kuda idu ovi zivoti?...

Alexandra9

Ističe se
Poruka
2.601
Mozda bi bilo bolje da nismo ni izasli iz pecine... kad malo bolje razmislim... nismo ni sa drveta trebali sici... :p

Da li znate kako funkcionise jedan copor vukova? Oni ne ostavljaju svoje stare, iznemogle i bolesne. Od lovine ostavljaju sloj mesa oko kostiju (inace najbolje i najlakse se vari). To jedu oni clanovi copora kojima preti mogucnost da budu ukinuti sa spiska zivih. Tako prezive jos jedan dan. Jedan copor~ jedna porodica~ jedan kolektiv... Vukovi (kao i ostale zivotinje) nikad ne ubijaju da bi zauzeli istocni deo sume ili da bi pod svoju teritoriju ugrabio ono tamo drvo. Oni ubiju da bi jeli, preziveli, da bi se odbranili. A mi? Sta ljudi rade? Velika je pohvala za nekog kada mu kazes da je zivotinja... Masa ume biti stoka... ebiga... tako iz svega proizilazi...

Zaglupljivanje pacurlije od strane medija, koji nam nude samo ono sto treba da vidimo ili samo ono sto oni smatraju da bi mi trebali znati... a za ostalo... cvrc... Oduvek sam govorila da deca slabo citaju knjige. Umalo se nisam onesvestila kada sam videla ove ,programe'... ,kupite kutiju cigareta i poslednji broj sveta... dobicete knjigu sa popustom'... Sve sarene knjizice, k'o stvorene da stoje na polici, izgledaju ,harmonicno' i skupljaju prasinu. Veliki bestseleri, nobelovci... bla bla... ,Mi uvodimo nasim gradjanima naviku da citaju'... Obrazovanje sa trafike... blah...
Zaglupljivanje spanskim/meksickim (sta god) serijama. Odlican nacin da deci kazes: ,Pusti suzu i vrisni glasno... pa da te svi vide i cuju... i ceo svet je tvoj'... Ok... dalje... reklame... reklame...
,Osigurajte svoj zivot i na drugoj obali reke zivota... a ako se javite za 5 minuta, dobicete rucni masazer'... Dokle?...

,... jer u trenucima drustvenih potresa i velikih, neminovnih promena obicno izbiju upravo ovakvi ljudi napred i, nezdravi ili nepotpuni, vode stvari naopako ili stranputicom. U tome i jeste jedan od znakova poremecenih vremena...' rekao je Andricj...
To bi bio dovoljan argument za politiku...

Mediokriteti... budi prosecan ucenik, student, roditelj, gradjanin... imaj prosecnu platu, prosecan sistem vrednosti, prosecan zivot... Divno (((: Imaj prosecan nadgrobni spomenik nakon svega, onako... po standardu i zasluzi... sve po meri i jos sa popustom... + porez... Blah, opet smo na istom...
Nauci dete koje jede kruv, hleb i kruh... da mrzi ono koje jede ,bread'... ili obrnuto... sve jedno... stvarno nebitno...
Ukradi most... Andric se sigurno prevrce u grobu... ,Mostovi su zice koje spajaju ljude'... Koja ironija, pa da se tako ocigledan ,raspad sistema vrednosti i ljudskosti' prikaze takvom surovom sudbinom...
Gde ide ova vrteska? Zatrcana rulja... cemu svi jure? :tras: :duf:
Savet: Nikada ne silazi sa vrteske dok je u pokretu, zavrsices kao ja... :p
Necete se ljutiti ako dodam par zacina? Danas sam bas raspolozena za kuvanje (: Pre je ljudima upravljala religija. Narod se pobuni zbog svojih jadnih, bednih zivota... izadje popa i kaze da ako ,budu dobra deca (ovce)', da ce u carstvu nebeskom imati sve ono sto ovde, u materijalnom, sataninom svetu nisu imali. Neko se odmah okrene i vrati svojoj baraci i svojoj gladnoj deci... a za one tvrdoglavije se uvek nadje vremena za igru ,oboriti glavu i proliti krv'... Svi su opet happy... great... (: dok popa sa zadovoljstvom seta svojim novim, prosirenim crkvenim imanjem koji su mu poklonile aristokrate jer je uspeo da suzbije rulju. Kuda ide ova planeta?
,Ipak se okrece!'
,Hajde ti, mali, silazi sa vrteske, ides na lomacu'...

