PRAG

Hvala vam, ljudi. :)
I ja idem preko Kalipsa. Ima da napravim citav program do tada. Posto ne ostajem dugo, volela bih da idem na sigurno, a ne da lutam okolo-naokolo.

moras to podeliti sa nama.kako znas koji si hotel?ja cu tu varijantu od 5,ne od 6 dana,jer je taj sesti dan slobodan,racunam da bi me samo mamio na soping,a posto za aprilski raspust idem u crnu goru,ne smem bas da se razbacujem.
 
Ja sam bila smešena u hotelu Juno, bez obzira što ne izgleda reprezentativno spolja, to je lep hotelčić. Čist i fin. Blizu je bio metro. Pogledajte kad odete tamo da uzimate dnevne karte mislim da vas izađu jeftinije nego za jednu vožnju. E da i što se tiče hrane kod Vaclavskih namjesti ima kiosk sa fast food hranom. Tamo im je bila super kobasica sa kiselim kupusom. Ko voli jaču hranu.
Mi smo imali tamošnjeg vodiča Anu. Ako je i vi budete imali to je garantovan lep izlet kroz Prag. Puno zna o Pragu i jako je prijatna, jedino joj je tempo izuzetno jak. Tako da za večeru planirate kao slatkiš dva andolčića.:D
 
Ja sam bila smešena u hotelu Juno, bez obzira što ne izgleda reprezentativno spolja, to je lep hotelčić. Čist i fin. Blizu je bio metro. Pogledajte kad odete tamo da uzimate dnevne karte mislim da vas izađu jeftinije nego za jednu vožnju. E da i što se tiče hrane kod Vaclavskih namjesti ima kiosk sa fast food hranom. Tamo im je bila super kobasica sa kiselim kupusom. Ko voli jaču hranu.
Mi smo imali tamošnjeg vodiča Anu. Ako je i vi budete imali to je garantovan lep izlet kroz Prag. Puno zna o Pragu i jako je prijatna, jedino joj je tempo izuzetno jak. Tako da za večeru planirate kao slatkiš dva andolčića.:D

Nadam se Ani jer imam kondiciju kao magarac. :mrgreen:
Sto se tice hotela, bitno je da je cisto, svakako cu tu tamo samo da prespavam i nista vise. Za karte sam cula da je najbolje kad se kupe 3-dnevne. A, hrana... to mi je rak rana... Ja sam vegetarijanka, te mi najverovatnije sledi pizza vegetariana, osim ako ne izguglam neki odgovarajuci restoran.
 
u becu su svi ljudi kulturni i grad je cisti, a slazem se za Prag, jeste uzbudljivi je meni su u centru nudili marihuanu a mom drugu su ukrali 300evra:whistling:

Ne mozes na osnov toga suditi da je Bec bolji, to svuda moze da ti se desi ...
I Prag i Bec imaju svoju caroliju, licno drazi mi je Prag ;)
 
u becu su svi ljudi kulturni i grad je cisti, a slazem se za Prag, jeste uzbudljivi je meni su u centru nudili marihuanu a mom drugu su ukrali 300evra:whistling:

vidis, meni nisu :zper: bas se pitam zasto :zcepanje:

dok u Becu imas parkove gde ne smes prici zbog narkomana, da te neki ne pojuri iglicom za novcanikom:rtfm:
posle Bg, Prag je cist, za stari deo nemas prava jednu rec- veoma je cisto!
 
Evo malo informacija:

