Pegla!

Zvezdica

Iskusan
Poruka
6.474
Ovako stoje stvari. Imam obicnu peglu na paru, nije preterano stara (ali nije ni u cvetu mladosti). Normalno je radila do pre pola sata. Kada sam je ukljucila, lampica se upalila, ali nista od grejanja. Dva, pet minuta- nista. Uopste ne greje. :besna:

Da li to znaci da se sasvim pokvarila, ili je neko imao ovaj problem pa ga je uspesno resio (bez majstora).

Nisam znala gde drugo da postavim temu. (Nesto mi nije islo na Hi Fi :per: )
 
Necu ti puno pomoci ali cu se i ja pozaliti da sam zadnjih 10 godina kupila pitaj Boga koliko pegla , od skupih do jeftinih i sa njima sam po guzici mogla peglati koliko nista ne griju i ne peglaju! Nije mi jasno kako prave ove danasnje pegle i zasto ne griju vise, bolje..jace?
 
Dijagnozu ti moze dati samo neki serviser.
Ne moze biti mnogo uzroka. Kabal je verovatno u redu jer u protivnom ne bi ni lampica svetlila, tako isto i utikac. Verovatno da je do grijaca.
Mislim da ce ti se u svakom slucaju vise isplatiti kupiti novu nego da opravljas staru ali ipak neka je pogleda neko ko zna bilo sta o peglama. Mozda je ipak samo sitnica.
 
Ovako stoje stvari. Imam obicnu peglu na paru, nije preterano stara (ali nije ni u cvetu mladosti). Normalno je radila do pre pola sata. Kada sam je ukljucila, lampica se upalila, ali nista od grejanja. Dva, pet minuta- nista. Uopste ne greje. :besna:

Da li to znaci da se sasvim pokvarila, ili je neko imao ovaj problem pa ga je uspesno resio (bez majstora).

Nisam znala gde drugo da postavim temu. (Nesto mi nije islo na Hi Fi :per: )

Покојни грејач је вероватно у питању.

Моја кева се стално жали како нове пегле не ваљају ништа.
 
Izvinjavam se na okasnelom odgovoru!

Hvala na savetima. Pegli je zaista "otisao" grejac. Naravno da se u toj situaciji popravka nije isplatila.

I da, mislim da su u pravu ovi sto tvrde da se danas pegle ne prave "kao nekad". U sustini, ni ne isplati se kupovati skupe.
 

Back
Top