Opsesivno kompulzivno ponasanje

gost 123295

Ističe se
Poruka
2.476
Opsesivno kompulzivni poremecaj naravno spada u psihicke poremecaje, ukoliko neko ne zna, to je pojava kada su ljudi na primer optereceni higijenom, pa peru ruke i tusiraju se svaki cas, zatim potreba da se neka radnje ponovi magicni broj puta, zatim iracionalnmi strahovi, anksioznost, neprestano brojanje tokom izvođenja aktivnosti, skupljanje ili čuvanje stvari bez određenog razloga..
Da ne duzim, dakle, pricala sam sa drustvom o tome da li oni imaju neke simptome ili su makar nekad u zivotu prosli kroz fazu u kojoj se ovako ponasaju.. I svi su imali makar neki primer.. Ali posto nije preterano izrazeno, ne moze se posmatrati kao poremecaj.
Pa me zanima kakvo je kod vas stanje? :)
Sto se mene tice, na primer, kad god vidim kosku uhvatim se za kosu, uvek sidjem stanicu posle kad se vracam iz skole, jedno vreme sam svako jutro izgovarala molitve svakoj ikoni ponaosob u kuci, pa onda nisam moga da zaspim dok ne proverim da li mi brat dise (da li je ziv) i tako dalje...:):rumenko:
 
Imala sam fazu kad sam stalno drzala rukave preko ruku, imala sam trip od bakterija, i bilo je prilicno bolesno, slucajno zakacim kvaku od vrata rukom, i odmah u wc da ih operem :/
Bilo je jos i bolesnijih stvaari, i kad se setim toga, pitam se sta se to zbilo u mojoj glavi... hvala bogu prevazisla sam to...
 
Imala sam fazu kad sam stalno drzala rukave preko ruku, imala sam trip od bakterija, i bilo je prilicno bolesno, slucajno zakacim kvaku od vrata rukom, i odmah u wc da ih operem :/
Bilo je jos i bolesnijih stvaari, i kad se setim toga, pitam se sta se to zbilo u mojoj glavi... hvala bogu prevazisla sam to...

Me too...mada rukave još uvek držim preko ruku...navika...:confused:
 
Opsesivno kompulzivni poremecaj naravno spada u psihicke poremecaje, ukoliko neko ne zna, to je pojava kada su ljudi na primer optereceni higijenom, pa peru ruke i tusiraju se svaki cas, zatim potreba da se neka radnje ponovi magicni broj puta, zatim iracionalnmi strahovi, anksioznost, neprestano brojanje tokom izvođenja aktivnosti, skupljanje ili čuvanje stvari bez određenog razloga..
Da ne duzim, dakle, pricala sam sa drustvom o tome da li oni imaju neke simptome ili su makar nekad u zivotu prosli kroz fazu u kojoj se ovako ponasaju.. I svi su imali makar neki primer.. Ali posto nije preterano izrazeno, ne moze se posmatrati kao poremecaj.
Pa me zanima kakvo je kod vas stanje? :)
Sto se mene tice, na primer, kad god vidim kosku uhvatim se za kosu, uvek sidjem stanicu posle kad se vracam iz skole, jedno vreme sam svako jutro izgovarala molitve svakoj ikoni ponaosob u kuci, pa onda nisam moga da zaspim dok ne proverim da li mi brat dise (da li je ziv) i tako dalje...:):rumenko:

Ja imam opsesiju da non stop perem ruke.
 
Ja sam imao u osnovnoj trip da moram da uradim nesto vise puta. Zavisno od perioda 6,7. Takodje sam i npr. namestao kada se izujem levu patiku vise napred nego desnu o.O ... Sada skoro nista od toga, retko. Proveravam samo da li su vrata zakljucana po nekoliko puta ali to je zato sto sam imao provalu u stan... :/
 
Ne mogu da se setim nicega...mislim da nemam takve tripove da radim nesto vise puta,jer jedva uradim nesto jednom..
o da imam trip kad uzmem kevin ili caletovi telefon (kad nemam krd)pa saljem poruke sa njihovog(nekom)posle lepo obrisem poruke i vratim fon i legnem,i nemam mira ponovo ustanem i idem da proverim da li sam dobro obrisala..desavalo se da pozelim i 3.put.xaxa ali sve to ima razloga!
 
