SAMBO seminar

Gost
U subotu i nedelju, 9. i 19. oktobra, u Beogradu ce biti odrzan seminar samboa, po vodjstvom gospodina Stivena Kopfera (Steven Koepfer), predsednika americke sambo asocijacije (American Sambo Association). Detaljnije informacije mozete dobiti na mail zmajvuk@hotmail.com
 
Sambo je ruski borilacki sport na bazi rvanja i dzudoa. Drugim recima, u sportskoj aplikaciji akcenat je na rvackim zahvatima i bacanjima, ali bez udaraca. Nastupa se u jakni koja se zove kurtka i podseca na gornji deo kimona, mada se razlikuje od njega. Dole se nosi sorts, a na nogama rvacke patike. Borba se mozedobiti na poene ili zavrsnom tehnikom poluga koje ce protivnika naterati na predaju. Za razliku od dzudoa, gusenja nisu dozvoljena, ali zato jesu poluge na nogama, sto je i specijalnost samboa.
Sambo ima i takozvanu bojevu varijantu, u kojoj se obradjuju i udarci, gusenja, samoodbrana od oruzja itd.
Na ovom seminaru ce biti obradjena oba segmenta, tj, sportski i borbeni. Buduci da je Steven Koepfer bio i svetski vice sampion u San Shou 1997 (kineski sport koji je u sustini kik-boks, sa dozvoljenim rvanjem, ciscenjima i bacanjim u klincu), bice obradjeni i metodi prelaska iz borenja na udarackoj distanci u klinc i parternu borbu, tako da je seminar dobra prilika i za one koje interesuje mma/vale tudo pristup borenju.
 
Anonymous:
Sambo ima i takozvanu bojevu varijantu, u kojoj se obradjuju i udarci, gusenja, samoodbrana od oruzja itd.

...

bice obradjeni i metodi prelaska iz borenja na udarackoj distanci u klinc i parternu borbu, tako da je seminar dobra prilika i za one koje interesuje mma/vale tudo pristup borenju.

Jupi drugaaarii, tatatatira!!!!
 
Cena seminara ce biti 2000 din za oba dana, a 1300 din. za jedan. Za par dana bicu u mogucnosti da vam izlozim detaljnije program seminara, kako biste mogli da se odlucite za varijantu koja vam se cini najpogodnijom za vas.
 
Evo programa seminara. Dakle prvi dan je 9. oktobar, a drugi 10. oktobar.
Cena seminara je 2000 din za oba dana, a 1300 za jedan.

PRVI DAN

Trening 1 - Kljucni koncepti i "rupe" - 2 sata
1. Teorijsko/filozofska pozadina padova i kretanja u stojecem stavu i parteru u borbenom sambou.
2. Zagrevanje i drilovi orijentisani na savladavanje tecnog, fluidnog telesnog kretanja, sa i bez partnera.
3. Osnovne finalizacije - brze finalizacije i taktike kontrole protivnika.
4. Osnovna bacanja i obaranja - sportska naspram prakticnih.

Trening 2 - Zatvaranje "rupa" - 2 sata
1. Zagrevanje.
2. Sparing i ocenjivanje pokreta. Rekapitulacija prvog treninga.
3. Osnovi udaranja u borbenom sambou - zadavanje i primanje udaraca.
4. Koriscenje udaraca pri ulascima u klinc i bacanjima.

DRUGI DAN

Trening 1 - "Bez rupa" - 2 sata
1. Zagrevanje i rekapitulacija prvog dana.
2. Kombinacije bacanja/finalizacije.
3. Sparing i procena pokreta.

Trening 2 - "Predjimo na stvar" - 2 sata
1. Zagrevanje i rekapitulacija prvog treninga
2. Primena i prilagodjavanje naucenog u ne-sportskom okruzenju.
3. Osnove noza.
4. Prakticni drilovi za noz i nekoliko protivnika.
5. Sparing i procena.
 
Od opreme potrebne za seminar, pozeljno je da imate gornji deo kimona. Buduci da ce se raditi i sparing, rvacki (bez udaranja) kao i sa udaranjem i bacanjima, guma za zube je pozeljna, ali ne i obavezna.
 
Finalni detalj je mesto i vreme gde ce seminar biti odrzan. Naime, sto se mesta tice, odredjeno je da ce to biti u sali DTV Partizan na Senjaku, ul. Viktora Igoa 4. To je ulica do koje se stize tako sto se na semaforu kod hale 2 beogradskog sajma krene uzbrdo Ruskom ulicom i odmah skrene desno u Viktora Igoa.
Sto se tice vremena u pitanju ce biti dva trewninga u subotu popodne, otprilike 13-15 i 16-18, a dva u nedelju, otprilike 10-12 i 13-15.
 
Ah, izdajico roda svoga :) Sad ce seminar cak i da uspe, kad nema tebe da pametujes i sabotiras nedolicnim upadicama. Eh, bas ces nam nedostajati. Nema veze prenecu ti licno sta ce covek da pokaze, hehehehe... Nadam se da neces toliko tamo da se opustis pa da te boli pokazna vezba :twisted:
 
Hetman:
Sad ce seminar cak i da uspe, kad nema tebe da pametujes i sabotiras nedolicnim upadicama.

Aaa, tako ti ucis decu u skoli da kazu kad misle na konstruktivna pitanja koja zadiru u samu sustinu teme?

Eeee, pa jok - nego cu da pustim amerikanca da mi prodaje ruske fore u sred Srbije - a da ga barem nesto ne priupitam :-) Salu na stranu, nemo' se poushinjavate dok se ne vrnem.
 
Ucesnika je bilo otprilike koliko i prstiju na rukama. Ali ruke od diznijevih likova, ili porodice Simpson. :(
Ali dobro, utoliko je bilo intenzivnije i vise paznje za detalj. I sto je najvaznije, svi ucesnici su vrlo zadovoljni onim sto su videli i naucili. :)
Ono sto je meni na kraju bilo najvaznije je i to da je instruktor bio zadovoljan zalaganjem i pristupom ucesnika tako da cemo za godinu dana ponovo imati priliku da ga vidimo, otprilike u isto vreme. Dakle nemojte posle da bude "niste javili na vreme".
Ovde bih jos dodao da je vrlo interesantna cinjenica da je SAMBO koji je on prikazao zapravo iz grane razvoja Spiridonova, a na Oscepkova i Harlampijeva, tako da je to prakticno jedinstvena prilika da se taj nacin rada vidi, buduci da su predstavnici tog pravca daleko redji.
 
Ja i moj medeni mesec!!!

Sinoc sam video 3 minuta sta radi tip i zao mi je sto sam bio sprecen da prisustvujem. Jako mi se svidja!

Naravno mozes da pretpostavis da sam zadremao kasnije sa Acinom kamerom u krilu gledajuci seminar na onom miniekranu :-) Rece mi da cemo u sredu jos malo da radimo, jedva cekam.
 
Pa da, sredom Ari drzi grappling cas ,tako da cemo verovatno iskoristiti Stevino prisustvo da on bude glavnovodeci ovog puta. Ipak, to je samo segment onoga sto on radi, tako da se nadam da ce sledece godine vise ljudi da usreci sebe prisustvom na seminaru.
 

Back
Top