Хајка на вукове !

Забранити хајке на вукове

  • да

  • не

  • баш ме брига

  • забранити хајке и казнити ловце


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Tradicionalna hajka na vukove

Kao i svake godine tradicionalna hajka na vuka pod sloganom "Vuku u goste" održana je uz veliku posećenost i učešće oko pet stotina lovaca iz svih krajeva Srbije.

Zborište je bilo u podnožju planine Rtanj koja je prirodno stanište vukova. Posle hajke lovačko druženje "Soko" održalo je sa lovcima zbor u susednom selu. Pokrovitelj hajke je Lovački savez Srbije.

vuk-velika.jpg


Сваке године ,окрутни ловци убијау невине вукове и то под великм слављима и манифестацијама .Да ли сте против оваквих крволичних манифестација којима се убијају
симболи српског наорда?


Između vuka i našega naroda postoje izvesne veze; naš narod -- i to ne u figurativnom
govoru, nego u verovanjima i religijskoj praksi -- identifikuje se sa vukom. Kad se rodi
muško dete za koje se sumnja da je izloženo urocima, iziđe babica na vrata pa objavi:
"Rodi vučica vuka celome svetu na znanje, a vučiću na zdravlje!"
"Srbin se često naziva vukom, npr. u poslovici "Oklen ti vuka vidio? Ovako reknu kad se
vide iznenada osobito u tuđem mjestu." (prema Vuku Karadžiću, Poslovice)...
"U jednom srednjovekovnom dokumentu, u kojme se razni narodi upoređuju sa
pojedinim životinjama, za Srbina se kaže da je vuk.

И ако је симболично повезан за вука у Србији се идаље прослављају хајке и лов на ове недужне животиње.
Какво је ваше мишљење,забранити хајке или не?
 
Auuu, pa gdje sad da zovem komšiju na pomirenje kad se posvađamo? Msm, gdje još mogu nositi pušku? :whistling:

Зар је ово некоме понос,ови ловци су болесни !

vukovi2.jpg


vukovi1.jpg


Приказивати и хвалити се убијањем невине животиње,па то нема нигде на свету!
Осим тога свих ових 500 ловаца успели су да убију само два вука али и то је превише!

До када да се толерише ова крволочна манифестација?
 
Što se nagrada tiče, lovci koji su odstrelili vukove kao nagradu dobili su po jednu člasnku kartu za lovnu kao hiljadu i po dinara po učesniku od Lovačkog saveza Srbije.

Kada je reč o ostalim nagradama, u sklopu manifestacije je organizovana lutrija gde je glavna nagrada bila lovačka puška, televizor, dvd-plejer kao i ostale mnogobrojne nagrade.

:besna:
 
Na svakih deset hiljada ljudi u Srbiji živi po jedan vuk. Glavni grabljivac severne hemisfere je vrsta koja je u Srbiji tradicionalno izložena najvećem progonu, ali se vuk odlično prilagođava novim uslovima života i opstaje, uprkos tome što jedva da se vodi ikakva politika njegovog očuvanja

Čopor će dugo lutati dok ne pronađe pogodno prirodno stanište. U ogromnom prostranstvu svoje lovne teritorije, smestiće se uvek na najnepristupačnijem području, daleko od naseljenih oblasti, u kakvoj gustoj i niskoj šumi, u zaraslom šipragu ili trsci močvare. Na takvom mestu sa razvijenom vegetacijom i blizu vode, čopor pronalazi plitko udubljenje – brlog, kakvih ima pod korenom prevrnutog drveta, u pukotini stene, u strani jaruge ili vetrolomu.

Некада је било грех убити вука ,па и у оним високим планинама где су вукови наносли штете .Било је грех убити вука!Данас то правило не постоји и ако више се брани него напада ,вук полако нестаје!

Вук данас бежи од човека,а некада је живео у хармонији са њим!
Толико о томе колико су људи постали звери а звери људи!
 
Ne znam tačno zašto si me citirala maloprije. Za komšije i pušku sam ideju pozajmio odavde:

""Ilija mogli su te ubiti".
"To su i hteli. Ubistvo u lovu ne podleže krivičnom zakonu. Kod nas u selu kad neko nekoga mrzi samo ga pozove u lov. "
Balkan Spy :)
 
Ne znam tačno zašto si me citirala maloprije. Za komšije i pušku sam ideju pozajmio odavde:

""Ilija mogli su te ubiti".
"To su i hteli. Ubistvo u lovu ne podleže krivičnom zakonu. Kod nas u selu kad neko nekoga mrzi samo ga pozove u lov. "
Balkan Spy :)

Молим те држи се теме!
Веома је озбиљна и дошао је последњи дан за вукове Србије,има их све мање и мање
:rtfm:

Нека иду у неке друге хајке,зашто баш недужне вукове?
 
Kod nas su vukovi stvarno malobrojni, nije kritično, ali se treba povesti računa.

Jedino ne bih ograničio lov u onim gudurama oko Urala, ima ih kao nigdje na svijetu, praktično moraju redovno da idu u lov da im ograniče broj. :D

Мораш ,нешто да знаш!
Вук је кроз веровања и историју био повезан са српским народом ,што је мање вукова
то је мање српског народа!Сами себе убијамо!
 
Vukovi su naročito prijateljski nastrojeni kad pokolju ovce.
Nekad ranije, za gladnih godina, znali su u selima na visinama zimi psa kućnog čuvara pojesti - samo lanac ostane.
A davanje imene životinja ljudima je posljedica narodnog vjerovanja (sujevjerja).
 
Мораш ,нешто да знаш!
Вук је кроз веровања и историју био повезан са српским народом ,што је мање вукова
то је мање српског народа!Сами себе убијамо!

