IP adresa

soljamoja

Primećen član
Poruka
503
Na koji nacin mogu da saznam odakle neko kucka, zanima me samo da li je iz Srbije ili iz inostranstva? Malo sam se raspitivala i nekako dodjos do IP adrese i tu sam nekako stala, mala pomoc:D
 
Ja mislio ti vec imas ip adresu, e to ne znam to mora neko drugi ja to ne znam. Znam da pogledas svoju koja je, ali ne verujem da mozes da nekako saznas tudju a da imas samo njegov profil negde na krsti ili facebooku.
 
pa npr. dobijes mail na gmail-u, kada otvoris da procitas mail u gornjem desnom uglu, pored reply stoji strelica na koju kad kliknes otvori se dodatni meni. e tu se pronadje show original i na novoj stranici dobije vise informacija o mail-u (html kod, ip adresu posiljaoca,...). pronadji Received-SPF i u nastavku ce se nalaziti ip adresa klijenta.

ne verujem da ce joj nesto mnogo pomoci, jer kad se pogleda na mapi gde se nalazi, lepo prikaze grad odakle je ip adresa, ali tacnu poziciju stavlja neku drugu, ali to bi trebalo malo strucniji ljudi da objasne ovde.

nadam se da nisam prekrsio neko pravilo, ovo je sve bilo u edukativne svrhe. :)
 
Hvala:)
saznah da moram mnogo da se cimam i ucim ili postanem moderator:D nije vredno truda, ali koristice ovaj tvoj sajt:)

Postoji naravno ... kreiras sam neku laznu stranicu, navedes personu da poseti istu i odradis pre toga da sacuva IP i to je to ... Ili postanes moderator:D

:lol:

Pogledaj ovu temu, imas dva linka za ovo sto ti treba... http://forum.krstarica.com/threads/333158

Na tim stranama imas mogucnost i da na osnovu mail-a vidis neciju ip adresu... Ides na Trace mail...
 
Сваки корисник који посећује интернет садржај на интернету оставља свој траг где је био, не постоји могућност да свој траг изгуби, међутим, у неким ситуацијама врло лако може да га маскира и манипулише са истим уколико је исти довољно образован по питању информатике. Потребно је остварити комуникацију са машином, након тога у зависности од тога на који начин међусобно размењујете пакете зависиће и информације о кориснику.

Наиме, уколико корисник користи ауторитативан сервер на удаљеној локацији исто као и ти, примера ради мсн, не постоји могућност директно или индиректно сазнати информације о задатаој ип адреси, обзиром да корисник користи удаљени сервер као своју основну тачку за комуникацију. Зашто сам изабрао баш мсн, па из простог разлога јер је бесплатан, већина клијената односно корисника га користи, а притом је доста једноставан за руковање и служи за комуникацију са драгим особама.

Пошто нам је у овоме примеру потребно да сазнамо нечију локацију морамо прво сазнати његову адресу. Слањем обичних фајлова удп протокол ће се активирати који је доста бржи али не безбеднији, оствариће се директна комуникација са корисником. Једноставном командом нетстат са правилним свичевима као што је примера ради -а, можемо да погледамо статус активних конекција у току размене фајлова, на тај начин осим осталих активних конекција појавиће се адреса и тога корисника. Преостаје нам сада да урадимо нслукап или трацерт или претражимо неку од многих хуиз база на интернету задатог провајдера који нуди своје услуге датом кориснику, и можемо добити тренутно стање, односно локацију.

Као што сам напоменуо, корисник може и не мора да има тачну адресу, зависи од његовог знања првенствено и потребе за таквим нечим.
 
Молим уредника овог дела подфорума да уклони све беспотребне поруке и не корисне савете писане у овој теми у циљу саме прегледности.
 
Možda bi moglo preko MSN-a ili Skype-a, nagovoriš tu osobu kao šatro da mu pošalješ svoju sliku, jer koliko me sećanje služi, transfer fajlova ide direktno sa računara na računar, upališ Wireshark i flitriraš samo one na portu za slanje fajlova tim protokolom i očitaš IP.
 
Нема потребе да користи ајкулу за такве ствари Ђокице, првенствено намена саме ајкуле лежи у њушкању пакета у мрежи. Оно што је њој конкретно потребно а већ сам о томе писао јеста да прегледа листу активних конекција у току слања-преузимања фајлова од жељене особе у циљу сазнавања конкретно ип адресе, која може или не мора да буде тачна. Надам се да сам био јасан овај пут.
 

Back
Top