NLite

Нажалост то звучи једноставно за почетника, међутим, без писања додатних скрипти или тихог инсталирања тешко да би ишло тако.
Једно од једноставних решења лежи у додатним пакетима који могу да се преузму одавде или са неких још познатијих сајтова.

Ево и један кратак видео запис о томе како користити нлајт и програмске додатке за исти.

За креирање својих програмских додатака прегледај овај видео запис, сматрам да ће ти то за почетак помоћи да кренеш од саме нуле. Касније када савладаш основним стварима, већина ових додатака или опција неће ти требати, али оставићемо то изненађење на теби да откријеш.

Здравај.
 
Лепо. Сада би било згодно да се иста тема споји са већ постојећом како би имали једну глобалну за такве ствари,
у циљу прегледности и лакшег проналажења одговора везано за исти програм.
 
kako da u nlite ubacim neke programe u instalaciju npr da ubacim skype i kad instaliram windows da on bude instaliran
svaka pomoc je dobro dosla
hvala unaped



Napisao sam ti jedan link po mom mišljenju sa najboljim objašnjenjem kako modifikovat windows. Moderator ga je obrisao jer je sa drugog foruma.Sva objašnjenja su na srpskom i prati ih objašnjenje sa slikama.Objašnjeno je kako se ubacuju sata drajveri, sp3 paket, kako se isključuju pojedini servisi, kako se ubacuju programi po želji. Kako da ubaciš serijski ključ da ti ne traži u toku instalacije.Sve ide korak po korak......Ali šta ćemo, poučne stvari nesmijemo kopirati sa drugih foruma.....

http://www.nliteos.com/download.html
 
Poslednja izmena:
....Objašnjeno je kako se ubacuju sata drajveri, sp3 paket, kako se isključuju pojedini servisi, kako se ubacuju programi po želji. Kako da ubaciš serijski ključ da ti ne traži u toku instalacije.Sve ide korak po korak......
Ако си мислио на онај @m4rk0-ов туторијал ок је, али није комплетан. Такав скоро исти постоји и на самом nLite-овом сајту (само на енглеском). Није толико проблем како интегрисати фајлове у инсталацију опретивног система, проблем је где наћи одговарајуће фајлове! Нико није објаснио где наћи SATA драјвере и које SATA драјвере? Где наћи остале драјвере који су потребни? Где наћи и скинути hotfix-еве итд.? Ту ће настати главни проблем, за оног ко се не разуме баш довољно и те ствари. А сама интеграција је... "piece of cake".
 
Ако си мислио на онај @m4rk0-ов туторијал ок је, али није комплетан. Такав скоро исти постоји и на самом nLite-овом сајту (само на енглеском). Није толико проблем како интегрисати фајлове у инсталацију опретивног система, проблем је где наћи одговарајуће фајлове! Нико није објаснио где наћи SATA драјвере и које SATA драјвере? Где наћи остале драјвере који су потребни? Где наћи и скинути hotfix-еве итд.? Ту ће настати главни проблем, за оног ко се не разуме баш довољно и те ствари. А сама интеграција је... "piece of cake".

Tako je, mislio sam na taj tutorial. Slažem se stobom ali neke stvari su objašnjene i mogu se iskoristiti. Lično, nisam nikakve programe ubacivao jer uvijek izlaze nove verzije i samo opterećuju instalaciju. Ja sam recimo izbacio potvrdu licence preko F8, ubacio sam key, izbacio sam otkucavanje za restart, ubacio sam naziv kompjutera,jezičke opcije sam ubacio, isključio sam neke sevise,itd,itd...
 
Poslednja izmena:
Da probudim temu...Kako da iz instalacije izbacim neke programe?Imam nepotrebne programe koje posle instaliranja uvek brišem,pogasio sam par servisa ali nevidim opciju za brisanje nekog programa.
 
Da probudim temu...Kako da iz instalacije izbacim neke programe?Imam nepotrebne programe koje posle instaliranja uvek brišem,pogasio sam par servisa ali nevidim opciju za brisanje nekog programa.

Uklanjanje komponenti

2475_74135025_slika7.png
 
Znam uklanjanje komponenti ali tu nemam spisak programa pa da odaberem nepotreban antivirus,stari bs player,ima opcija za kalkulator,defragler,paint i te windowsove programe.
 
uvek postoji problem sa pojedinim manjim instalacijama jer u medjuvremenu se pojavi novija verzija i glupo je svaki cas menjati to je i sa ghost instalacijom problem :) mozes samo operativni sistem driver-e za plocu i za graficku ostali NE ili uglavnom NE
 

Back
Top