Kako da se veza sa internetom prekine

Zakon:
Imam jednu osobu koja mi koristi internet sate, pa me interesuje da li postoji mogucnost da se kompjuter isprogramira da posle 5 min iskljuci vezu sa netom?
Tako ce moci samo par minuta da koristi.
Necu menjati sifru.

Hvala na odgovoru.

Eh... Pa imaš TOTALNU ZABRANU u oviru samog sistema "set defaults and settings" a imaš i specijalizovane programe kojima ne samo da možeš ograničiti vreme već i lokacije... Kupuj računarsku štampu SA PRATEĆIM CD-ovima...
 
Naravno da moze...Sve moze...Ko rece da ne moze...
Postoje specijalizovani programi sa kojima mozes da pokreces,prekidash itd razne aplikacije,procese i josh mnogo drugih stvari, sve to vremenski ograniceno-po zelji...Skoro sam na nekom ruskom siteu naleteo na tako nesto ali da me ubisjesh ne znam kako se zove jer mi tako nesto ne treba....
 
Agent Orange:
Naravno da moze...Sve moze...Ko rece da ne moze...
Postoje specijalizovani programi sa kojima mozes da pokreces,prekidash itd razne aplikacije,procese i josh mnogo drugih stvari, sve to vremenski ograniceno-po zelji...Skoro sam na nekom ruskom siteu naleteo na tako nesto ali da me ubisjesh ne znam kako se zove jer mi tako nesto ne treba....

UHHHH! Malo "zaobidjite" ruske i nemacke "sajtove sa programima"... :roll: :wink: :twisted:
 
Dlakava_Strvina:
Agent Orange:
Naravno da moze...Sve moze...Ko rece da ne moze...
Postoje specijalizovani programi sa kojima mozes da pokreces,prekidash itd razne aplikacije,procese i josh mnogo drugih stvari, sve to vremenski ograniceno-po zelji...Skoro sam na nekom ruskom siteu naleteo na tako nesto ali da me ubisjesh ne znam kako se zove jer mi tako nesto ne treba....

UHHHH! Malo "zaobidjite" ruske i nemacke "sajtove sa programima"... :roll: :wink: :twisted:
U pravu si 100%.
Dosta mi je bilo Ruskog u skoli :evil: :evil: :evil: , sad jos i ovde da vristim u sebi k'o kreten ne bi li raumeo dve reci.
 
Кулиража:
Dlakava_Strvina:
Agent Orange:
Naravno da moze...Sve moze...Ko rece da ne moze...
Postoje specijalizovani programi sa kojima mozes da pokreces,prekidash itd razne aplikacije,procese i josh mnogo drugih stvari, sve to vremenski ograniceno-po zelji...Skoro sam na nekom ruskom siteu naleteo na tako nesto ali da me ubisjesh ne znam kako se zove jer mi tako nesto ne treba....

UHHHH! Malo "zaobidjite" ruske i nemacke "sajtove sa programima"... :roll: :wink: :twisted:
U pravu si 100%.
Dosta mi je bilo Ruskog u skoli :evil: :evil: :evil: , sad jos i ovde da vristim u sebi k'o kreten ne bi li raumeo dve reci.
Ne radi se o tome... Prosto ONI SU PRVI RASTURILI INTERNET I POVEZANI SU DUBOKO SA MAFIJOM... PA SU AMERI UVELI ONAJ "PROTOKOL" O NADZORU KONEKCIJA...
 
Zakon:
Leka, hvala, probacu taj link i program.

Radi se da koristimo isti racunar na poslu, pa bi zbog toga. Ne bi menjao password ili pristup preko samo jednog tel broja.

Hvala svima na odgovorima.

Ako taj drugi koji koristi tvoju konekciju nezna password jednostavno ga izbriši iz konekcije i odcekiraj save password (zar je problem otkucati nekoliko znakova kad ti zatreba), ako zna PROMENI ga.
Ionako je pozeljno s vremena na vreme menjati password-e bar razonode radi ako nemaš neki pametniji razlog, a ja mislim da ti imaš veoma ozbiljan razlog za to.
 
Zakon:
Ne mogu da menjam password jer i drugi povremneno koriste net i to uglavnom da se proveri e-mail.A ta osoba potrosi sve sate i zloupotrebljava.

U tom slučaju nije mi jasno kako bi neki program tog tipa mogao da ti pomogne, kako bi on mogao da razlikuje kad ko koristi konekciju i koga treba da iskljuci a koga ne (sta ako neko od 'privilegovanih' preuzima postu sa atasmentom a program ubije konekciju? :roll:

Izvodljivo je mozda na nivou Windowsa tako što bi se kreirali Useri od kojih bi neki bila restricted bez mogućnosti pristupanja toj konekciji, a neki bi imali pravo pristupa. S obzirom da je u pitanju službeni kompjuter, koji je verovatno umrežen i koristi se za neku službenu aplikaciju, ovo je verovatno tesko izvodljivo a da se ne poremeti 'normalan rad'.

Mada mi još uvek nisu u potpunosti jasne dve stvari:
- kakva vam je to konekcija, nečiji privatan nalog (pa koristite samo impulse na poslu, mada ovo izgleda otpada), neki službeni nalog ili kakav već?
- treba li ti blokiranje pristupa internet sajtovima, a da postoji mogućnost provere elektronske poste?

Ako je pitanju web-mail mozda bi mogli da koriste ne ku od 041 konekcija, a ako proveravaju kod svog provajdera neka koriste svoju konekciju.

Ako ti treba samo blokada surfovanja po internetu onda bi se to moglo izvesti nekim od fajervolova (npr zonealarm, black ice ...) i to blokiranjem odredisnog porta 80 koji koriste browseri, dok bi ostali portovi bili otvoreni (naravno i 25 i 110 koji se po standardu koriste za e-mail) dok bi u lokalnoj mrezi sve bilo otvoreno. (Uz zakljucavanje mogucnosti pokretanja ovog programa lozinkom kako neko ne bi promeni podesavanja).

Naravno tu ostaje i pitanje bezbednosti korisćenja službenih kompjutera za šetanje internetom (nadam se da imate redovan backup sluzbenih podataka) ali to je tema za neko drugo mesto.
 

Back
Top