POPUNJENA ZEMLJA

Popunjenu Zemlju su nam uvaili u glave u zato sto je ta nedokazana teorija?

  • izvikana

  • pogurana od strane mocnika iz nekog interesa

  • jedina naucna teorija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Swerdlow

Primećen član
Poruka
610
Popunjena Zemlja je pojam koji su nam uvalili u glave jos od skolskih dana zato sto?

Sta mislite zasto su to uradili kada je i u to vreme bilo drugih naucnih teorija koje su dokazane koliko i ta ako ne i vise.

Da li se tu krio neki skriveni interes mocnika da narodi sveta ne saznaju da se moze ziveti i ispod Zemlje? Da li mocnim ljudima koji drze 90% svetskog kapitala i kontrolisu naucni institut u Londonu nije bilo u interesu da ljudi saznaju ko zivi ispod Zemlje?? I odakle im zaboga smelost da nas od malih nogu truju tom nedokazanom teorijom o popunjenoj zemlji koju su ubacili u udzbenike i medije ciji su vlasnici....
 
Poslednja izmena:
Popunjena Zemlja je pojam koji su nam uvalili u glave zato sto?

Ja mislim da su nam je uterali u glavu jer je to jedina naucna teorija.... :)
Jer su debili koji su istisnuli nadprirodno iz ovog sveta istisnuli i teoriju tkv shuplje Zemlje,jer bi to tim istim debilima(autor misli na naucnike) bilo neshvatljivo jer to ne mogu da dokazu. :)



i zasto ti nisi glasala a??? :per:
 
Ja mislim da su nam je uterali u glavu jer je to jedina naucna teorija.... :)
E tu sam te cekala :)

Bilo je i naucnika sa naucnom teorijom o supljoj Zemlji koja je stara koliko i ova teorija o popunjenoj Zemlji. Ocigledno da je nekome bilo u interesu da narodi sveta cuju samo za ovu teoriju o popunjenoj Zemlji, a majstorima propagande je dobro poznato da kada se jedna laz ponovi sto puta ona postaje istina. Zato su nam i uvalili tu jednu (ne i jedinu) teoriju u skolske udzbenike i svetske medije, da nas lazu od malih nogu? :think:
 
Poslednja izmena:
E tu sam te cekala :)

Bilo je i naucnika sa naucnom teorijom o supljoj Zemlji koja je stara koliko i ova teorija o popunjenoj Zemlji. Ocigledno da je nekome bilo u interesu da narodi sveta cuju samo za ovu teoriju o popunjenoj Zemlji, a majstorima propagande je dobro poznato da kada se jedna laz ponovi sto puta ona postaje istina. Zato su nam i uvalili tu jednu (ne i jedinu) teoriju u skolske udzbenike i svetske medije, da nas lazu od malih nogu? :think:

E Swerdlow razmisljao sam o teoriji suplje Zemlje i dosao do zakljucka da je sa moje tacke gledista vrlo moguca. Ovi forumski samozvani predstavnici glasa nauke rekose da unutrasnje sunce nije moguce da stoji u centru bez da ga nesto ne pridrzava. Kazu u tom slucaju pada na povrsinu.

Mada sam im lepo objasnjavao da ce samo traziti balans isto kao sto trazi mesec i zemlja ali nista. Pa zna li neko vise ovom, hoce li sunce pasti? :mrgreen:
 
E tu sam te cekala :)

Bilo je i naucnika sa naucnom teorijom o supljoj Zemlji koja je stara koliko i ova teorija o popunjenoj Zemlji. Ocigledno da je nekome bilo u interesu da narodi sveta cuju samo za ovu teoriju o popunjenoj Zemlji, a majstorima propagande je dobro poznato da kada se jedna laz ponovi sto puta ona postaje istina. Zato su nam i uvalili tu jednu (ne i jedinu) teoriju u skolske udzbenike i svetske medije, da nas lazu od malih nogu? :think:

Hmmm...zanimljivo.
Nisam znao da je bilo naucnika sa tom teorijom... :think:
mislio sam da su tu teoriju osnovali religiozni ljudi....tj kad su saznali za podzemlje,tj da dusa posle smrti ide tamo...i onda odatle to suplja Zemlja,jer je tu ustvari podzemlje. :think:

Sad sam stvarno zbunjen.:confused:

Ako je bilo naucnika koji su imali ovakve teorije koje su jednako stare kao i teorija o popunjenoj Zemlji,zasto je onda ova teorija neprihvacena,a ova druga jeste!?

