Kupovina mesecnih potrepstina

Zanima me vase misljenje. Koji megamarketi imaju najbolje cene i za koju vrstu potrepstina.

Gde po vasem misljenju treba kupovati mesecne potrepstine da bi se ustedelo.

Ja kupujem u "Idea"-i najvise.Tamo najvise kupujem povrce i voce,jer je uvek sveze,kontrolisano,nije pokvareno..Uvek od voca i povrca imaju sve i svasta..Kada tek malo banane prezreju,odmah ih stavljaju kao druga klasa,tako da nekada jako povoljno mozes kupiti i po 2 kg banana za male pare...:) Narandze su isto jako bile pristupacne,mi smo kupovali svaki dan...:) Tamo uglavnom kupujem sve,zaista.I ima svega,od igle do lokomotive..Od cokolade,ima dvadeset vrsta,mesa takodje..Volim kada od svega ima najmanje dvadeset vrta,pa svako neka proceni i po afinitetima sta mu se svidja i po cenama..dakle,veliki izbor ti omogucava ovaj megamarket..E,sad..ko bas ima i ko kupuje onako,bas,bas na veliko,najjeftinije je u "Rodic-u"...Ono sto je jedino tamo zamerka,da nkada nemaju ni lepo voce ni lepo povrce...A,za sve ostalo,neke sitnice,jer mi "Idea" nije bas blizu,skočim do "Tempa"..I tamo je sve dosta pristupacno,jedino me nervira sto je sve nabacano,kao u nekom magacinu.Dodise,takav je "Tempo" kod mene,ali u drugim,vecim gradovima je zaista lepo sredjeno i ogromni su..Nadam se da sam pomogla...:)
 
U Tempu je najjeftinije, a ovih dana cu da overim Hiper Cort. Jel bio neko mozda?

Bio ja. E sad ja se ne razumem bas u te cene....ali generalno je jeftinije.
Devojka je tu pazarila a ja sam gurao kolica i blejao :D

Mada eto upamtio sam da je baunti cokoladica 31 dinar,pepsi u konzervi 26 ,neke pastete 20-i nesto dindzi...e da ..neki instant sos za spagete tamo je 56 a u Maxiju 78....to mi bas juce zapalo za oko kad sam bio u maxiju....a recimo nes 3 u 1 one kesice su 15 kinti...u Tempu su valjda 13,5.
Sto se tehnike tice tu i nisu nesto kada su cene u pitanju.Mada po meni tehniku ne treba ni kupovati po tim hipermarketima.

Mada ok ti je sto je pored Roda pa mozes da kombinujes. Nesto je jeftinije u Cortu nesto u Rodi.Mada cini mi se da vise kupaca ima u Cortu.
 
Poslednja izmena:
ako imate pika karticu onda se definitivn vise i najvise isplati ici u rodic jer je medju jeftinijima a sakupljate pika tackice odnosno poene i na kraju bonitetnog perioda(dva puta godisnje) se sabira i recimo dobijete da pazarite nesto u recimo vrednosti najmanjpj mislim d aje oko 1000 dinara...a da ne pricam da na tu pika karticu mozete na 12 meseci bez kamate kupovati tehniku sto je super...
ja sam bila u cortu i nije mi se dopalo mnogih stvari koje ja kupujem nije bilo od omeksivaca za ves...recimo znam samo da su pampers bile tamo drasticno jeftinije al posto je pored rodica onda samo skoknemo po pelene tamo...sve u svemu najvise volim da kupujem u rodi m kod idee i u tempu a od skoro 24 h radi osim tempa i rodic na auto putu kod corta tako da ja ipak smatram da je rodic napravio dobar potez
 
Kvik,
Koji omeksiac nema? Mi koristimo Ornel.
Nikako ga uzmemo tu Piku, sve kao uzecemo pa nikad...Koja je procedura, kad si je vec pomenula?

i mi za nas koristimo ornel al kad uzimam uzimam od 2l ali calming ornel kojeg najredje ima inace i po drugim prodavnicama...a pampers su u cortu jeftinije recimo ako su u drugim radnjama oko 1600 ovamo su 1350 recimo proporcija je ta manje vise...u tempu su recimo jeftinije maramice nivea 3+1 soft&care koje mi koristimo tamo su 666 din a svuda manje vise oko 777...tako nekako...

a procedura za pika karticu pa odes do mercatora i popunis tamo papiric koji oni posle salju u ns i za jedno 15 dana kartica bi trebalo da ti stigne na adresu...super stvar mi smo tako prosle godine pa jedno preko 50 evra dobili preko te kartice ako redovno kupujes kod njih nakupi se ...
 
meni je malo to sve profesionalna deformacija oko cena i proizvoda tako da sta znam volim da odem u sve centre i da pogledam nego jel neko bio u ovom nekom novom kako rekose da se zove dva imena ima baza im je u novom sadu al ima ih po vojvodini...vidim pre par dana reklamiraju neke priozvode...inace vero je medju skupljima mercator takodje jer u mercatoru je marza recimo oko sad da ne lupam oko 30 posto u m rodicu je oko 15 a u rodi na auto putu oko 10 osto e sad to zavisi na kojim proizvodima...al recimo ono sto je robna marka je i niza cena i u tempu i u rodicu i mercatoru
 
