kako otići lekaru u skute, a bez....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

12345678910

Obećava
Poruka
63
Znate, imam frku. A nemam overenu zdravstvenu knjižicu, iz raznih razloga. No u vizitu lekaru opće prakse moro bi otići. Da mu kažem da sam izgubio apetit, i da gubim na težini znatno. Pride nešto čudno u abdomenu osećam, ki da mi se neka pantljičara zapatila.

Ali ja mislim da je rak. I sad vi meni recite, kako ja bez odgovarajućeg dokumenta a sa dovoljno novaca, da odem doktoru? Jel to uopšte moguće? Zvao sam juče ambulantu da pitam, i kaže mi neka baba da moga pregleda brez knjižice - biti neće.

Ne znam, 'ma l neko ideju šta da činim. Postoji li možda neki privatni lekar opšte prakse, samo da mi da uput. Jer kako otić specijalisti, na skener abdomena, i to, bez odgovarajuće hartije?
 
Znate, imam frku. A nemam overenu zdravstvenu knjižicu, iz raznih razloga. No u vizitu lekaru opće prakse moro bi otići. Da mu kažem da sam izgubio apetit, i da gubim na težini znatno. Pride nešto čudno u abdomenu osećam, ki da mi se neka pantljičara zapatila.

Ali ja mislim da je rak. I sad vi meni recite, kako ja bez odgovarajućeg dokumenta a sa dovoljno novaca, da odem doktoru? Jel to uopšte moguće? Zvao sam juče ambulantu da pitam, i kaže mi neka baba da moga pregleda brez knjižice - biti neće.

Ne znam, 'ma l neko ideju šta da činim. Postoji li možda neki privatni lekar opšte prakse, samo da mi da uput. Jer kako otić specijalisti, na skener abdomena, i to, bez odgovarajuće hartije?

Bez knjizice nista osim u privatnoj praksi. Medjutim ako si nezaposlen imas pravo preko fonda nezaposlenih a postoji mogucnost i da sam uplacujes zdravstveno osiguanje. Cini mi se da je oko 3.000 din mesecno...
 
Privatni lekar ti ne moze dati uput za dijagnostiku u drzavnoj ustanovi.
Ako zelis lecenje u drzavnoj ustanovi, moraces da overis knjizicu.
Ako imas pare da platis mozes da se lecis u privatnoj praksi (imaju oni sve aparate, ne brini ;) )
Ako nemas ni overenu knjizicu ni pare,,,onda,,,sta da ti radim :cistinaocare:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top