Mislim,ni jedna ni druga nisu dokazane.... niko nije bio tamo dole i vratio se da kaze sta je video!?:confused:

Prava misterija... :confused:

:)
 
Nije tačno da nije dokazana šta se nalazi u unutrašnjosti zemlje.Kada sam ja izneo činjenicu da je snimljena unutrašnjost zemlje uz pomoć seizmičkih talasa,niko nije obratio pažnju na tu činjenicu,jer su uprovo ti forumski samozvani predstavnici glasa nauke,koji ignorišu javne naučne činjenice sa izjavom kao možda je to obmana i slično, i nastave tvrdeći nešto sasvim suprotno.Jedini njihov kontraargument "to je obmana".A šta ako je upravo tvrdnja da je zemlja šuplja,jedna velika obmana?Kako vernici mogu to dokazati da to nije obmana?Iz priča pijanih moreplovaca i brodolomaca,ili neko lupio glavom u zemlju i čuo odzvanjanje šupljine zemlje?
Još jednom ću postaviti naučne činjenice unutrašnjosti zemlje,koje su jedine logične činjenice i dosad najjasnije slike unutrašnjosti zemlje.
ZEMLJA JESTE POPUNJENA!

unutras.gif


Zahvaljujuci tako kvalitetnom prezentovanju promjena brzina seizmickih talasa, moguce je definisati parametre jednog reprezentativnog modela gradje Zemljine unutrasnjosti.
Dosadasnja proucavanja unutrasnjosti Zemlje ukazuju da raspodjela materijala razlicite gustine, pri cemu se gustina povecava sa dubinom, vrlo dobro odgovara sferno - simetricnom modelu Zemlje, cija se osnovna struktura najbolje moze sagledati iz dijagrama promjene brzina longitudinalnih (P) i transverzalnih (S) talasa sa dubinom.


http://www.seismo.co.me/6_8.html
 
Eto, baš kako sam i pre rekla - šuplja pa popunjena.
Unutar zemljine kore je šupljina, popunjena sadržajem. ( he,he, pa i ne zvuči nelogično, aaa? )

Ako neko oseti potrebu da me linčuje, razumeću... :p
 
Popunjena Zemlja je pojam koji su nam uvalili u glave jos od skolskih dana zato sto?

Sta mislite zasto su to uradili kada je i u to vreme bilo drugih naucnih teorija koje su dokazane koliko i ta ako ne i vise.

Da li se tu krio neki skriveni interes mocnika da narodi sveta ne saznaju da se moze ziveti i ispod Zemlje? Da li mocnim ljudima koji drze 90% svetskog kapitala i kontrolisu naucni institut u Londonu nije bilo u interesu da ljudi saznaju ko zivi ispod Zemlje?? I odakle im zaboga smelost da nas od malih nogu truju tom nedokazanom teorijom o popunjenoj zemlji koju su ubacili u udzbenike i medije ciji su vlasnici....

O owome ja pricam celo wreme wezano za owakwe teme. I da bar jedan od was widi i uweri se da je Zemlja suplja,drugi mu ne bi werowali,jer je to prewise "neverovatno".
 
Gospodin Marshall Gardner iz Aurore, Illinois, je svojevremeno podneo prijavu za patent Američkoj Federalnoj Agenciji za Patente. Nakon dugogodišnjeg istraživanja dao je naučno utemeljenje teoriji koja potpuno odudara od uvreženog mišljenja javnosti. Nakon 18 meseci, 12.05.1914. Američka Agencija mu je odobrila patent broj 1096102 i izdala naučni sertifikat o valjanosti teorije. Prva verzija teorije izašla je kao knjiga na 240 stranica. Osam godina kasnije, isti autor, nastavljajući da prikuplja dokazni materijal iz oblasti astronomije i polarnih ekspedicija, objavljuje novo izdanje knjige na 450 stranica.

