SUKOB U SPC JE SUKOB EKUMENISTA I TRADICIONALNOG PRAVOSLAVLJA

papa dolazi uskoro u srbiju. pozvan od strane SPC. Inace nijedan papa nije posetio nase krajeve od pocetka velike sizme tj najmanje 1000 godina. mislis da je to slucajno?

Nije slučajno.Organizovali su mu lov na međede. :D
xx
Papa se u današnja vremena koristi kao kanarinac u rudnicima. Ako je pravoslavno stanovništvo sposobno da proguta papu, onda će biti sposobno da proguta sve ono što čini modernu evropsku civiilizaciju.
Daklem, evropski kapital prvo šalje papu, pa ako preživi, kreću investicije. :D
 
Poslednja izmena:
i ja tako mislim

Istina je samo jedna uvek. Postoji samo jedan ispravan put a ne vise njih.

Samim tim , jasno je da istina ne moze biti izmedju negde . Samim tim mi ako prihvatimo te novotarije, i odreknemo se puta koji je zacrtao Hrist , postajemo isti kao katolici, jehovini svedoci, subotari i ostale sekte u okviru Hriscanstva.

Jedini nacin za ujedinjenje po meni je da se katolici pokaju i odbace sve novotarije koje su uveli u hriscanstvo u poslednjih 1000 i nesto godina.

Ovakav stav i jeste problem. Nedostaje samo još tvrdnja "a to je put koji ja sledim". Čim postoji više pravaca u hrišćanstvu jasno je da postoji i više istina, i ako razgovaraš sa predstavnikom bilo kog pravca, tvrdoglavo će tvrditi da je njegova istina i prava itina zasnovana na Hristovom učenju, baš kao što ti tvrdiš. Zato ovakav tvrdoglavi stav o "jedinoj istini" ili u prevodu "mojoj istini" i jeste problam u hrišćanstvu.
Očigledno je da treba omekšati stav o "jedinoj istini", sa više volje malo sve prilagoditi savremenom trenutku, i sesti i dogovarati se oko ujedinjenja svih hrišćana.
Ja nisam vernik i kao objektivni posmatrač sam uvideo duboki sukob između pripadnika SPC, JS, zilota, i samo su nam trebali i predstavnici katolika, protestanata.....pa da se sve trese od sukoba. A svi sebe nazivate hrišćanima i sledite Hristovo učenje.
 
Христ је био- раби- учитељ и проповедник и син Божји али никако није био Хришћанин. донео је неке револуционарне реформе, али ниеј формирао Цркву- то никако.

Ti si Petar (stena) na tebi cu sazidati svoju Crkvu
 
Napuniće se naše evanđeoske crkve. :lol:
Srbi će pre u protestante nego u RKC. :whistling:
ja 100%

da,sigurno je narod presudan...ko da se ikad pitalo narod šta misli o crkvenim pitanjima?
narod ne donosi odluke formalno ali donosi na licnom nivou.
da li bi ti radije isao u protestantsku crkvu ili verovao "da papa moze da ti promeni sushtinu'?:per:
 
a petar i pavle su to uradili po svom nahodjenju ili po ucenju svojeg ucitelja ?

slazem se da je ovo klasicna cistka - a cilj cistke kao i sam sukob je pre svega ideoloski - uvodjenje SPC-a u ekumenizma i unijacenje , a ostali razlozi su cisto opravdanje za pridobijanje podrske naroda za svoj stav.


Pavle nije bio učenik Isusov niti ga je ikada video osim kako on kaže u viziji i on je stvorio crkvu.Petra je proglašavao jeretikom jer se Petar nije slagao sa krštenjem neobrazovanih,i to možeš proveriti kod teologa.
 
Pavle nije bio učenik Isusov niti ga je ikada video osim kako on kaže u viziji i on je stvorio crkvu.Petra je proglašavao jeretikom jer se Petar nije slagao sa krštenjem neobrazovanih,i to možeš proveriti kod teologa.

Da ali ako uzmeš da je Pavle pobedio, a budući da se ništa ne dešava bez božijeg dopuštenja, to znači da je Bog bio na Pavlovoj strani. :mrgreen:
 
Nije slučajno.Organizovali su mu lov na međede. :D
xx
Papa se u današnja vremena koristi kao kanarinac u rudnicima. Ako je pravoslavno stanovništvo sposobno da proguta papu, onda će biti sposobno da proguta sve ono što čini modernu evropsku civiilizaciju.
Daklem, evropski kapital prvo šalje papu, pa ako preživi, kreću investicije. :D
Нагледасмо се ми тих инвестиција, чије су успешности симбол штрајкови глађу. Толико се пара ''слило'' а незапосленост само расте. Тренутно је око 35% укупно(међу младима преко 50%).

Заборављаш да ђаво обећава све а не испуњава ништа.

Са друге стране Бог ништа не обећава, а све испуњава.

Мисли мало том главом!
 
Нагледасмо се ми тих инвестиција, чије су успешности симбол штрајкови глађу. Толико се пара ''слило'' а незапосленост само расте. Тренутно је око 35% укупно(међу младима преко 50%).

Заборављаш да ђаво обећава све а не испуњава ништа.

Са друге стране Бог ништа не обећава, а све испуњава.


Мисли мало том главом!


svaka cast za post.
 
Da ali ako uzmeš da je Pavle pobedio, a budući da se ništa ne dešava bez božijeg dopuštenja, to znači da je Bog bio na Pavlovoj strani. :mrgreen:

Zaista može se i tako gledati na to,ja ipak verujem ako sagledam čitavu Hristovu poruku pre bih poverovao da Gospod nebi dozvolio sukob među svojim misionarima pre bi se objavio Petru i tako to regulisao nego dozvolio rascep jednostavno nije u duhu jevanđeoske poruke.
 

Back
Top