Независна Абхазија и Јужна Осетија

Да ли подржавате независност Абхазије и Ј. Осетије ?

  • Да, подржавам

  • Подржавам најширу аутонимију, не и независност

  • не, не подржавам


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Да ли подржавате независност Абхазије и Јужне Осетије над чијим грађанима је покушано извршење ратних злочина и етничког чишћења од стране грузијске власти, по моделу који су применили фашистичке власти Републике Хрватске на подручју Кининске Крајине 1995 ? Додао бих и да лидери Јужне Осетије подржвају интегритет Србије на Косову и Метохију, а по истраживањима и велики део тамошњег народа је уз Србију. Да ли по Вашем мишљењу треба помоћи угроженој браћи у борби за слободу ?
 
Додао бих и то да је Српски народни покрет 1389 у току летњег одмора када је избио сукоб измеђ Јужне Осетије на протесте у Београду извео преко 1000 људи. СНП 1389 и даље бројним акцијама пружа подршку браћи у Осетији, а како ми је на једном форуму један од њихових представника рекао, чиниће то и убудуће.
Нажалост, овакве ствари испрате само Правда и Курир, док су РТС-у коме плаћамо претплату, очигледно битније акције Соње Лихт, Наташе Кандић, Биљане Ковачевић Вучо и сл.
 
Да ли подржавате независност Абхазије и Јужне Осетије над чијим грађанима је покушано извршење ратних злочина и етничког чишћења од стране грузијске власти, по моделу који су применили фашистичке власти Републике Хрватске на подручју Кининске Крајине 1995 ? Додао бих и да лидери Јужне Осетије подржвају интегритет Србије на Косову и Метохију, а по истраживањима и велики део тамошњег народа је уз Србију. Да ли по Вашем мишљењу треба помоћи угроженој браћи у борби за слободу ?

А све је ствар политике.
Наиме ми смо пријатељи са Русима и са Румунима.
Придњестровље је Руска регија, непризната држава која је званично у саставу Молдавије.

Колико су нам Руси браћа толико су и Молдавци и Румуни наши пријатељи и суседи. Па сад види.

Онда Јерменија и Нагорно Карабах.
И они и Азарбејџанци су нам пријатељи.
Јермени Правослвна браћа, - Карабах је Јерменски део Азарбејџана, али је Азарбејџан наш пријатељ, који је повукао своју чету са Косова чимс су ови прогласили "независност" и рекао да више не жели да учествује на Косову- и званично су поистоветили Косово са карабахом.

И сад на чију страну?
 
Додао бих и то да је Српски народни покрет 1389 у току летњег одмора када је избио сукоб измеђ Јужне Осетије на протесте у Београду извео преко 1000 људи. СНП 1389 и даље бројним акцијама пружа подршку браћи у Осетији, а како ми је на једном форуму један од њихових представника рекао, чиниће то и убудуће.
Нажалост, овакве ствари испрате само Правда и Курир, док су РТС-у коме плаћамо претплату, очигледно битније акције Соње Лихт, Наташе Кандић, Биљане Ковачевић Вучо и сл.

Da stvarno steta sto niko nije penosio tu retardiranu akciju to bio veci hit od ovih Farmi i Velike brace , mada je bila tema ovde , cak su bolesnici nosili i transparent Ne damo osetiju ! :hahaha:sto se sumnjivo govori da su u tom pokretu trenutna najveci komedijasi , cobani i budale na nasoj politickoj sceni ...:dash:
Jedino sto si omasio broj ucesnika ,tj. dodao si jednu nulu na kraju , posto ih je bilo mozda oko 100 , al je sve jedno bilo zabavno i komicno , bile i slike na onoj pokojnoj Djukinoj temi na FSN ,valjda ce opet neku slicnu zajebanciju organozovati , da se narod malo raveseli i nasmeje . :super:
 
Додао бих и то да је Српски народни покрет 1389 у току летњег одмора када је избио сукоб измеђ Јужне Осетије на протесте у Београду извео преко 1000 људи. СНП 1389 и даље бројним акцијама пружа подршку браћи у Осетији, а како ми је на једном форуму један од њихових представника рекао, чиниће то и убудуће.
Нажалост, овакве ствари испрате само Правда и Курир, док су РТС-у коме плаћамо претплату, очигледно битније акције Соње Лихт, Наташе Кандић, Биљане Ковачевић Вучо и сл.
Pa valjda znas cija je RTS kad se svaki dan pojavi Serdjo Tacinijev model na njoj.
 
