PRoblemi sa ADSL-om

Arcana

Obećava
Poruka
59
ljudi pomagajte :D
Imam jedan problem...
Naime! Imam konekciju 2mb, vec dve godine, i pre par dana, odjednom je poceo jako da bulazni :S .. jakooo laguje.. kada pokusam da skinem neki program skida samo 10 kbps umesto 200!!! strasno...
A online igre mogu samo da gledam i place, jer me kikuje koliko lagujem.........
A sto je najgore, formatirala sam kompjuter pre sat vremena.. i nista! opet ista prica. A bukvlano nista nisam instalirala osim drajvera..
Da li neko zna u cemu je problem?
 
ljudi pomagajte :D
Imam jedan problem...
Naime! Imam konekciju 2mb, vec dve godine, i pre par dana, odjednom je poceo jako da bulazni :S .. jakooo laguje.. kada pokusam da skinem neki program skida samo 10 kbps umesto 200!!! strasno...
A online igre mogu samo da gledam i place, jer me kikuje koliko lagujem.........
A sto je najgore, formatirala sam kompjuter pre sat vremena.. i nista! opet ista prica. A bukvlano nista nisam instalirala osim drajvera..
Da li neko zna u cemu je problem?

idi na speedtest.net proveri koja ti je brzina i ako pala onda zovi tehnicku podrsku
 
evo nasla sam ih. TElekom je provajder...
-_-
kao prave se ludi te mi kazu da je moguce da skidam sa nekog sajta koji ima mali upload..
ali nisam ja glupa..
kako me nerviraju!
joj, pobila ih ja sve redom!
.........
ajde da su mi smanjili na 100kbps, ali oni na 10 :S:S
pa majku mu..
rekli su da su prosledili kao problem i da treba da sacekam poboljsanje za 24-48 sati..
ma more! :D
 
Ja sam u Beotelnetu.
Juče sam skidao neki program a brzina se kretala od 7kbps do 13kbps strašno sporo.Skidao 78mb više od sat vremena.
Inače koristim 1024/128.Doskora sam bio kod drugog provajdera i skidao od85 do 102kbps.
Videću danas pa zovem tehničku podršku.
 
Poslednja izmena:



2010-02-24111951trans-1.jpg


2010-02-24112656torr-1.jpg



Deru pa odvaljuju...20 evra mesecno za ovu bedu...
 
Poslednja izmena:
Ma treba da napisemo peticiju,izadjemo na ulice,blokiramo gazelu :eek: (ko da sad nije blokirana) ,svi u regionu imaju i vece brzine i manje cene,a kod nas se sad setili da uvedu vece brzine al i vece cene.Koristim bednih 1024/128 (1300din) a download retko kad dostigne 104kB/s.Sto je jos gore uzmem uvece da gledam film online (za divno cudo nadjem gde ne baferuje stalno i ne secka) kad ono provajder ugasi net,vec 3. put za mesec dana,a to sto sam 2 puta prijavljivao kvar zbog telekomovih neispravnih portova to i da ne pominjem. Imam net tek 3 meseca i vec mi je muka :dash: :rotf: :rtfm:
 
Ma treba da napisemo peticiju,izadjemo na ulice,blokiramo gazelu :eek: (ko da sad nije blokirana) ,svi u regionu imaju i vece brzine i manje cene,a kod nas se sad setili da uvedu vece brzine al i vece cene.Koristim bednih 1024/128 (1300din) a download retko kad dostigne 104kB/s.Sto je jos gore uzmem uvece da gledam film online (za divno cudo nadjem gde ne baferuje stalno i ne secka) kad ono provajder ugasi net,vec 3. put za mesec dana,a to sto sam 2 puta prijavljivao kvar zbog telekomovih neispravnih portova to i da ne pominjem. Imam net tek 3 meseca i vec mi je muka :dash: :rotf: :rtfm:

Nasa posla i jos se cudis sto vise love manja brzina, od peticije nema nistal. Voli narod da placa a nedobije uslugu pa to ti je
 
A ima nesto cudno i kod mene...
Ali cudno...
Npr kad stavim conecant usb modem , onaj koji puca zavisno od sadrzaja koji skida (u drugoj temi opisano) onda skida sve preko 103kBs , cak i 110kBs (1024/128) i odziv odmah....ali odmah...
A kad stavim conexant V1 koji je kao stariji (access runer) onda ne puca, ali mi neke sajtove spusti na 10kBs, a speedtest mi javlja 0.8M, dok je ovako 1.011, a up ne moze preko 10 ni u snu, a cepao sam 14.

E sad mene buni to sto je isti komp, dva razlicita modema i dva su rezultata ...Ponovicu, ali mi se cini da je veca sansa sad po noci da bude bolje, ali sipak...

Kod mene se stabilizovalo...samo je upload skrsen na 10 umesto 14
 
Poslednja izmena:

Ovo je kada je testiran sa nekim prekookeanskim serverom.


A ovo je neki komšjiski server, mislim da je neki iz Slovenije ili Hrvatske.

Inače, moj adsl paket je 1024/128, pa vi sad poredite. A i meni su vrlo često katastrofalne brzine na netu. Recimo sada skidam klip sa youtube-a i max brizina je ~32 KBps. O gledanju klipova na istom neću ni da govorim.
 
I meni se cini da lelekom ima nekih problema sa linkovima,posto je i mom kablovskom provajderu lelekom nadprovajder.Na paketu od 6 Mbita vidim max oko 4,a ima i dosta problema sa youtubetom i tim stvarima. Na SBB-u je inace sve ok i dalje :) To sve od otprilike proslog cetvrtka/petka
 

Back
Top