Sve to sto ste nabrojali jesu simptomi opsesivno-kompulsivnog poremecaja medjutim niko od vas najverovatnije nema pravi opsesivno-kompulsivni poremecaj. Svaki opsesivna misao je pracena kompulsivnom radnjom i ukoliko se ta radnja ne izvrsi nastupa sve veci period anksioznosti koji prestaje po izvrsavanju te radnje sto pacijenti nisu u stanju da suprimiraju. Koliko vidim vecina vas je prestala sa tim radnjama za koje kazete da su opsesivno-kompulsivne sto potvrdjuje da vi zaista nemate taj poremecaj. Pravi opsesivno kompulsivni-poremecaji zahtevaju terapiju koja moze biti psihoterapija,farmakoterapija cak i hirurska terapija.
 
Opsesivno kompulzivni poremecaj naravno spada u psihicke poremecaje, ukoliko neko ne zna, to je pojava kada su ljudi na primer optereceni higijenom, pa peru ruke i tusiraju se svaki cas, zatim potreba da se neka radnje ponovi magicni broj puta, zatim iracionalnmi strahovi, anksioznost, neprestano brojanje tokom izvođenja aktivnosti, skupljanje ili čuvanje stvari bez određenog razloga..
Da ne duzim, dakle, pricala sam sa drustvom o tome da li oni imaju neke simptome ili su makar nekad u zivotu prosli kroz fazu u kojoj se ovako ponasaju.. I svi su imali makar neki primer.. Ali posto nije preterano izrazeno, ne moze se posmatrati kao poremecaj.
Pa me zanima kakvo je kod vas stanje? :)
Sto se mene tice, na primer, kad god vidim kosku uhvatim se za kosu, uvek sidjem stanicu posle kad se vracam iz skole, jedno vreme sam svako jutro izgovarala molitve svakoj ikoni ponaosob u kuci, pa onda nisam moga da zaspim dok ne proverim da li mi brat dise (da li je ziv) i tako dalje...:):rumenko:

To je psihicko obolenje a ne trip...a ovo sto si ti navela nije OPS/KOM ponasanje...imam ortaka u odeljenju koji ide kod psihijatra jer je stvarno opsesivno kompulsivan ...i to nisu tripovi nego bukvalno iracionalne prisilne radnje...aj nemoj da jedes go.vna.....
 
To je psihicko obolenje a ne trip...a ovo sto si ti navela nije OPS/KOM ponasanje...imam ortaka u odeljenju koji ide kod psihijatra jer je stvarno opsesivno kompulsivan ...i to nisu tripovi nego bukvalno iracionalne prisilne radnje...aj nemoj da jedes go.vna.....
A sta npr. radi, neka neko objasni sta je stvarno ops.kom. ponasanje, nikada nisam sigurna sta je to zaista kada cujem negde.
 
A sta npr. radi, neka neko objasni sta je stvarno ops.kom. ponasanje, nikada nisam sigurna sta je to zaista kada cujem negde.

Opsesivno Kompulsivno ponasanje je prisilna radnja..TJ...radis stvari bez nekog posebnog razloga...javlja se neobjasnjiv strah..paranoja itd...i jak poriv da se uradi odredjena radnja......Npr..taj moj ortak...legne da spava...i uplasi se i ima osecaj da ce se nesto strasno desiti ako ne upali TV i ne promeni na recimo b92...i zna da je to apsurdno ali prosto mora...
Btw...ukucaj opsesivno kompulsivno ponasanje...i procitaj...pun je internet tekstova o tome....
 
To je psihicko obolenje a ne trip...a ovo sto si ti navela nije OPS/KOM ponasanje...imam ortaka u odeljenju koji ide kod psihijatra jer je stvarno opsesivno kompulsivan ...i to nisu tripovi nego bukvalno iracionalne prisilne radnje...aj nemoj da jedes go.vna.....

Pazi, ne kazem ja da je to sto mi radimo pravi poremecaj, nego svako valjda prodje kroz fazu slicnog ponasanja, koje jeste opsesivno kompulzivno ali nije poremecaj jer vremenom prestane..
A ako nesto mrzim, to je kad neko ne ume lepo da nesto kaze bez psovke.
Ako ja jedem g.ovna, onda zasto jos postojis?
 
Pazi, ne kazem ja da je to sto mi radimo pravi poremecaj, nego svako valjda prodje kroz fazu slicnog ponasanja, koje jeste opsesivno kompulzivno ali nije poremecaj jer vremenom prestane..
A ako nesto mrzim, to je kad neko ne ume lepo da nesto kaze bez psovke.
Ako ja jedem g.ovna, onda zasto jos postojis?

De de....msm da smo prerasli te fore..pre jedno..hm....5..godina...
 

Back
Top