I zivot se naizgled nastavlja istim tokom... i cini nam se da su se vremena promenila... kao i ljudi... ali ova evolucija svesti se nastavlja nekom u minus, a nekom ne... i teror se nastavlja, isti, samo malo vise namirisan i nasminkan... Stavite tamne naocare, da jos manje vidite (8 Takooo... (((:
Zasto sve ovo? Da li smo prosli onu stenu na Nijagarinim vodopadima~ posle koje se navodno niko ne moze izvuci? Da li imamo vremena da otvorimo oci i vidimo da idemo prema prokletoj provaliji? Hmm... izgleda da smo upravo prosli onu stenu. Ma ebesh statistiku... mozda ako budemo plivali, ne snaznije... nego mudrije... mozda se i izvucemo... (:

A gde poceti? Od svog dvorista? Logicno (:puke:)... Necemo valjda zeleti da komsiji crkne krava/ komp/ net :p
Pokusas nesto da promenis na svom plafonu. Popravis crep, pa prekrecis tu odvratnu fleku na njemu... Onda, kada svi sredimo nase krovove, mozemo pogledati u nebo i krisom se poceskati po glavi.
I zenica ce se ponovo razsiriti, kao da moje oko pokusava da pretrese ovu gomilu misli... trazeci onu kljucnu... Kako promeniti sve(s)t na bolje? Kako naterati nekog da poveruje da svaki tunel ima svoj izlaz i da ce mozda tamo naici na svetlost? Kako objasniti, da ona provalija u koju Hamlet gleda posle svega... uopste nije provalija?...

Mislim da ovo nije tema za filosofiju... ali da je postavim na podforumu tinejdzeri... blah
jednostavno... life... (;
 
Približavamo se samodestrukciji ,
ja se nadam na jedan blaži način.

MATRIX-u
Većina će biti u takvom stanju .Totalno izvitoperenom.
Samo manji deo elite će biti kao u BORNOVOM IDENTITETU (SF film , nema veze ni sa Čemberlenom ni sa ovim novim)
slobodan da živi na tlu.....
OSIM ostalih oblika elite od kojih su najače:
-POLITIČKA
-FINANSIJSKA
-MAFIJAŠKA
-SPORTSKA
sad imamo i GENSKU elitu, tj. koji će se genom proglasiti za ideal.
 
Alexandra9:
Postavila sam pitanja... tu je sve stalo...
Ono sto radim~ radim na sebi... dovoljno?
Postavila si pitanje,to je dobro,to je polovina filosofije.Druga polovina je da nadjes odgovor!!Mozda ce biti dobro da procitas neke knjige jer su tvoja pitanja postavili hiljade ljudi pre tebe.Tako kad procitas njihove odgovore,mozes ici dalje!Sta podrazumevas pod "radom na sebi"? Ja takodje radim na sebi,pa me interesuje STA ti radis?
 
Hektor:
Alexandra9:
Postavila sam pitanja... tu je sve stalo...
Ono sto radim~ radim na sebi... dovoljno?
Postavila si pitanje,to je dobro,to je polovina filosofije.Druga polovina je da nadjes odgovor!!Mozda ce biti dobro da procitas neke knjige jer su tvoja pitanja postavili hiljade ljudi pre tebe.Tako kad procitas njihove odgovore,mozes ici dalje!Sta podrazumevas pod "radom na sebi"? Ja takodje radim na sebi,pa me interesuje STA ti radis?
Lako je otvoriti knjigu i procitati reci velikih filozofa... sve je to vec u nama. Bas zato sam i htela videti koja ,resenja' se javljaju u glavama ljudi u ovom trenutku, ovde. Jer, knjigu moze procitati svako... a to mu ne garantuje da ce dobiti zelju za nekom promenom. Kada se odvojis ,tih' knjiga na jedan period... imas vremena da razmisljas ,hladne' glave... ponovna prazna tabla. Kao kada se naizad odvojis od svoje cucle ili ruba mamine haljine. Tada se javljaju kljucna pitanja i sve te navodi na to da pronadjes resenje~ sam... sluzeci se razumom i intuicijom (koliko god njih ova dva pojma ne mogu videti zajedno)...