Godina je 1920. Naslov knjige je: "Putovanje u Unutrašnjost Zemlje" sa podnaslovom "Da li su polovi zaista otkriveni". Patent, a i knjige, postaju poverljiva vojna tajna. Neki tvrde "najpoverljivija" svih vremena.

Ukratko.

U početku, pre 4-5 milijardi godina, Zemlja je još uvek bila šireća lopta super-vrućeg rotirajućeg plina. Postepeno se počela skupljati dok se hladila. Zakoni fizike traže da se plinovi koji se hlade zgušnjavaju. Samo-centrirajuca gravitaciona sila je smanjivala dijametar plinovite lopte... ali do određene tačke.

(Upravo na ovom mestu nastaje razlika između Gardnera i stare teorije o formiranju naše planete. Ta teorija govori da se to zgušnjavanje nastavilo sve dok Zemlja nije postala tečna u središtu. Prema Gardneru, ovaj scenario važi samo za velika svemirska tela, ponajpre Sunca. Ali, to ne važi za tipične planete.)

Drugi faktor je centrifugalna sila. I dok gravitacija nastoji da uvuče sav materijal prema centru, postoji i suprotna sila. Centrifugalna. Dvoboj dve prirodne sile ide do momenta dok se ne postigne balans. Prema Gardneru, on nastaje kad se formira sfera radijusa 8000 milja.

Nadalje, centrifugalna sila ima još jednu karakteristiku koju ne treba smetnuti s uma. Uzmimo primer vode u kadi. Okupamo se. Dignemo čep. Voda se prazni iz kade. Oko rupe se ubrzo stvori vrtlog (vorteks); prazan prostor sa ubrzano-rotirajućim materijalom. Primenimo isti princip na našu planetu u doba dok se stvrdnjavala. Na desnim rotacionim završecima (danas ih zovemo "polovima"), centrifugalna sila je bila značajno slabija nego na ekvatoru. Stoga je na ekvatoru ova sila zadržala čvrsti materijal u radijusu od oko 8000 milja. Idući ka polovima bila je manje uspešna i kontrakcije su prestale 1400 milja pred polarnim regionima.

Zaključak? Prirodnim kompromisom naša Planeta je nastala kao šuplja lopta sa polarnim otvorima od 1400 milja (2000 kilometara)!

I još dalje, Gardner tvrdi da je u samom centru ove lopte, proporcionalno mala središnja lopta ("unutrašnje sunce"). Između zemljine kore i središnjeg sunca je raspoloživi slobodni prostor. Dokazi se ponovo naslanjaju na karakteristike centrifugalne sile. Naime, ona ne samo da je slaba na polovima, nego je slaba i u samom središtu rotacije.

Bazirano na njegovim studijama planetarne nebule kroz observatorijske fotografije, Gardner je zaključio:

- tvrd Zemljin omotač je debeo oko 800 milja;

- polarni otvori su oko 1400 milja široki;

- gravitaciono središnje sunce u planetarnom centru je radijusa 600 milja;

- konstantni sudar toplog sa hladnim polarnim vazduhom uzrokuje stalnu pokrivenost polarnih otvora višeslojnim gustim oblacima.

U nastavku, ispitivanjem niza polarnih ekspedicija, nametnule su se nove misterije, kao:

- dramatično poboljšanje klime što se više približava polovima;

- bizarnost čuvene Aurore Borealis (reč je o "severnim svetlima");

- ekscentrično ponašanje kompasa priblizavanjem polovima;

- dramatično povećanje biljnog i životinjskog sveta približavanjem polovima;

- kamenje, drveće, prašina, polen i blato nađeni na vrhovima ledenih bregova;

- anomalijsko ponašanje radio-talasa u polarnim regionima;

- gravitacioni porast izmeren na polarnom vrhu, dovoljan da održava odvojenost slane i slatke vode;

- čudna situacija sa severnim Eskimima, narodom sa unikatnim jezikom, čija oralna tradicija kaže da su potekli iz toplih zemalja, još severnije, sa konstantnom dnevnom svetlošću;

- dubina polarnog mora i jako južno strujanje na Arktiku;

- perfektno očuvani sveži mamuti pronađeni u ledu.