Stojim juče u Ideji ispred kase, kad dete ispred mene plaća samo tri kesice feferona . I onda nešto razmišljam. Zašto i ja ne pošaljem svoje dete po hleb i mleko, već svaki put ostavim tamo neplanirano 500-1000 dinara.
Što se tiće teme, kupujem u Tempu, Impeksu i Ideji, i to uglavnom akcijske proizvode. Tako se redovno zeznem, nakupujem sve i svja, deca pojedu dok trepneš, i šta onda. Ako neko zna recept za odvikavanje, neka mi hitno javi. Sin mi kaže da ne nosim karticu sa sobom. Jedan kolega je svoju sakrio od sebe i zaboravio gde.
Pametni su ovi što kupuju po 100g salame i dve banane.
 
meni je malo to sve profesionalna deformacija oko cena i proizvoda tako da sta znam volim da odem u sve centre i da pogledam nego jel neko bio u ovom nekom novom kako rekose da se zove dva imena ima baza im je u novom sadu al ima ih po vojvodini...vidim pre par dana reklamiraju neke priozvode...inace vero je medju skupljima mercator takodje jer u mercatoru je marza recimo oko sad da ne lupam oko 30 posto u m rodicu je oko 15 a u rodi na auto putu oko 10 osto e sad to zavisi na kojim proizvodima...al recimo ono sto je robna marka je i niza cena i u tempu i u rodicu i mercatoru

Skoro sam kupio u merkatoru wudy virsle kg je bio 280 na akciji..u tempu i metrou nisu nikad bile ispod 290 a po manjim prodavnicama su oko 360..na pakovanje od 250g ispadnu 440..pa ti sad vidi..i sad kad kupujem yogurt..mleko..tunu..sapun..uopsteno neke proizvode koje svakodnevno koristim na veca pakovanja prosta je racunica da je usteda od 20-30 pa i vise %:ok:
 
pa dobro neki proizvodi su jeftiniji neki skuplji pa to dodje na isto al akzem meni rodic odgovara zbog do nedavno su nedeljom imali za sve popust od 10 posto recimo sad roda na auto putu imate popust od 10 posto ako predjete 3000din tako da se isplati...naravno popust kodn njih ne ide na zaljucane cene al imate oznaku ispred artikla dal je zakljucan ili ne
 
Kupujem iskljucivo na akciji i u Tempu i u Metrou. Jednom mesecno odem do Nisa odvojim celi dan i kupovina na veliko..Racunala sam da mi se to ispalti za bar 20-30% u odnosu na cene ovde..Prevoz ne racunam jer svakako idem do Nisa zbog mojih pa to iskoristim da izpazarim sta mi treba..
 
Zanima me vase misljenje. Koji megamarketi imaju najbolje cene i za koju vrstu potrepstina.
Gde po vasem misljenju treba kupovati mesecne potrepstine da bi se ustedelo.

Nemam pojma. Ne vozim, a u blizini nema ni jednog megamarketa nego uvek moram da idem u Novi Beograd i da se gužvam u autobusima koji idu kroz centar.

Mama periodično kupuje veće količine stvari u najbližim većim marketima na poček. Doduše meni je veliki smor da uopšte odem i kupujem "obične" stvari tipa hleb, jogurt, voda, tako da su moje posete megamarketima bile ograničene na fensi paštete i druge slične stvari gde u lokalnom minimaksiju postoji samo jedna dosadna vrsta a u megamarketima 10-20 vrsta
 
Za neke veće kupovine idem u Tempo, ali pratim skoro sve akcije, pa procenim gde ću šta da kupim.U Ideu svraćam usput i kupujem nešto sitno, što je trenutno nestalo, pa samo da dopunim, npr, jogurt, mleko, jaja i sl. dok ne odem opet do Tempa.U Idei mi se ne sviđa to što ne stignu da isprate akciju kako bi trebalo, dešava se da prvi dan kad akcija počinje nema robe ili nešto je najavljeno za akciju, u rafu je ta cena (akcijska), a kad dođem na kasu druga (veća).Ponekad idem i u Interex, mada mi baš nije usput, a i kod njih povremeno ima baš dobrih akcija.
 
Nedavno su našu lokalnu Jabuku adaptirali su sos market :sad2: jeste da su cene najniže, al je izbor nikakav, kao i kvalitet robe. Npr, voće i povrće je polutrulo, neki ne znam koji jogurt i mleko, slatkiši takođe....

S obzirom na to da mi je najbliža, tu pazarim skoro svaki dan, a za veće kupovine idem u Maxi. Pre sam išla u tempo, ali pošto više nemamo auto, ne mogu da vučem xy kesa kroz 2 autobusa :(
 
U Rodiću ili Tempu. U Tempu je jeftinija hemija. U Rodiću je do skoro bio popust 10% nedeljom. Uglavnom idemo jednom nedeljno u nabavku svega i svačega. Tehniku pazarimo na pika karticu Rodićevu........super stvar jer imaju dobar izbor bele tehnike a i motor smo sinu kupili na pika karticu kod njih........U Idei je meso najpovoljnije i najveći izbor
 

Back
Top