Ono ne ubijamo se direktno, ali ako vukova na ovom prostoru više ne bude - stvarno će biti kao da smo otkinuli dio sebe.

Uostalom, nije nerealno da nestanu sa ovih prostora, pa ovih 500 lovaca ulovili 2 vuka. Pretpostavljam da su i pse sa sobom vodili, pa je manja šansa da su nekog propustili.

I vukovi nisu agresivne životinje koje napadaju ljude. Tačno je da znaju oštetiti stado, pa i psa čuvara, ali generalno neće na čovjeka ili bilo koga za koga procjene da je opasan. Vuk, ako nije bijesan ili ako nije vučica koja čuva mlade, će rijetko napasti čovjeka. Zapravo ga se i boji.

Šta li će biti od "Vukova s Vučijaka"? :)
 
Vukovi su naročito prijateljski nastrojeni kad pokolju ovce.
Nekad ranije, za gladnih godina, znali su u selima na visinama zimi psa kućnog čuvara pojesti - samo lanac ostane.
A davanje imene životinja ljudima je posljedica narodnog vjerovanja (sujevjerja).

Није истина пси и вукови су се и међусобно размножавали и то баш у тим планинама!
За овце посте табори ,па нека их сколне !

И није то веровање то је традиција
 
Није истина пси и вукови су се и међусобно размножавали и то баш у тим планинама!
За овце посте табори ,па нека их сколне !

И није то веровање то је традиција

ja znam za slučaj da je , i to od polu-vuka, samo lanac ostao.
Inače , vukovi kad pregladne ne jedu ovce , pokolju veći broj i samo piju krv.
A ta tradicija ti je došla od sujevjerja.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ma nemaš ti pojma, ja znam za slučaj da je , i to od polu-vuka, samo lanac ostao.
Inače , vukovi kad pregladne ne jedu ovce , pokolju veći broj i samo piju krv.
A ta tradicija ti je došla od sujevjerja.

Значи ти би убијала вукове,срам те било!

Ето ја не знам ни један случај да су вукови појели пса,каква измишљотина:roll:
 
Значи ти би убијала вукове,срам те било!

Ето ја не знам ни један случај да су вукови појели пса,каква измишљотина:roll:

Pa ti možeš pričati šta hoćeš , ali ja ti kažem da su pojeli kućnog čuvara polu-vuka.
Pa imaš i u romanu 'Bijeli očnjak' taj motiv - ženka psa koja se odala vukovima namami pse , pa ih vukovi rastrgnu i pojedu. Nisi trebala preskakati lektire
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa ti možeš pričati šta hoćeš , ali ja ti kažem da su pojeli kućnog čuvara polu-vuka.
Pa imaš i u romanu 'Bijeli očnjak' taj motiv - ženka psa koja se odala vukovima namami pse , pa ih vukovi rastrgnu i pojedu. Nisi trebala preskakati lektire (ako si uopšte i uzrasta iznad 7. razreda).

Видиш никада нисам читала романе,него стручну литературу!
Чињенице не бајке и романе!

Srbija: 700–800 vukova

Crna Gora: 200–300 vukova

Makedonija: više od 1000 vukova

Bosna i Hercegovina: oko 400 vukova

Hrvatska: 100–150 vukova

Slovenija: 30–50 vukova

Mađarska: manje od 50 vukova

Grčka: 1500–2000 vukova

Bugarska: 800–1000 vukova

Rumunija: 2500 vukova

Vuk nije nikakva pretnja čoveku. U literaturi jedva da ima zabeleženih slučajeva neizazvanog napada vuka na čoveka, a neki istraživači smatraju da u poslednja dva veka ne postoji nijedan.Strahu od napada vukova doprinose melezi, koji nastaju ukrštanjem divljih pasa i vukova i koji zadržavaju instinkt velikog predatora, a pritom smeju da se približe čoveku. Kako kažu biolozi Milenković, Paunović i Ćirović.

Може бити само да је тог твог пса ,појео пас!
То сам и ја имала прилику да видим!
 
Ono ne ubijamo se direktno, ali ako vukova na ovom prostoru više ne bude - stvarno će biti kao da smo otkinuli dio sebe.

Uostalom, nije nerealno da nestanu sa ovih prostora, pa ovih 500 lovaca ulovili 2 vuka. Pretpostavljam da su i pse sa sobom vodili, pa je manja šansa da su nekog propustili.

I vukovi nisu agresivne životinje koje napadaju ljude. Tačno je da znaju oštetiti stado, pa i psa čuvara, ali generalno neće na čovjeka ili bilo koga za koga procjene da je opasan. Vuk, ako nije bijesan ili ako nije vučica koja čuva mlade, će rijetko napasti čovjeka. Zapravo ga se i boji.

Šta li će biti od "Vukova s Vučijaka"? :)

Па да није било вукова и вука , не би било ни нас!
 
Док не наиђе дежурни...
Ја сматрам да ловац не би смео да постане ловац док не прође годину дана испита.
Испит би се састојао у следећем:
Свака три месеца (у сва четири годишња доба) морао би као од мајке рођен да побегне у шуму и да избегне 50-300 колега ловаца са снајперима и допингованих куваном или обичном ракијом. После овога би могао да постане ловац с тим да се исти испит понови после 3 године.
Природна селекција....
 
Ето ја не знам ни један случај да су вукови појели пса,каква измишљотина:roll:

eh,pa i vidi se da nemas pojma o vukovima...

Може бити само да је тог твог пса ,појео пас!
То сам и ја имала прилику да видим!
ma jeste,sam je sebe pojeo
 

Back
Top