Atvatabar.jpg
 
- kamenje, drveće, prašina, polen i blato nađeni na vrhovima ledenih bregova;

Jeli to dokaz da unutar zemlje prašume postoje?Pa nije misterija da posle manjeg tornada koja prešla preko bare,nekoliko stotina kilometara od te bare padale žabe sa neba.Šta je prirodi,pogotovo u današnje vreme do pokupi kamenje,prašinu,polen pa da odnese na ledene vrhove ledenih bregova.
Uostalom,život u unutrašnjosti nemoguć iz prostih činjenica da ako postoji unutrašnje sunce što je vrlo teško,radioaktivno zračenje unutrašnjeg sunca bi spržio ceo živi svet tamo.A to oni koji su smišljali te obmane da ima života u tim takozvanim šupljinama,sigurno nisu uzeli u obzir.
 
a tsani sta je sa tim rupama na polovima?

I kako je moguce ako je zemlja bila rotirajuci gas da nastanu stene?
Polove su bezbroj puta prelećali.Nije viđena niti slikana niti snimljena nikakva rupa.

Zemlja nije mogla da nastane od gasova,jer od gasova ne mogu da nastanu teški metali i radioaktivni materijali koje postoje na zemlji u izobilju.
 
Nije tačno da nije dokazana šta se nalazi u unutrašnjosti zemlje.Kada sam ja izneo činjenicu da je snimljena unutrašnjost zemlje uz pomoć seizmičkih talasa,niko nije obratio pažnju na tu činjenicu,jer su uprovo ti forumski samozvani predstavnici glasa nauke,koji ignorišu javne naučne činjenice sa izjavom kao možda je to obmana i slično, i nastave tvrdeći nešto sasvim suprotno.Jedini njihov kontraargument "to je obmana".A šta ako je upravo tvrdnja da je zemlja šuplja,jedna velika obmana?Kako vernici mogu to dokazati da to nije obmana?Iz priča pijanih moreplovaca i brodolomaca,ili neko lupio glavom u zemlju i čuo odzvanjanje šupljine zemlje?
Još jednom ću postaviti naučne činjenice unutrašnjosti zemlje,koje su jedine logične činjenice i dosad najjasnije slike unutrašnjosti zemlje.
ZEMLJA JESTE POPUNJENA!

unutras.gif


Zahvaljujuci tako kvalitetnom prezentovanju promjena brzina seizmickih talasa, moguce je definisati parametre jednog reprezentativnog modela gradje Zemljine unutrasnjosti.
Dosadasnja proucavanja unutrasnjosti Zemlje ukazuju da raspodjela materijala razlicite gustine, pri cemu se gustina povecava sa dubinom, vrlo dobro odgovara sferno - simetricnom modelu Zemlje, cija se osnovna struktura najbolje moze sagledati iz dijagrama promjene brzina longitudinalnih (P) i transverzalnih (S) talasa sa dubinom.


http://www.seismo.co.me/6_8.html

A ti si taj koji se hvata samo za jednu teoriju,koja ti se cini najlogicnijom,i odbacujes sve druge,jer ti se to cini previse nestvarnim....

Kod tebe nema ono pitanje koje krasi sve ostale ljudske umove... "Sta ako...?"

...

Ti si ovde reko da je uz pomoc seizmickih talasa snimljena unutrsnjost Zemlje....
Znaci,onu su precizno snimili nesto sto se nalazi 6371km ispod Zemljine kore i tim detaljno saznali sta se nalazi u njenoj unutrsnjosti....

Epa meni se ovo cini previse nestvarnim...
 
Pa zato nastaju nestvarne priče o unutrašnjosti zemlje.Kada se ne shvata princip rada aparatura,instrumenata i sam sistem po kojem se odrađuje analiza,naravno da nećemo razumeti i prihvatiti ni rezultate.
Odbacujem samo teorije koji nemaju validne dokaze i činjenice.A to rekla kazala,ili neko tamo video i pisao o tome,ili mnogo njih veruju u to ali ne znaju zašto,to i nije neki validan naučni dokaz.
A pitanje "Šta ako..." postavljaju samo oni koji nemaju na šta da grade svoja uverenja.
 
