Neon Genesis: Evangelion

DusanB

Zainteresovan član
Poruka
106
Jel neko gledao ovu nesvakidasnju anime japansku crtanu seriju? To je neka vrsta tripozne price o ljudima koji su genetskim inzenjeringom napravili Boga. Za razliku od holivudskih NapraviNastavakaKolikoGodMozesPokupiPareIBezi bozelada ovo je pazljivo osmisljavano od pocetka do kraja, prica je neverovatno kompleksna sastoji se od mora likova i dogadjaja do te mere originalnih da treba videti da bi se poverovalo. Kraj je napravljen u obliku dugometraznog crtanog filma tokom koga svi delovi gigantske slagalice lagano dolaze na svoje mesto. Prica je puna flesbekova, vristanja iz pozadine i lokvi krvi i prema tome definitivno nije za svakoga. Savetujem da se sve epizode odgledaju odjednom a zatim nadje minimum dva dana slobodnog vremena da se cela stvar slozi u glavi pre nego sto se iznese bilo kakvo misljenje.
 
Gledao sam pre par godina, i meni kao ljubitelju mecha anima Evangelion je odlican!Nego sad procitavsi tvoj komentar kroz glavu mi prodje pomalo cudna misao!Naime kada si rekao " to je neka vrsta tripozne price o ljudima koji su genetskim inzenjeringom napravili Boga"!Vidis skoro sam citao nesto u vezi Sajentelogije ( nju ejdz crkve i slicno) i sad Sajentologija je u sustini miks tehnomagijskih ucenja ( ista stvar kojoj je tezio Hitler, spojiti nauku i magiju u jednu celinu i iskoristiti u prakticnim uslovima borbe ratnog okruzenja) u kome se radi o posedovanju znanja o znanju, putem koga bi se oblikovao i stvorio bog!Osnivac Sajentologije L . Ron Habard i njegov partner u tom poduhvatu Dzon Vajtsajd Parson, Alisterov bivsi ucenik bili su pod direktnim uticajem Alistera Kroulia (osnivaca satanisticke crkve u SAD) od koga su primili i ubacili u temelje sajentoloskih ucenja da je Bog, odnosno da su bogovi prirodne sile od kojih se koriscenjem Znanja o Znanju moze stvoriti Bog.Tacnije receno iz nestvarnog prevesti u konkretno stanje odnosono materijalizovati!Kao neko ko gleda anime cesto sam u prilici da primetim pojavu raznih okultnih simbola razlicitih paganskih religija, i tajnih drustava kojih u Evangelionu ima na pretek!Mada tek sad uvideh zahvaljujuci tvom komentaru da citava prica Evangeliona je u sustini preslikano ucenje sajentologa o koriscenju Znanja o Znanju u cilju stvaranja fizicki opipljivog Boga!Ovo je samo bilo izlaganje jednog zapazanja koje nema veze sa kvalitetom EVA kao anime!Nece skoro snimiti nesto tako originalno i upecatljivo kao Evangelion!
 

Back
Top