda oni znaju odgovor - reče mu elokventni šef sale.

Naravno gost dozove muzičare. Okupe se drugovi romi oko njegovog stola i on sada njih pita:
- Drugovi muzičari, znate li zašto majmun pije viski?
- Pa naravno druže, kako ne bi znali. Tuš!

Zašto majmun
pije viski,
ajla lajla,
aj tameravla!


To je ta poruka uglavnom.
 
Poslednja izmena:
Za one koji ne citaju pazljivo, napisao sam u "Leskovcu ili okolini"...i da mi je trebao vic naziv teme ne bio "Surikeni u Leskovcu" vec "Pisite viceve" pfff... Trebaju mi hitno, ako znate, moze i neka prodavnica u Srbiji uopste, odakle mogu da narucim, trazio sam na GOOGLE, ali nista konkretno.
Stvarno molim da ako neko ima neku informaciju ili ovde napise nesto o tome ili na PM. Hvala unapred
 
Za one koji ne citaju pazljivo, napisao sam u "Leskovcu ili okolini"...i da mi je trebao vic naziv teme ne bio "Surikeni u Leskovcu" vec "Pisite viceve" pfff... Trebaju mi hitno, ako znate, moze i neka prodavnica u Srbiji uopste, odakle mogu da narucim, trazio sam na GOOGLE, ali nista konkretno.
Stvarno molim da ako neko ima neku informaciju ili ovde napise nesto o tome ili na PM. Hvala unapred

Ok, izvini, to sa vicevima je više interna konsultacija, možeš slobodno da zanemariš. Mislim nastavi sa definisanjem specifikacije narudžbine. Bem mu miša, valjda je ostao još koji preduzimljiv metaloglodač u Leskovcu i okolini,

Još i ovo, ne bi bilo loše da navedeš da li su ti potrebni samo ofanzivni modeli ili si zaninteresovan i za defanzivne.

Čujem da su razvili sjajnu seriju šurikena-presretača. Defanzivni šuriken presretač ili (yougekiki kako ga nazivaju u Japanu) model je koji poseduje snažno magnetno polje. Koristi se, kao što i njegov naziv sugeriše za odbranu od napada jednog ili više šurikena, tako što se baca u pravcu (ili više pravaca) iz kojih neprijatelj dejstvuje. Snažno magnetno polje yougekiki-defanzivnog šurikena menja putanju napadačkih projektila te sprečava direktan pogodak.

Testiran je i za presretanje projektila iz vatrenog oružja, lake artiljerije i navođenih raketa kratkog dometa pri čemu se pokazao izuzetno uspešnim. Priča se da oružane snage Mozambika i Tajvana razmišljaju o uvođenju yougekiki-ja u obavezan komplet ličnog naoružanja svakog vojnika, starešine i čuvara javnog reda. U Mozambiku je i sindikat babica i patronažnih sestara koje rade u pograničnim oblastima ozbiljno zainteresovan za kupovinu većih količina defanzivnog šurikena.

Hoću reći, razmisli i o tom modelu pored ovih koje si predočio.
 
Poslednja izmena:
Ok, izvini, to sa vicevima je više interna konsultacija, možeš slobodno da zanemariš. Mislim nastavi sa definisanjem specifikacije narudžbine. Bem mu miša, valjda je ostao još koji preduzimljiv metaloglodač u Leskovcu i okolini,

Još i ovo, ne bi bilo loše da navedeš da li su ti potrebni samo ofanzivni modeli ili si zaninteresovan i za defanzivne.

Čujem da su razvili sjajnu seriju šurikena-presretača. Defanzivni šuriken presretač ili (yougekiki kako ga nazivaju u Japanu) model je koji poseduje snažno magnetno polje. Koristi se, kao što i njegov naziv sugeriše za odbranu od napada jednog ili više šurikena, tako što se baca u pravcu (ili više pravaca) iz kojih neprijatelj dejstvuje. Snažno magnetno polje yougekiki-defanzivnog šurikena menja putanju napadačkih projektila te sprečava direktan pogodak.

Testiran je i za presretanje projektila iz vatrenog oružja, lake artiljerije i navođenih raketa kratkog dometa pri čemu se pokazao izuzetno uspešnim. Priča se da oružane snage Mozambika i Tajvana razmišljaju o uvođenju yougekiki-ja u obavezan komplet ličnog naoružanja svakog vojnika, starešine i čuvara javnog reda. U Mozambiku je i sindikat babica i patronažnih sestara koje rade u pograničnim oblastima ozbiljno zainteresovan za kupovinu većih količina defanzivnog šurikena.

Hoću reći, razmisli i o tom modelu pored ovih koje si predočio.

Ti bi mogao da prestanes sa folozofiranjem, a ako nemas nikakvu korisnu informaciju mogao bi da prestanes i sa komentarisanjem, ako nije problem!!!
 
Ti bi mogao da prestanes sa folozofiranjem, a ako nemas nikakvu korisnu informaciju mogao bi da prestanes i sa komentarisanjem, ako nije problem!!!

Pa ne, ne, nema nikakvih problema. Ali moraš priznati da ovo baš i nije neko filozofiranje. Više pokušavam da ti ukažem na neke nove horizonte. Mislio sam da je bolje da se malo porazgovara u čekaonici. Jer komunikacija aktuelizuje problem ili u ovom slučaju narudžbinu, više ljudi pogleda, malo se komentariše. Tako to ide na šuriken tržištu, ljudi te prvo upoznaju, izgradiš nekakvo poverenje. Ti trgovci i proizvođači šurikena u Leskovcu i okolini su veoma nepoverljivi ljudi. Od kad ih je Marko izradio esnaf se zakleo na milenijumsku opreznost i neće bre da se otovore, evo vekovi su prošli a oni ćute, turpijaju, gledaju i slušaju. Pa kako im se ko učini oni tako odreaguju. Možda treba da nastupiš otvorenije, možda neko meze, neke dobre pljuge. Ovako u dve tri reči, oću, daj ne ide.

Mogli bi da pomisle da si neki Doni Brasko, ne daj Bože.
 

Back
Top