Dva pitanja

LoshMi16

Početnik
Poruka
6
Cuo sam da nevalja da se Sklekovi rade svakog dana vec da posle svakog dana treba praviti pauzu i sledeceg dana neraditi ( normalno ja kad radim sklekove sutra dan nemam nikakvog opterecenja itd ) ali ipak neki ne tako iskusni ljudi tvrde da uvek treba praviti pauzu i da ako se ne pravi pauza od jednog dana da se desava kontra efekat...Da li je to stvarno tako ? ili ja mogu raditi koliko god ocu i koliko mi telo dozvoljava ? Da li uopste mogu nesto postici radeci sklekove,zgibove.trbushnjake kuci ?Odnosno da li mogu dobiti definiciju tela i misica radeci te kucne vezbe...


I zanima me da li proteine treba unositi pre ili posle treninga ( Proteine u vidu mesa i mleka itd a ne vestackih suplemenata..)

Unapred hvala i zamolio bi da ako vec neko oce da mi odgovori da mi odgovori tacno i sto detaljnije....pozdrav...
 
Poslednja izmena:
Za proteine ne znam nista a najvise sam za kucne i vanjske varijante vezbi..prvi put cujem da se bas za sklekove treba praviti pauza kao za vecinu sto naravno treba..zato ljudi treniraju 3x nedeljno..ne vidim zasto bi bio kontra efekat kad uvek mozes promeniti ugao koji pogadja drugi misic vise..danas siroke s podignutim nogama..sutra uske da vise pogodi triceps..onda sa sklekerima rade i trbusnjaci itd
 
Pa zato i pitam :) Neki tvrde da nevalja....Ja samo radim vezbe kod kuce...sklekove,zgibove i trbushnjake...skoro sam poceo da treniram i primecujem da sam jaci i malo mi se i misici razvijaju...al me zanima da li sa tim osnovnim vezba moze postici prava definicija ? a za proteine mislim striktno na mleko,mesto itd....
 
losmi koje si god ?
aj mi reci kako si ti to podelio po serijama ja isto vezbam al ja ne pravim pauze u danima
i ne znam kako bi mogo da to sklopim

pitao sam onog istruktora da mi posalje ono za vezbanje sto je postavio temu al jos nije odg...

aj mi nap tvoj "plan" pozzz
 
Cuo sam da nevalja da se Sklekovi rade svakog dana vec da posle svakog dana treba praviti pauzu i sledeceg dana neraditi ( normalno ja kad radim sklekove sutra dan nemam nikakvog opterecenja itd ) ali ipak neki ne tako iskusni ljudi tvrde da uvek treba praviti pauzu i da ako se ne pravi pauza od jednog dana da se desava kontra efekat...Da li je to stvarno tako ? ili ja mogu raditi koliko god ocu i koliko mi telo dozvoljava ? Da li uopste mogu nesto postici radeci sklekove,zgibove.trbushnjake kuci ?Odnosno da li mogu dobiti definiciju tela i misica radeci te kucne vezbe...


I zanima me da li proteine treba unositi pre ili posle treninga ( Proteine u vidu mesa i mleka itd a ne vestackih suplemenata..)

Unapred hvala i zamolio bi da ako vec neko oce da mi odgovori da mi odgovori tacno i sto detaljnije....pozdrav...

Ne praviš dan pauze, nego najmanje 2-3. Sve to zavisi od inteziteta treninga.
Ako si imao dobar trening, pogodio velike mišićne partije kao što su recimo grudi (leđa, kvadovi) i sutradan imaš upalu, onda ne bi trebao da radiš te mišićne partije bar 2-3 dana.
Što ne znači da ne možeš raditi neku drugu partiju koju nisi radio prethodnog dana.
Pretpostavljam da znaš da mišić raste dok odmara a ne u toku treninga, iako izgleda obrnuto zbog povećanog protoka krvi za vreme vežbanja.
Što se tiče proteina unosiš ih i pre i posle treninga. Pre kao izvor energije, posle treninga kad telo ulazi u katabolizam.
Neka ti belo meso, junetina, belanca, tunjevina budu glavni izvor proteina a ne mleko.
Mleko ne piješ posle treninga zato što u sebi sadrži kazein koji je sporoabsorbujući a tebi trebaju brzi proteini posle treninga.
Kućnom varijantom uz kardio trening moguće je doterati se i izgledati zgodno, ali za bilo šta ozbiljnije neophodna je teretana.
 
Ja radim redovno,svaki dan.Uradim poprilicno dosta,ali ipak sledeceg dana ne osecam nikakav bol,upalu,napor....
I zato imam utisak da neradim dobro i da ne napredujem kako bi trebalo....
 
Probaj da uradis vise ponavljanja,ako radis po deset ti probaj po 15 i probaj da uradis dva put siroki dva puta uski kombinuj malo bas cudno da nista ne osecas sutra dan, a probaj isto polako da propadas i da se dizes
Stvar je da misic mora da dozivi opterecenje i sok a ti nadji kako,samo za deff znaj da ima da pumpas oci da ti izadju ako nisi prirodno izdefinisan kao ganci npr :)
 
Radim i vise od 15...nekad i po 30 u seriji...Siroki,pa uski ne izmenicno...:) nekad i radim na pesnicama itd...Posle vezbanja osecam neki napor i ruke mi trne...cinimi se da posle jedan sklek nemogu da uradim...i tako bude neko vreme i sutra kao da nisam radio :) a normalno vidi se razlika i misici mi pomalo rastu i izrazajniji su... :D
i svako jutro mogu sve vise i vise ponavljanja....sve je to extra ali bas zbog toga sto ne osecam neki bol ili napor sutra imam utisak da ne postizem dobre rezultate....a pored toga vezbam i sa rucnim tegovima...i chest pullerom :) tj onom gumom koja se razvlaci...
 
Poslednja izmena:
Pa ja se iskreno nadam da jeste jer ne reaguju svim nama misici isto
Mada je cudno da te bocka tj probada posle treninga samo a sutra ujutru ne normalno kada se pretera sa treningom sutra dan si sav ukocen
Neznam vise sta da mislim
 

Back
Top