pitanje za ORL

markovujic

Početnik
Poruka
23
pre nedelju dana sam bila kod ORL i ustanovio mi je da mi je leva pregrada nosa suzena i da mi je zbog toga na levom uveu suzena eustahijeva tuba. dao mi je da pijem chymoral i da stavljam neke kapi 8 dana. pitala sam ga da li je normalno da osecam nestabilnost zbog toga sto mi je uvo zapuseno i rekao mi je da je to moguce. ja sam popila celu kutiju ovog leka i jos 3 dana treba da stavljam kapi. uvo mi je se otpusilo delimicno,ali jos uvek osecam nestabilnost (kao da mi se vrti u glavi,ali nije nesvestica):roll: ...i na kraju mi je rekao da ako mi se ne otpusi uvo za 10 dana da dodjem na neki pregled (ali ne znam na sta je mislio)...jako sam zabrinuta i ne znam sa cim bi to moglo da ima veze:besna: ....jel bi mogao neko da mi da neki savet ili misljenje bila bih jako zahvalna :brus::dontunderstand::worth:
 
Еустахијева туба служи за "проветравање" средњег ува. Самим тим, њена улога је и да изједначава притисак ваздуха споља и изнутра. Познато вам је из филмова или прича да приликом јачих експлозија или пуцњева да човек или запуши уши рукама или, ако је то немогуће, зине што јаче, како би се изједначио притисак и сачувале уши од тешких повреда. Сужена Еустахијева туба не може адекватно да обавља ту улогу и због тога су честа запушењња увета, и задебљање слузокоже која може да утиче на орган чула равнотеже који се налази у унутрашњем увету. Очигледно је да нешто иритира центар за равнотежу чим осећате нестабилност (вртоглавицу).
Химорал служи за смањење отока (мада мислим да је неефикасан лек).
У сваком случају, све је на специјалисти ОРЛ. :)
 
Не знам колико имате година, ја Вас нисам прегледао, а и нисам специјалиста ОРЛ.:)
Осим специјалиста по домовима здравља, постоје и клинички специјалисти који један дан у недељи раде амбуланту.
 

Back
Top