Sto se tice mog ,rada' na sebi. Vrlo prosto... ,we are just prisoners here, of our own device'... pokusavam da se oslobodim toga... korak po korak. Bezim od onog sto smatram da te vuce u zivo blato. Pokusavam ziveti svoj dan bez predrasuda... popeti se jos jednu stepenicu vise... izaci iz tunela... i preskociti provaliju... Kvalitetne knjige... muzika... kvalitetno potroseno vreme... Duh i telo koji ,rade' u harmoniji~ to je ono cemu stremim...
toliko...
 
svaki zivot svakim novim korako vodi u samodestrukciju... sve sto radimo radimo sebi a ne drugima... ako mrzimo to ce nas najvise pogadjati a ne onoga koga mrzimo... ako volimo to ce nama najvise prijati... i ne, ovo nije neki pseudohedonistcki pogled na svet, nego: tako je kako je...
a svakim novim korako i sekundom neminovno se priblizavamo smrti... i to je to :wink:


carpe diem! i sve ce biti OK! 8)
 
Life *****... there is no point... we're all going to die at the end... why bother living? Why am I born as a cheap eastern european bastard and not as some wealthy son of a bitch? Why the hell am I telling you this crap? Why there are no answers on questions that really matters...

Zivot je sranje, and at the end, nothing really matters... that's the fact.. za nekog majka za nekog maceha... koliko realno provedemo vremena u zivotu radeci ono sto volimo, a koliko ono sto moramo da radimo? Mi samo mislimo da sami odlucujemo o svojoj sudbini, svi smo mi robovi ljudskih zabluda.. surov je ovo svet u kojem zivimo, a sami smo ga stvorili.. sta vam to govori o nasoj rasi? Da li ste ponosni sto joj pripadate, sto glupi i primitivni ljudi odlucuju o vasim sudbinama? Licno, najsrecniji bih bio kada bi sve otislo u qurac, kada bi se sve drzave, zakoni i sve ostalo sto ogranicava nasu slobodu raspalo, kada bi nastala totalna anarhija i kada bi svako bio prepusten samome sebi.. mozda ne bih dugo poziveo, ali barem za to kratko vreme bih iskusio kako je to biti slobodan covek oslobodjen svih nametnutih stega.. smucio mi se ovaj svet u kojem zivimo i ljudi sa kojima ga delim.. najradije bih voleo da me kidnapuju neki vanzemaljci i da me sa jos par probranih zenskih primeraka odvedu do neke egzoticne planete u drugj galaksiji gde bih osnovali novu koloniju i gde bi samo morali da vodimo ljubav.. da li mozda ima zainteresovanih? hihihihi :P

Eto krenuo sam iz ocajanja da pisem da bih na kraju sa velikim entuzijazmom zavrsio?!!? Zasto je tako, zasto uvek na kraju nada i optimizam izadju kao pobednici?!?! Ah well, life goes on... once more.. :wink:
 
Steffan:
Life *****... there is no point... we're all going to die at the end... why bother living? Why am I born as a cheap eastern european bastard and not as some wealthy son of a bitch? Why the hell am I telling you this crap? Why there are no answers on questions that really matters...

