JEDNOSTAVNO MEDICINA

S

saxy

Gost
Molim va s pomazite.Cetvrti sam rared gimnazije i hocu da upisem medicinu ali me svi odvracaju od toga.Kazu da je mnogo tesko,da je nemoguce zavrsiti u roku i sl.Volela bih da mi stutenti medicine kazu nesto o tome
 
saxy:
Molim va s pomazite.Cetvrti sam rared gimnazije i hocu da upisem medicinu ali me svi odvracaju od toga.Kazu da je mnogo tesko,da je nemoguce zavrsiti u roku i sl.Volela bih da mi stutenti medicine kazu nesto o tome

Pa sta sto te odvracaju ? Oteraj ih u PM i kazi im da mozes sve to da savladas !

Uvek ce da se nadje neko da ti soli pamet. Uzdaj se u sebe i u svoje znanje !
 
Kakve su to reforme na medicinskom??? Jel to vazi samo za Beograd ili je tako i u ostalim gradovima?
Odakle ste ucili za prijemni vi koji ste upisali ove godine ili odakle cete da ucite vi koji tek sada upisujete?
 
saxy:
Molim va s pomazite.Cetvrti sam rared gimnazije i hocu da upisem medicinu ali me svi odvracaju od toga.Kazu da je mnogo tesko,da je nemoguce zavrsiti u roku i sl.Volela bih da mi stutenti medicine kazu nesto o tome

Dakle...moze da se zavrshi u roku ako imash zelju da uchish redovno bar nekoliko sati dnevno...to podrazumeva obavezno pohadjanje svih vezbi i po neko predavanje...ako bi imala zelju i da pratish redovno predavanja, oprosti se od drushtvenog zivota i aktivnosti vezane sa samu sebe... to bi ti bilo od jutra do uveche u shkolici, pa onako mrtva na knjigu...malo je ludo... podrazumeva se da imash dotaciju od svojih da ne morash josh i na to da mislish... zeznuto ali se moze postici uz zrtve :( ...dakle bez pauze velike u uchenju jer se zahteva kontinuitet chitanja i pamcenja :(
 
iggymag:
saxy:
Molim va s pomazite.Cetvrti sam rared gimnazije i hocu da upisem medicinu ali me svi odvracaju od toga.Kazu da je mnogo tesko,da je nemoguce zavrsiti u roku i sl.Volela bih da mi stutenti medicine kazu nesto o tome

Dakle...moze da se zavrshi u roku ako imash zelju da uchish redovno bar nekoliko sati dnevno...to podrazumeva obavezno pohadjanje svih vezbi i po neko predavanje...ako bi imala zelju i da pratish redovno predavanja, oprosti se od drushtvenog zivota i aktivnosti vezane sa samu sebe... to bi ti bilo od jutra do uveche u shkolici, pa onako mrtva na knjigu...malo je ludo... podrazumeva se da imash dotaciju od svojih da ne morash josh i na to da mislish... zeznuto ali se moze postici uz zrtve :( ...dakle bez pauze velike u uchenju jer se zahteva kontinuitet chitanja i pamcenja :(

Pa... ne spasavaju se ljudski zivoti tek tako...
 
E ovako,ja sam na trecoj ,koju cu i da obnovim jer ako si iole normalna osoba i imas ,porodicu,prijatelje i slicne "obaveze",onda nema teorije da je das u roku.8 godina je nesto sasvim normalno,cak idealno,jer ako samo dajes uslove ostane ti gomila ispita posle apsolvencije ,i opet produzis godinu dve i to ti je to,isto.........studije traju 6 godina.......i ima samo par studenata tzv genijalaca koji beli dan nisu videli od upisa i koji je recimo zavrse u nekakvim rekordnim rokovima........tehnicki je to neizvodljivo......Cinjenica je da je studiraju mahom deca dobrostojecih familija ,jer nema teorije da se radi jer radno vreme provedes na vezbama ,predavanjima i slicno........Fakultet je u sustini pretezak i prelep ,imala sam isti entuzijazam kao ti u srednjoj ,secam se.........i sada posle svega ,koliko god da mije bilo tesko ,opet bih isto studirala ,jer jednom se zivi,a sine ako neces biti car,onda budi doktor..........
 
pa ako volis upisi i to samo zbog toga ,iz ciste ljubavi posto ti se nece isplatiti,mislim materijalno....ja sam DR.,zavrsila sam u roku,dakle moze....ima i zezancije,nije sve ucenje veruj mi..ja sm svih sest godina ucila kampanjski tj 15 dana pred ispit ubijanje do4,5 ujutro,a onda 15 dana izlasci do 4,5 ujutro..znaci pravo sa zuraje na vezbe...zakljucak:moras biti neiscrpan izvor energije i nema frke..srecno!!! :)
 
Ja sam ove godine bez problema upisala medicinu, i najiskrenije ti savetujem da uradis isto sledece godine.
Kao prvo nije tacno, da je medicina samo ucenje, ucenje i ucenje i da je nemoguce zavrsiti je u roku.Imam drugaricu na fakultetu koja je sada dala prvu godinu, i to sve u junu, i prosecna ocena joj je bila 10! A pri tom je bila na svakoj mogucoj zurci koja je organizovana.
A kao drugu, ove nove reforme koje moju godinu zahvataju su fenomenalne. Sada su ukinutu latinski, hemija i fizika kao redovni predmeti. Oni su sada izborni, po principu hoces-neces. Takodje se uvodi kontinuirano ocenjivanje koje bi trebalo da olaksa polaganje ispita. Jedino vise nece moci da se prenose ispiti u sledecu godinu, ali ja mislim da je tako i bolje.
I jos nesto, nema potrebe da kupujes nove zbirke jer su one potpuno iste kao i prethodne. Jedino su dodati prijemni ispiti od ove godine. A to mozes i na netu da skines. A da ne spominjem da nove zbirke izlaze tek negde u maju.
 
ja sam zavrsila prvu godinu medicine i moram da kazem da sam celog leta (2 meseca bez prekida) ucila anatomiju,koja se sastoji od 6 knjiga i bukvalno se sve uci.fora je da se uci na vreme,preko cele godine,a ne ovako kao ja,jer mi je leto proslo bas bezveze.nijednom nisam izasla u grad!!! ako hoces da upises ovaj fax,moras da imas jaku,ali stvarno jaku zelju,jer docice trenutak kad ce sve da ti se smuci.bez obzira na sve,nikako ne odustaj i ne slusaj sta ti drugi pricaju,jer zna se ko su doktori :wink:
 

Back
Top