PRAG / PRAGUE 2008.
ZNAMENITOSTI PRAGA:
Nacionalni muzej: Postoji od 1818. god. i u njemu se nalazi preko 14 milijuna izloženih predmeta iz raznih područja znanosti. Nalazi se u glavnoj uluici u Pragu, Vaclave nam. 68. Radno vrijeme: 10:00 – 18:00h
Praški dvorac: Datira od 9. st, a za vrijeme Karla IV. biva nadograđen u gotičkom stilu. Renovira se poslije velikog požara u 16. st. Danas se u njemu nalazi predsjednik Češke. U sklopu dvorca nalazi se i počasna straža koja se izmjenjuje svaki sat.
Nacionalno kazalište: Otvoreno je 1845. god.,a pod svojim okriljem drži operu, balet i glumu. Predstavlja nacionalni ponos i osjećaj pripadnosti, kako stanovnika Praga, tako i svih Čeha. Nalazi se na adresi Senovažna 2 i svakako ga vrijedi pogledati.
Stari grad: sastavljen od velikog broja predivnih građevinskih objekata i spomenika, od kojih su neizostavni Old Town Bridge Tower, Clementinum, Powder Tower, Carolinum, staro mjesto židovskog geta i još mnoge druge građevine. Stari grad je i pod zaštitom UNESCA.
Novi grad: U novom gradu nalaze se Vaclavske namesti, što predstavlja ujedno i centar Praga i Češke republike. U novom gradu nalazi se i Nacionalni muzej, kao i Nacionalno kazalište. Sa starim gradom, novi grad daje Pragu to predivno jedinstvo staroga i novoga, kulture i tehnološkog razvoja, tradicije i inovacija.
MJESTA ZA JEFTINIJI OBROK:
Pivnica Vejvoda
Pizzeria Kogo
Adresa: Havelska ulica
Bar Bar – razne vrste jela i pića po prihvatljivim cjenama.
Adresa: Vsehrdova 17, Prag 1-Mala Strana
Radno vrijeme: otvoreno od 11:00h
Pizza Coloseum – veliki izbor pizze i tjestenina, ali i ostalih jela.
Adresa: Vodickova 32, Prag 1
Radno vrijeme: 11:30 – 23:30h
Radost FX Cafe – vegetarijanska hrana, svake nedjelje noć talijanske kuhinje
Adresa: Belehradska 120, Prag 2 (blizu metro stanice I.P. Pavlova)
Radno vrijeme: 11:30 – 04:00h
Bohemia Bagel – veliki izbor sendvića, salata i juha, primaju samo gotovinu.
Adresa: Ujezd 16, Prag 1-Mala Strana
Radno vrijeme: 07:00 – 00:00h
Pizzeria Kmotra – veliki izbor raznih vrsta pizze i pića.
Adresa: V Jircharich 12, Prag 1
Radno vrijeme: 11:00 – 00:00h
U Vladare – blizu Karlovog mosta, restoran, pub i pivnica.
Adresa: Maltezske namesti 10, Prag 1
Radno vrijeme: 11:00 – 23:00h
JAVNI PRIJEVOZ:
Javni prijevoz odvija se putem metroa, tramvaja i autobusa te prati najviše europske standarde. Najlakše i najugodnije je putovati metroom, a u usporedbi s ostalim europskim državama, prijevoz je osjetno jeftiniji.
Radno vrijeme gradskog prijevoza je od 05:00 do 00:00h
Metro se sastoji od 3 linije (A, B i C) te je cijena karata slijedeća:
Karta u jednom smjeru – 20 CZK i traje 90 min., moguće presjedanje s jedne linije na drugu ili npr. Bus, ukoliko se ne presjeda, karta 14 CZK i traje 15 min. (oko 4 stanice)
Jednodnevna karta – 100 CZK,
Trodnevna karta – 330 CZK
Naravno, najskuplji prijevoz je prijevoz bez vozne karte, a ako budete zatečeni bez iste, bit ćete «olakšani» za 950 CZK !!! Preporuča se da je kupite...
PRIPAZITE !!!
Ako se u kasne sate nađete negdje polupijani u gradu, a gradski Vam prijevoz okrene leđa pa se odlučite poslužiti uslugama Taxi službe, preporuča se da idete u većim grupama te da se unaprijed dogovorite za cijenu prijevoza, jer vozači posebno vole «smuljati» turiste. Budite ustrajni i po cijenu svađe.
Vožnjom u javnom prijevozu izlažete se riziku da budete pokradeni pa pripazite svoje džepove i torbice, budući da u Pragu «operira» veliki broj džeparoša pa se preporuča oprez pri čuvanju novčanika i vrijednih stvari.
 
Cesi nisu presli na euro, kruna je jos uvek.
I jako bitna stvar za one koje nameravaju da posete Prag, pare menjajte u banci a ne u menjacnicama, jer ako malo bolje pogledate kurs, videcete da je onaj normalni kurs samo ako menjate preko 1000 eur, a ako menjate manje, je mnogo manji. Na to treba obratiti paznju kod menjacnica, jer ispod kursa sitno je napisano :)
 
u becu su svi ljudi kulturni i grad je cisti, a slazem se za Prag, jeste uzbudljivi je meni su u centru nudili marihuanu a mom drugu su ukrali 300evra:whistling:

Posebno su džeparoši aktivni ispred crkve u centru grada gde postoje figure koje se pojavljuju na svakih sat vremena. Dok vi gledate u vis da se figure pojave, ljubazni saomostalni preduzetnici se pobrinu da ne morate narednih dana lupati glavu gde da potrošite pare koje ste poneli. Pazite novčanike.:rtfm:
 

Back
Top