Zivot je *, and at the end, nothing really matters... that's the fact.. za nekog majka za nekog maceha... koliko realno provedemo vremena u zivotu radeci ono sto volimo, a koliko ono sto moramo da radimo? Mi samo mislimo da sami odlucujemo o svojoj sudbini, svi smo mi robovi ljudskih zabluda.. surov je ovo svet u kojem zivimo, a sami smo ga stvorili.. sta vam to govori o nasoj rasi? Da li ste ponosni sto joj pripadate, sto glupi i primitivni ljudi odlucuju o vasim sudbinama? Licno, najsrecniji bih bio kada bi sve otislo u qurac, kada bi se sve drzave, zakoni i sve ostalo sto ogranicava nasu slobodu raspalo, kada bi nastala totalna anarhija i kada bi svako bio prepusten samome sebi.. mozda ne bih dugo poziveo, ali barem za to kratko vreme bih iskusio kako je to biti slobodan covek oslobodjen svih nametnutih stega.. smucio mi se ovaj svet u kojem zivimo i ljudi sa kojima ga delim.. najradije bih voleo da me kidnapuju neki vanzemaljci i da me sa jos par probranih zenskih primeraka odvedu do neke egzoticne planete u drugj galaksiji gde bih osnovali novu koloniju i gde bi samo morali da vodimo ljubav.. da li mozda ima zainteresovanih? hihihihi :P

Eto krenuo sam iz ocajanja da pisem da bih na kraju sa velikim entuzijazmom zavrsio?!!? Zasto je tako, zasto uvek na kraju nada i optimizam izadju kao pobednici?!?! Ah well, life goes on... once more.. :wink:

Blah, blah, blah... :D :D :roll: :roll: :roll:
Sreca, pa te jos uvek sluzi smisao za humor... :P
 
Hektor:
Ako je samodestrukcija kraj, onda nista nije OK !


pa za onog ko ga cini jeste... dakle sve sto radis i cinis u ubedjenju da je OK... a ti saberi 2 i dva... ili ti kada smo vec kod filozofije... iz dve premise nadji odgovor... :) nisam ja pesimista... nego gledam svet onakav kakav zaista jeste...

necu da ispadnem neki sektas ili sta bilo ali bilo bi cool da prelistate svi malo Kabalu... :wink:
 
Hektor:
Ovo je ohrabrujuce:nada i optimizam pobedjuju ocajanje!Bas kao u bajkama,ali ovo je Steffanova istinita zivotna prica!

hehehe to mi nije bio cilj dok sam pisao (kad bolje razmislim nisam imao apsolutno nikakav cilj, da Mudrice prosto receno **** sam.. hehe), ali svidja mi se kako zvuci.. :D Hvala Hektore, for giving my words a meaning! :wink:
 
Meni se dopalo... Ne znam sta bih dodao na to... Postavi pitanje, ako tu uopste ima nesto da se pita. Sad sam bio na nekoj prici o religiji, pa sam jos pod utiskom, setio sam se da bi ti mozda odgovaralo da procitas Knjigu propovjednikovu, koja je deo biblije. Mnogo je dobra stvar. I, da ne ispadne da ovde promovisem religijske ideje, taj deo nema bas nikakve veze sa Bogom, a ni sa religijom ;)

Super ti je slika u profilu... Sta je to?
 
Groucho Marx:
Meni se dopalo... Ne znam sta bih dodao na to... Postavi pitanje, ako tu uopste ima nesto da se pita. Sad sam bio na nekoj prici o religiji, pa sam jos pod utiskom, setio sam se da bi ti mozda odgovaralo da procitas Knjigu propovjednikovu, koja je deo biblije. Mnogo je dobra stvar. I, da ne ispadne da ovde promovisem religijske ideje, taj deo nema bas nikakve veze sa Bogom, a ni sa religijom ;)

Super ti je slika u profilu... Sta je to?
Pitanja sam vec postavila...
Alexandra9:
... Kako promeniti sve(s)t na bolje? Kako naterati nekog da poveruje da svaki tunel ima svoj izlaz i da ce mozda tamo naici na svetlost? Kako objasniti, da ona provalija u koju Hamlet gleda posle svega... uopste nije provalija?...
Imacu knjigu u vidu, nazalost tek kasnije (moram prvo skinuti s spiska lektire i knjige koje me jako interesuju, onda ok)... Deo biblije, a nema veze s b(B)ogom niti religijom? ((: ok...

Slika u profilu~ slika mojih emocija...
 

Back
Top