Концерт у Руском дому!

Pepe Le Pew

Obećava
Banovan
Poruka
90
plakat-koncert-600.jpg


Обнавља се Руско-Српски манастир Богородице Браинске у општини Медвеђа, 1км од административне линије са Косовом и Метохијом. Овај манастир је основан 1355 године, и за време Цара Уроша Српског, по Његовом благослову поклоњен Руској Православној Цркви.

Пустошен је неколико пута да би у току 16. века био потпуно уништен од стране турака. Обнова ове Светиње покреће духовни живот и развој овог краја, који је деценијама био запостављен.

Благослов за овај Богоугодни подухват дао је и Његова Светост Патријарх Московски и целе Русије блаженопочивши Алексеј други.

На концерту ће бити неколико дечијих и црквених хорова са Косова и Метохије, амбасадор Русије и поглавар Руске Православне Цркве у Београду, као и свештенство Епархије Рашко-Призренске.

Позивам вас да куповином улазнице и присуством овом концерту увеличате ово духовно православно братство Руског и Српског народа које ће се преточити у изградњу овог заједничког Божијег храма.

Такође, уколико сте у могућности, молим вас да проширите ову информацију и плакат широм интернета како би напунили Руски дом и прикупили велика средства за даљу изградњу саме цркве. Хвала.

Мир Божији, Христос се роди!
 
Da li se zna šta će da pevaju? Isključivo crkvene pesme, ili će se pevati i neke Ruske?
Baš bih voleo da vodim starije dete, ali pre svega da malo čuje Ruske pesme.
Primetio sam i jednu grešku u tekstu, na "plakatu". Na kraju rečenice koja je ispod crvene linije, "...manastira Bogorodice Braniske"
Pozdrav i srećno sa akcijom.
 
Kako nema ?
Volite ruse a pitas kakve veze ikma Ivana sa temom.
Koji ste vi rusofili...
Zar ja da vas ucim...

Koji to "mi"?
Da, opet pitam kakve veze ima Ivana Žigon sa humanitarnim koncertom?
Koga i šta da učiš?
Možeš li da mi objasniš zašto me smatraš rusofilom ako sam napisao da bih voleo da odvedem dete da čuje Ruske pesme? To isto dete sam vodio na koncerte koj su pevani na Engleskom. Po čemo sam sad rusofil, a pre toga nisam bio... neki zapadofil?
Al bundy, mislim da ti je elevator veoma slikovito pokazao kakve veze ova tema ima sa politikom... bar kod jednog dela forumaša.
 
Koji to "mi"?
Da, opet pitam kakve veze ima Ivana Žigon sa humanitarnim koncertom?
Koga i šta da učiš?
Možeš li da mi objasniš zašto me smatraš rusofilom ako sam napisao da bih voleo da odvedem dete da čuje Ruske pesme? To isto dete sam vodio na koncerte koj su pevani na Engleskom. Po čemo sam sad rusofil, a pre toga nisam bio... neki zapadofil?
Al bundy, mislim da ti je elevator veoma slikovito pokazao kakve veze ova tema ima sa politikom... bar kod jednog dela forumaša.

Концерт је одржан у Руском дому (нека врста културног центра какве у Београду имају и шпанци, Немци, Амери, Французи, Британци, Италијани...) зато што смо велику салу дома добили бесплатно а домаћини су нам пружили и велику логистичку (па и материјалну) помоћ........
Само неким опседнутим појединцима је све то небитно пошто су изгледа опседнути Русима и Русијом........али ти појединци су ипак случај за медицинске раднике....моје "феле".
 
Извештај са концерта


Делије су поново показале своју хуману страну организујући концерт за прикупљање помоћи обнови манастира Богородице Браинске. И овог пута концерт је организован у свечаној сали Руског дома у Београду, као и пре 2 године када је био организован концерт за помоћ српском народу на Косову и Метохији.

Концерту су присуствовали представници Руске и Српске Православне Цркве, представници Руске амбасаде у Србији као и функционери и фудбалери ФК Црвена Звезда. Приход од продатих улазница је био 349.000 динара, а требало би напоменути и да је наш фудбалски клуб такође укључен у акцију обнове и да смо заједничким снагама скупили око милион и седамсто хиљада динара.

Пред почетак концерта присутнима су се обратили представници Руске Православне Цркве, Руске амбасаде и Епархије Рашко-Призренске.
Концерт су својим наступом отворили Метохијски жубори, састав који чине деца Основне школе "Светозар Марковић" из Велике Хоче.
После тога су драмски уметници извели беседу Владике Артемија - Видовдан, коју можете пронаћи на интернету, препоручујемо да је погледате ако до сада нисте. У наставку програма наступили су и деца из Косовског поморавља, ученици основне школе "Бора Станковић" у Коритишту и основне школе "Вук Караџић" у Шилову којима је ово први пут да су у Београду. Уз њих су наступили и Хор Светог Ђорђа из Звечана као и Певачко друштво Рас из Новог Пазара.

Сам концерт је био препун емоција и није било пристуних који нису били дирнути наступима ове деце. На самом крају концерта су сви учесници изашли на бину и уз све присутне у сали отпевали добро познате песме као што су Видовдан, Ђенерале и Грачаница.

И поред лепе цифре коју смо скупили за ову прилику морамо скренути пажњу свима који себе сматрају делом севера а нису били на концерту.
Ако већ тежимо томе да будемо национално свесна трибина морамо се много више потрудити да помогнемо, да само људи који долазе на север напуне ако треба и пар пута већу салу од Руског дома.
КОСОВО ЈЕ СРЦЕ СРБИЈЕ!
 
Концерт је одржан у Руском дому (нека врста културног центра какве у Београду имају и шпанци, Немци, Амери, Французи, Британци, Италијани...) зато што смо велику салу дома добили бесплатно а домаћини су нам пружили и велику логистичку (па и материјалну) помоћ........
Само неким опседнутим појединцима је све то небитно пошто су изгледа опседнути Русима и Русијом........али ти појединци су ипак случај за медицинске раднике....моје "феле".
naravno da je nebitno ,kakve veze ima neki koncert od pre skoro mesec dana sa politikom ?
 

Back
Top