Hriscanstvo je ubilo postovanje

Plutarh

Gost
Poruka
2.359
Mislim da je suvisno reci da je hriscanska politicka opcija demokratija, a u demokratiji je unisteno postovanje prema sposobnijem, pametnije, jacem, muskarcima, starijima, i svima onima koji vrijede.
Vlada najociglednija i najnamjernija ignorancija i mrznja prema ljudima koji su krivi samo zato sto su sposobni.

Pitam se zasto su zene uopste kao djevojcice igrale se lutkama, kad sada kao odrasle nisu u stanju da sprovedu zamisao u djelo?

Vaznija im je toboznja jednakost koja ne bi nikad postojala da nije kurvinih sinova na vlasti koji je utjeruju silom oruzja.

Ako zelite smrt sposobnijih, onda vam ne moze biti pretjerano stalo ni do vasih zivota, ili naprotiv?
 
Poslednja izmena:
...svaka opredijeljenost ima hijerarhiju i kako se ona provodi i kojim tonom , to joj daje rejting za obasjanu gomilu ili puk, a ko ce prici ili biti nezainteresovan stvar je nosioca ili u nasem slucaju misionara. Postovanje ne treba mijesati sa disciplinom a i ako pomijesamo , doci cemo do raskola koji su i podvojili Hriscanstvo.
Postovanje se ne namece , ono se odvija preko rijeci i gesta , od distance uvidjene ili postavljene, a nikako se ne moze ubiti jer vjekovi se mogu potisnuti ali ne i izbrisati , pod tim mislim da ima neceg ponekad poniznog ako se gleda sa trotoara ili na ekranu , trpeljivog ili ispod neke granice popustljivog, tu mislim kod ortodoxnog hriscanstva, ali gubitak postovanja pocinje kod onih i to , samo kod onih , koji tanjaju u Vjeri i vjerovanju ...
 
Mislim da je suvisno reci da je hriscanska politicka opcija demokratija, a u demokratiji je unisteno postovanje prema sposobnijem, pametnije, jacem, muskarcima, starijima, i svima onima koji vrijede.
Vlada najociglednija i najnamjernija ignorancija i mrznja prema ljudima koji su krivi samo zato sto su sposobni.

Pitam se zasto su zene uopste kao djevojcice igrale se lutkama, kad sada kao odrasle nisu u stanju da sprovedu zamisao u djelo?

Vaznija im je toboznja jednakost koja ne bi nikad postojala da nije kurvinih sinova na vlasti koji je utjeruju silom oruzja.

Ako zelite smrt sposobnijih, onda vam ne moze biti pretjerano stalo ni do vasih zivota, ili naprotiv?

nejasno?????
 

Back
Top