Poslednja izmena:
Pa zato nastaju nestvarne priče o unutrašnjosti zemlje.Kada se ne shvata princip rada aparatura,instrumenata i sam sistem po kojem se odrađuje analiza,naravno da nećemo razumeti i prihvatiti ni rezultate.
Odbacujem samo teorije koji nemaju validne dokaze i činjenice.A to rekla kazala,ili neko tamo video i pisao o tome,ili mnogo njih veruju u to ali ne znaju zašto,to i nije neki validan naučni dokaz.
A pitanje "Šta ako..." postavljaju samo oni koji nemaju na šta da grade svoja uverenja.

Epa ybg,to ti je kad si skeptik......tebi treba pisano i stampano uverenje,i zivi dokaz da bi verovao u nesto.... Mora covek sve da ti nacrta,da ti objasni sve u detaljima pa onda na to sto je reko da se slozi jos 10 validnih ljudi....i tek onda ces da poverujes u nesto...
Pitanje "Sta ako..." postavljaju oni koji zele da veruju u nesto izvan svog shvatanja,ili jednostavno gode svojoj radoznalosti i tako nesto i otkriju.... Da se ti tvoji cenjeni naucnici nisu pitali sta ako ovo,sta ako onno,nikad ne bi nista ni otkrili.... :)
 
Jeli to dokaz da unutar zemlje prašume postoje?Pa nije misterija da posle manjeg tornada koja prešla preko bare,nekoliko stotina kilometara od te bare padale žabe sa neba.Šta je prirodi,pogotovo u današnje vreme do pokupi kamenje,prašinu,polen pa da odnese na ledene vrhove ledenih bregova.
Uostalom,život u unutrašnjosti nemoguć iz prostih činjenica da ako postoji unutrašnje sunce što je vrlo teško,radioaktivno zračenje unutrašnjeg sunca bi spržio ceo živi svet tamo.A to oni koji su smišljali te obmane da ima života u tim takozvanim šupljinama,sigurno nisu uzeli u obzir.


Legendo,nije cowek stwarao swet i Zemlju,wec Bog. A weruj mi,nije nemoguce da je suplja. A da sam odes i uweris se,da li bi posao? Sta mislis da li bi te neko pustio da udjes u ulaz koji wodi u unutrasnju Zemlju? To sigurno ima cuware koji to kriju od sweta.
 
jos nesto ne ide prilog supljoj zemlji. Da je tako njena masa bi bila daleko manja nego sada ( mislimda iznosi 6000miliona mirijardi tona, ili tako nesto ), da je suplja ne bi imala dovoljnu masu i gravitacuju da zakrivljuje svetlost...

valjda...
 
Epa ybg,to ti je kad si skeptik......tebi treba pisano i stampano uverenje,i zivi dokaz da bi verovao u nesto....
Naravno,zato što ja nisam lakoverni i naivan da verujem u nečije mašte i izmišljotine.
Mora covek sve da ti nacrta,da ti objasni sve u detaljima pa onda na to sto je reko da se slozi jos 10 validnih ljudi....i tek onda ces da poverujes u nesto...
Meni ne trebaju crtaći,pošto su samo izmišljotinama crtaći služe kao dokaz,i mnogo mnogo više treba od deset ljudi da bi nešto bilo istinito.Za moje tvrdnje postoje jasne fotografije rezultata instrumenata i aparata,koje postoje na linkovima.
Pitanje "Sta ako..." postavljaju oni koji zele da veruju u nesto izvan svog shvatanja,ili jednostavno gode svojoj radoznalosti i tako nesto i otkriju.... Da se ti tvoji cenjeni naucnici nisu pitali sta ako ovo,sta ako onno,nikad ne bi nista ni otkrili....
Pa i naučni dokazi i činjenice su im izvan njihovog shvatanja,pa opet ne veruju.Lakše im verovati u bajke bez dokaza.Samo na osnovu rekla kazala.
Kada se naučnici pitaju "šta ako",gledaju da to i dokažu,i kada uspeju da dokažu,prezentiraju u javnost.A vernici u šuplju zemlju osim crtaća i priče na osnovu rekla kazala nikakav dokaz nemaju.
 

Back
Top