fenix2710

fenix2710

Primećen član
Poruka
667
Bila bih zahvalna ukoliko bi ste mi protumacili ovakav raspored kao na karti koju cu dodati! Pored svih desavanja, da ne kazem aspekata koji me prolaze, uz mnogo teskoca ja kao prava Skorpija i kojoj zivot ne znaci bez ljubavi, inspiracije..morala sam malo da sebi vratim osmeh pre nego sto me ovaj period potpuno slomi..pa cackalo se! Otislo se u 25Novembar.2010 - ovaj astrodienst. posluzio mi je kao "Time machine".. ;) ko kaze da ne postoji tako nesto nije se potrudio da gleda na pravo mesto. Smile
Ja cu napisati zasto mi je interesantno, mozda gresim, pa molim da mi neko kaze da li ima nesto stvarno ili samo prolazna stanica..

Evo: Mars u konjukciji sa Venerom - vladarem 7-og polja, ali natalno nemaju aspekt. Istovremeno ce biti i u konjukciji sa Neptunom, ni sa njim nema natalni aspekt. Sve to u 9-oj. Ujedno ce praviti sekstil na natalni Pluton koji je u 7-oj i suvladar je 7-me, na Mesec u 7-oj i sa kojim ima natalno sekstil. Uskoro i sa Suncem vladarem 5-og i sa njim ima natalno sekstil.
Dok ce Venera, koja je vladar 7-mog biti u konjukciji u 7-mom polju sa Plutonom, Mesecom i malo nakon toga i sa sunny , sve u 7-oj! Odatle ce uskoro napraviti i sekstil sa natalnim Marsom koji je u 6-oj! Od ovoga opet kazem jedino sa Plutonom u natalu ima aspekt sekstil.
A Saturn se uskoro blizi DC.pa je skoro na svom natalnom povratku. Blizi se DC, i obrazovace konjukciju sa Merkurom, i sekstil sa nat.Venerom i ne bas odmah sa Neptunom.
Tranzitni Merkur ce tada boraviti u 9-oj, i u kojukciji sa nat.Venerom i Neptunom, s kojima je natalno u sekstilu. Pa isto tako bice u sekstilu sa natalnim Plutonom i Jupiterom koji su u 7-oj.
Znaci vladar 7-me ce praviti nekoliko aspekata u samoj 7-moj..
Mozda ja preuvelicavam, ali malo vise tranzitnih aspekata za jedan period (dan)..Da li ima osnova i dali ce mi doneti nekoga i kakva bi to osoba mogla biti, neko ko ce ostaviti samo utisak na mene a cisto prolaznik..ili mozda neko sa kim sam vec imala kontakta u prethodnom periodu, neko ko je pouzdan..? I da li ovi tranziti ista pozitivno donose?
 

Prilozi

  • Veoma vazno.jpg
    Veoma vazno.jpg
    33 KB · Pregleda: 10
Sami tranziti retko donose nešto sami po sebi, pre njih treba gledati ostale tehnike - direkcije, progresije, solar... Tranziti su tu da ukažu na najverovatniji period kada će se nešto (što je prethodnim metodama a prvenstveno natalnom prikazano) desiti, a to naročito važi za brze planete (Mesec, Merkur, Venera itd.).

U ovom slučaju bi bio najvažniji tranzit Saturna, jer je on generalno jako važan, pogotovo Saturnov povratak ali bi taj tranzit trebalo gledati malo dugoročnije (ceo prolazak kroz 7. kuću, što bi trajalo par godina) i videti šta bi mogao da donese (kod tebe je vezan za 7. kuću tj vladara 7. tako da će vrlo verovatno aktivirati te natalne aspekte), a kad preciznije - na osnovu ostalih tehnika i na kraju i tranzita.
 
Sami tranziti retko donose nešto sami po sebi, pre njih treba gledati ostale tehnike - direkcije, progresije, solar... Tranziti su tu da ukažu na najverovatniji period kada će se nešto (što je prethodnim metodama a prvenstveno natalnom prikazano) desiti, a to naročito važi za brze planete (Mesec, Merkur, Venera itd.).

U ovom slučaju bi bio najvažniji tranzit Saturna, jer je on generalno jako važan, pogotovo Saturnov povratak ali bi taj tranzit trebalo gledati malo dugoročnije (ceo prolazak kroz 7. kuću, što bi trajalo par godina) i videti šta bi mogao da donese (kod tebe je vezan za 7. kuću tj vladara 7. tako da će vrlo verovatno aktivirati te natalne aspekte), a kad preciznije - na osnovu ostalih tehnika i na kraju i tranzita.
Pa generalno taj Saturn bi mogao da dovede do vezivanja, samo ne znam koliko za pravu/dobru osobu..jer glaedajuci primarne direkcije..Veneru kad pomerim za br.godina unapred za toliko stepena, ona gotovo pravi 90` sa svim planetama sa kojima je natalno u sekstilu..a najegzaktnije sa Merkurom, a Sunce isto pravi 90`sa Marsom sa kojim ima natalno sekstil.
Za direkcije znam, ali za progresije nemam pojma kako da vidim na astro.com. Dok mi je Solarni totalno nejasan, odnosno ne mogu povezati..jer mi je u njemu samo naglaseno 2 polje i ono sto sam vec napisala a to je taj solarni MC tacno na natalni DC.
Ali ovaj datum i period vec ulazi u solarni za 2010/2011 jer ja manje od mesec pre toga punim godinu vise!!! Tako da resenje se mozda tamo nalazi, jer dobar zakljucak?
:telefon:Hm
 
Poslednja izmena:
Pa generalno taj Saturn bi mogao da dovede do vezivanja, samo ne znam koliko za pravu/dobru osobu..jer glaedajuci primarne direkcije..Veneru kad pomerim za br.godina unapred za toliko stepena, ona gotovo pravi 90` sa svim planetama sa kojima je natalno u sekstilu..a najegzaktnije sa Merkurom, a Sunce isto pravi 90`sa Marsom sa kojim ima natalno sekstil.
Za direkcije znam, ali za progresije nemam pojma kako da vidim na astro.com. Dok mi je Solarni totalno nejasan, odnosno ne mogu povezati..jer mi je u njemu samo naglaseno 2 polje i ono sto sam vec napisala a to je taj solarni MC tacno na natalni DC.
Ali ovaj datum i period vec ulazi u solarni za 2010/2011 jer ja manje od mesec pre toga punim godinu vise!!! Tako da resenje se mozda tamo nalazi, jer dobar zakljucak?[/B] :telefon:Hm[/COLOR]
Za direkcije mislim da bi bilo bolje da računaš direkcije solarnog luka preko nekog programa (Solar Arc Directions na engleskom) jer su preciznije. Nije tema, pa to neću sad objašnjavati detaljnije, ako budeš htela o tome ćemo nastaviti na temi o direkcijama :D

Progresije na astro.com-u radiš ovako: ako si ukucala podatke za kartu koja te zanima (mislim na natal), ideš na Free horoscopes (druga opcija po redu, gore, na vrhu strane) a onda na Extended Chart Selection (skroz dole). Odmah ispod Birth Data u okviru podnaslova Methods imaš opciju Please select the type of chart you want.: gde u okviru Progressions nađeš Progressed chart. (ako dole pod Options ne označiš datum koji te zanima, on će ti automatski uraditi za današnji datum).

Solar može da deluje i ranije i kasnije, u proseku +/- 3 meseca oko rođendana, pa ako je taj period u pitanju možeš gledati oba.
 

Back
Top