Čudo u Zoološkom vrtu u Beogradu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
Čudo u Zoološkom vrtu u Beogradu - jarac daje mleko

U Vrtu "Dobre nade" zabeležen je naskvakidašnji slučaj - zaposleni su pomuzli jarca, izjavio je danas direktor beogradskog zoološkog vrta Vuk Bojović

"Dogodilo se čudo. Jarcu, koji u vrtu živi već dugo, ima svoj harem i brojno potomstvo, preko noći su porasle sise, kao kod koze, od kojih je jedna puna mleka", rekao je Bojović Tanjugu.
On je dodao da je mleko poslato endokrinologu, na analizu.
"Možda je ovo predznak da Srbima niko ne može ništa, jer oni i jarca mogu da pomuzu", našalio se direktor "Dobre nade".
====
Karamba!
 
Čudo u Zoološkom vrtu u Beogradu - jarac daje mleko

U Vrtu "Dobre nade" zabeležen je naskvakidašnji slučaj - zaposleni su pomuzli jarca, izjavio je danas direktor beogradskog zoološkog vrta Vuk Bojović

"Dogodilo se čudo. Jarcu, koji u vrtu živi već dugo, ima svoj harem i brojno potomstvo, preko noći su porasle sise, kao kod koze, od kojih je jedna puna mleka", rekao je Bojović Tanjugu.
On je dodao da je mleko poslato endokrinologu, na analizu.
"Možda je ovo predznak da Srbima niko ne može ništa, jer oni i jarca mogu da pomuzu", našalio se direktor "Dobre nade".
====
Karamba!

Dobro je sto su TO poslali na analizu...

Mozda to belo i nije mleko....:roll:
 
Ali kako... kad kaze: "Jarcu, koji u vrtu živi već dugo, ima svoj harem i brojno potomstvo, preko noći su porasle sise, kao kod koze..."
Znaci, nije bila koza nego jarac.

Hmm ... Evo mogućeg objašnjenja:
http://en.wikipedia.org/wiki/Male_lactation#Animals_Male_Lactation

The phenomenon of male lactation occurs in some other species, notably the Dayak fruit bat (Dyacopterus spadiceus), and the lactating males may assist in the nursing of their infants. In addition, male goats are known to lactate on occasion.[4]

Nije za radovanje; verovatno je u pitanju poremećaj. A te "sise" - bog te pita šta je to.
 
Bio sam lijen da pretrazujem net za slicnom informacijom. Hvala ti.
Valjda ce tog jarca "hospitalizovati" i podvrci ga ispitivanju.

Nema na čemu. :)

Nadam se da neću zvučati neobjektivno (jer sam protivnik zlovrtova), ako se zapitam gde je u celoj priči veterinar, zoolog ili neki drugi stručnjak, koji je mogao ustanoviti poremećaj pre nego što je ovakva vest prezentirana javnosti kao neko "čudo"?
 
Nema na čemu. :)

Nadam se da neću zvučati neobjektivno (jer sam protivnik zlovrtova), ako se zapitam gde je u celoj priči veterinar, zoolog ili neki drugi stručnjak, koji je mogao ustanoviti poremećaj pre nego što je ovakva vest prezentirana javnosti kao neko "čudo"?
Sve mi je jasno, citam izmedju redova.

Nego... nije mi nelogicno sto nije bilo veterinara, eventualno nekog drugog strucnjaka, jer se u tekstu kaze: "... preko noći su porasle sise..." sto nas navodi na samo dvije mogucnosi i to
da niko nije vodio racuna o jarcu danima (mjesecima) i pod dva, da je zaista preko noci doslo do rasta "sisa'
 
Sve mi je jasno, citam izmedju redova.

Nego... nije mi nelogicno sto nije bilo veterinara, eventualno nekog drugog strucnjaka, jer se u tekstu kaze: "... preko noći su porasle sise..." sto nas navodi na samo dvije mogucnosi i to
da niko nije vodio racuna o jarcu danima (mjesecima) i pod dva, da je zaista preko noci doslo do rasta "sisa'


Boldovano znaci da se o tom jarcu,kao i o svim zivotinjama,svakodnevno vodi briga.Tako su ljudi i rekli,preko noci,znaci danas ih nije imao,sutra ih ima.
Ne branim nikoga,ali ne treba izvrtati cinjenice,nema smisla.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top