Да ли подржавате независност Абхазије и Јужне Осетије над чијим грађанима је покушано извршење ратних злочина и етничког чишћења од стране грузијске власти, по моделу који су применили фашистичке власти Републике Хрватске на подручју Кининске Крајине 1995 ? Додао бих и да лидери Јужне Осетије подржвају интегритет Србије на Косову и Метохију, а по истраживањима и велики део тамошњег народа је уз Србију. Да ли по Вашем мишљењу треба помоћи угроженој браћи у борби за слободу ?

Pa da bi nesto podrzavao ili bio protiv prvo moram da znam kakva je istorija svega toga.
 
ako je negde komplikovanija istorija nego na balkanu,onda je to istorija kavkaza,koliki smo mi srbi licemeri vidi se po podrzavanju otcepljena j.osetije i abhazije a ovde kao branimo kosovo i metohiju

Upravo to.
Gruzija pravoslavna zemlja, u Abhaziji i Osetiji sve muslimani. Ista situacija kao i ovde.
Ali kad su braca Rusi u pitanju onda je u redu.
 
ako je negde komplikovanija istorija nego na balkanu,onda je to istorija kavkaza,koliki smo mi srbi licemeri vidi se po podrzavanju otcepljena j.osetije i abhazije a ovde kao branimo kosovo i metohiju
Ваш став би имао моралну тежину тек оног тренутка када већи део земаља западне цивилизације повуче признање Косова и Метохије. До тада, апсолутно немам намеру да бринем о лажном моралу. Све док је наше Косово и Метохија окупирано и признато од стране западних земаља и Албаније, залагаћу се и за независну Абхазију и Ј. Осетију, јер те земље имају више сваког моралног, историјског, етничког и сваког другог права на самосталност у односу на Тачијеву багру доле.
 
Da, moja greska. Ali nije u redu od strane nekih da to podrzavaju, a u isto vreme bi i kosovo u srbiji.

Razlike izmedju njih i kosova sigurno ima, cim je kosovo priznato od 65 a ovi od 4 drzave.

Има пуно разлика, али да те мучим. Није у реду да Америка подржава независност Косова, а не признаје незавиност Абхазије и Јужне Осетије. Није у реду ни што да једем руску салату док ме стомак не заболи, док деца у Судану умиру од глади. И много тога није у реду.
 
Да ли подржавате независност Абхазије и Јужне Осетије над чијим грађанима је покушано извршење ратних злочина и етничког чишћења од стране грузијске власти, по моделу који су применили фашистичке власти Републике Хрватске на подручју Кининске Крајине 1995 ? Додао бих и да лидери Јужне Осетије подржвају интегритет Србије на Косову и Метохију, а по истраживањима и велики део тамошњег народа је уз Србију. Да ли по Вашем мишљењу треба помоћи угроженој браћи у борби за слободу ?
Одкад су нам Осети (муслимани) браћа, а Грузини (православци) непријатељи?
 
Помешао си их са Чеченима. Осетини су примили Православље још у првом миленијуму.
Имаш право побркао сам, али зар питање Јужне Осетије и Абхазије није унутрашње питање Грузије (као што је КиМ унутрашње питање Србије), зар то није нарушавање
суверенитета једне међународно признате државе (Грузије)?
 
Абхазије и Јужне Осетије над чијим грађанима је покушано извршење ратних злочина и етничког чишћења од стране грузијске власти

A kako si saznao za ovo, preko medija ili zivis, ili imas nekog tamo pa znas sta se tamo dogadjalo zadnjih 200 godina?
 

Back
Top